PZC Brood in zorgarrangementen aan kust Belgische vrouw overlijdt na val van talud In Sluis ZEEUWS-VLAANDEREN 29 22 en 23 Steeds meer ontwikkelaars combineren zorg en toerisme in vakantieparken zoals Cavelot Cadzand-Bad Jarige Kiwanis schenkt 25.000 euro aan elf goede doelen ONTDEK,.:, Woensdag 9 september 2009 Schoonmaken bodem is goed voor milieu én economie 21 Mauritsstad moet zijn historie koesteren, niet afbreken Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Frank van Cooten CADZAND-BAD - Steeds meer ont wikkelaars zien brood in zorgtoe- risme aan de Zeeuws-Vlaamse kust. Er zijn al plannen voor een wellnesscentrum in Oostburg, voor het subtropische zwempara dijs Salt Life Paradise in combina tie met een kenniscentrum voor huidaandoeningen in Oostburg en het aanbieden van diverse zorgar rangementen op diverse campings. Nu laten ook Bouwfonds Property Development en Roompot Recrea- tiebeheer van zich horen. Als Ontwikkelingsmaatschappij Cavelot bv bouwen ze 450 vakan tiewoningen bij Cadzand-Bad. Ca velot bv praat met diverse zorgver zekeraars en medisch specialisten om in het vakantiepark een vol waardige kliniek voor specialisti sche dagbehandeling, zoals plas tisch chirurgische ingrepen, te rea liseren. Behandelingen zijn slechts beschikbaar voor gasten van Cave lot. Ook wil de initiatiefnemer, die in andere vergelijkbare recreatie parken medische zorgverlening en verblijfsrecreatie met succes combi neert, in maximaal drie recreatie woningen zorgfaciliteiten aanbie den. Het gaat onder meer om het uitvoeren van nierdialyse of het verzorgen van revalidatie geduren de het verblijf in Cavelot. Daar naast komt er mogelijk een beperk te zorgfaciliteit van 250 vierkante meter. Gedacht wordt aan het kan toor en de praktijkruimte van bij voorbeeld een fysiotherapeut en de verpleegkundige die elders op het park aan de slag is. De medische kliniek past niet bin nen de beoogde bestemming (re creatie) van Cavelot. Ook is voor het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Sluis niet duidelijk of de nieuwe trend van zorgtoerisme doorzet. In het raadsvoorstel om de milieueffec trapportage voor Cavelot te aan vaarden, zegt het college nog geen 'ja' of 'nee'. De afweging kan later worden gemaakt, luidt het advies aan de gemeenteraad. In Cavelot komt ook 120 vierkante meter detailhandel en tweehon derd vierkante meter horeca. cruióen! GA NAAR UW GLOBE REISBURO OF BEL 0900-8482 AXEL - Serviceclub Kiwanis Axel Zeeuws- Vlaanderen bestaat 25 jaar. Daarom deelt de club 25.000 euro uit aan elf goede doelen. De cheques werden gisteravond overhandigd in restaurant Zomerlust in Axel aan Stichting Buru Nyakwere Nederland (5500 euro), Stich ting Litouwen Zeeuws-Vlaanderen (4000 eu ro), Medisch Kinderdagverblijf Terneuzen (3000 euro), Stichting Leergeld Terneuzen e.o. (3000 euro), Stichting Sawasdee in Drie wegen (2500 euro) en Stichting Haïtie Project Foundation (2000 euro). Verder kregen de kin dervoorstelling Hakim Zaamslag, speeltuin Tragel Hulst, zwembad de Tjasker, de Zonne bloem Terneuzen en het Hospice in Terneu zen elk 1000 euro. foto Wim Kooyman SLUIS - In een ziekenhuis in Brug ge is maandagavond rond 20.00 uur een 66-jarige vrouw uit Knok- ke-Heist overleden aan de verwon dingen die ze 's middags had opge lopen bij een val in Sluis. Omstreeks half vijf was ze met haar fiets bij het Jaagpad in Sluis van het talud gereden. De vrouw maakte deel uit van een grote groep fietsers, die vanaf Sluis over de Parmabrug in de richting van het Jaagpad reed. Direct na de brug volgt een scherpe bocht het fietspad op, dat aansluiting geeft op het lager gelegen Jaagpad. De vrouw nam de bocht te ruim en reed het talud af Ze viel twee me ter naar beneden en kwam op haar achterhoofd terecht. De vrouw werd zwaargewond naar een ziekenhuis in Brugge ge bracht waar zij aan haar verwon dingen overleed. ZEETOUSS CRUISES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61