221 zeeland Pu Mauritsstad moet Oude kastanjebomen gered van kapwoede Folder ondernemers met toeristische route almanak Ijs Visserijmuseum breidt uit Ambras in café 't Verdronken Land PZC bezorgers.nl woensdag 9 september 2009 Als IJzendijke toeristisch centrum van de Staats-Spaanse linie wil zijn, moeten er geen historische panden in het stadje worden afgebroken. Aiie bezwaarmakers Het verdriet historici, heemkundigen en nostalgici dat deze panden in IJzendijke op de nominatie voor sloop staan. Bij exploot van 4 september 2009 is door (t.k.-) deurwaarder N.A. Polderman op verzoek van de vereniging ZEEUWLAND, gevestigd en kantoorhoudende te Zierikzee, gemeente Schouwen- Duiveland, gedagvaard Menno Cornelis Johannus NIJSSE voorheen wonende te Dreischor gemeente Schouwen- Duiveland, aan de Renkumstraat 7 en thans zonder bekende woon- of verblijf plaats zowel in als buiten Nederland, om te verschijnen ter terechtzitting van de Rechtbank te Middelburg, sector Kanton, locatie Middelburg, aan de Kousteensedijk nr. 2, op maandag 14 december 2009 om 10.00 uur op de gronden zoals in die dagvaarding ver meld. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeur waarderkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen Bij exploot van 4 september 2009 is door (t.k.-) deurwaarder N.A. Polderman op verzoek van de vereniging ZEEUWLAND. gevestigd en kantoorhoudende te Zierikzee, gemeente Schouwen- Duïveland, gedagvaard Harald Horst KUNZ voorheen wonende te Scharendijke, gemeente Schouwen- Duiveland, aan de Klaverstraat 6 en thans zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, om te ver schijnen ter terechtzitting van de Rechtbank te Middelburg, sector Kanton, locatie Middelburg, aan de Kousteensedijk nr. 2, op maandag 14 december 2009 om 10.00 uur op de gronden zoals in die dagvaarding ver meld. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeur waarderkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen SAS VAN CENT Op initiatief van ondernemersvere niging Sas is een nieuwe folder sa mengesteld, met een toeristische route door Sas van Gent. Naast alle mogelijke bezienswaardigheden worden de horecagelegenheden en tal van voorzieningen vermeld. Ook wordt uitgebreid aandacht be steed aan het winkelgebied. De fol der, die toepasselijk ook rond is vormgegeven, wordt verspreid via de ondernemers. Binnenkort zijn de flyers ook op de camperplaats en bij de jachthaven verkrijgbaar. Gezien het warme weer van de afge lopen weken trakteert die Colijns- plaatse moeder haar kroost regelma tig op een ijsje. Zelf is ze er ook niet vies van, dus als haar driejarige zoon weer eens om de bevroren lek kernij komt zeuren, geeft ze vaak toe, want het is een mooi excuus om er zelf óók een te nemen. Omdat steeds hetzelfde ijsje ook gaat vervelen, koopt ze elke week een an dere soort. De ene week waren het perenijsjes, Bij exploot van 4 september 2009 is door (t.k.-) deurwaarder N.A. Polderman op verzoek van de vereniging ZEEUWLAND, gevestigd en kantoorhoudende te Zierikzee, gemeente Schouwen- Duiveland, gedagvaard Eloy Guillaume Leslie LETTERIE voorheen wonende te Zierikzee, gemeente Schouwen- Duiveland, aan de Plevierstraat 30 en thans zonder bekende woon- of verblijf plaats zowel in als buiten Nederland, om te verschijnen ter terechtzitting van de Rechtbank te Middelburg, sector Kanton, locatie Middelburg, aan de Kousteensedijk nr. 2, op maandag 14 december 2009 om 10.00 uur op de gronden zoals in die dagvaarding ver meld. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeur waarderkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen Bij exploot van 4 september 2009 is door (t.k.-) deurwaarder N.A. Polderman op verzoek van de vereniging ZEEUWLAND, gevestigd en kantoorhoudende te Zierikzee, gemeente Schouwen- Duiveland, gedagvaard Willem van MOURIK, voorheen wonende te Zierikzee, gemeente Schouwen- Duiveland, aan de Kapellestraat 4 en thans zonder bekende woon- of verblijf plaats zowel in als buiten Nederland,' om te verschijnen ter terechtzitting van de Rechtbank te Middelburg, sector Kanton, locatie Middelburg, aan de Kousteensedijk nr. 2, op maandag 14 december 2009 om 10.00 uur op de gronden zoals in die dagvaarding ver meld. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeur waarderkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen BRESKENS Met de tentoonstelling 'Breskens n september nu 65 jaar geleden' opent het Visserij museum in Bres kens zaterdag 12 september een nieuwe zaal. De uitbreiding van het museum is gerealiseerd met mede werking van de Algemene Inspec tie Dienst. De dienst stond een deel van haar kantoor (35 vierkante me ter) af aan het museum. De eerste tentoonstelling is tot stand geko men in samenwerking met Stich ting Oorlogsmonument Breskens en het oorlogsmuseum Switchback. EMMADORP Huiskamercafé 't Verdronken Land aan de Koninginnestraat 21 in Em- madorp presenteert zondag 13 sep tember het activiteitenprogramma in het huiskamertheater voor de komende winterperiode. De pre sentatie begint om 14.00 uur en wordt muzikaal opgeluisterd door streekgroep Ambras. In het huiskamertheater zijn tot het einde van dit jaar zeven activi teiten geprogrammeerd, te begin nen met een bierproeverij. Die vindt plaats op 7 oktober. Tip? redactie@pzc.nl dan weer raketten en vorige week waren het cornetto's. Zoonlief is nog al nieuwsgierig en vraagt steevast waar het ijsje van is gemaakt. Zo ook onlangs, toen er mars-ijs uit de vriezer kwam. „Wat is dat?", wees hij op de bruinige substantie aan de binnenkant. „Dat is kaneel", antwoordde zijn moeder. Waarop het ventje naar zijn vader rende en zei: „Pappa, weet je waar dit ijsje van is gemaakt, van ka meel!" door Eugème Verstraetem KOEWACHT - De vier 150 jaar oude Paardenkastanjes ter hoogte van de voormalige vlassersschool aan het Zand in Koewacht blijven ge spaard. De bomen zouden samen met veertien andere kastanjebo men moeten wijken voor de aan leg van een fietspad. De Bomenstichting hield een handtekeningenactie om de vier nog kerngezonde bomen te behou den.- Dat is gelukt, het fietspad wordt eromheen gelegd en er wor den voorzieningen getroffen om de bomen gezond te houden. Gis teren zijn de overige bomen, waar van er verschillende wel in slechte staat verkeerden, gerooid. De ge meente plant er ongeveer veertig jonge platanen voor in de plaats. Aannemingsbedrijf H4A begint nu meteen met de aanleg van het fietspad vanaf de bebouwde kom- grens aan het Zand via de Molen weg tot aan de Klapstraat. Het pad wordt drie meter breed, zodat het in beide richtingen kan worden ge bruikt. De toplaag krijgt een rode kleur. Het stukje Molenweg tot aan de Klapstraat wordt geasfal teerd met aan beide zijden rode fietsstroken. Er komt ook nieuwe verlichting. Het werk duurt naar verwachting tot begin november. ZEEUWS-VLAANDEREN Oegandese weeskinderen bezoeken basisschool in Terneuzen. Zie video: www.pzc.nl/regio/zeeuws-vlaanderen MEEST GELEZEN 1. Plan theeschenkerij in IJzendijke 2. Roestige granaat tussen aardappels 3. Rook- en waterschade bij brand STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl of bel 0800 - 022 27 10 V/eGGNGR NieuwsMedia Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 62