binnenlandI 5 'Justitie was onzorgvuldig op site' Creditcards ministers geblokkeerd na fout Bonus voor zuinige auto gaat omhoog Trage levering vaccins Mexicaanse griep Prijsstijging van strippenkaart beperkt Politiedossier uit auto gestolen Vijf arrestaties voor grote cocaïnehandel woensdag 9 september 2009 iiMniwiM s n - m m DEN HAAG De creditcards van de ministers Hirsch Ballin (Justitie) en Klink (Volksgezondheid) zijn geblok keerd, omdat bij de openbaarma king van hun declaratiebonnetjes ook hun pasnummers en vervalda tum leesbaar bleken te zijn. Het was de bedoeling dat die wegge- lakt zouden zijn. Er is overigens geen misbruik van hun creditcards gemaakt. DEN HAAG De bonus op zuinige auto's gaat iets omhoog. Het kabinet zal dat op Prinsjesdag bekendmaken. Het gaat om de korting op de aan- schafbelasting personenauto's (bpm). Die is nu voor zuinige au to's 500 euro, maar wordt volgend jaar verhoogd, bevestigen bronnen rond het kabinet. Het is nog niet duidelijk met welk bedrag de bo nus omhooggaat. DEN HAAG Waarschijnlijk zullen niet alle pa tiënten uit de medische risico groep in oktober een vaccin tegen de Mexicaanse griep krijgen. Far maceut Novartis kan eind oktober maar zes tot tien miljoen doses le veren, terwijl er twintig miljoen zijn besteld. De tegenvaller zorgt er voor dat Mexicaanse griepdraaiboe- ken van de overheid moeten wor den bijgesteld. DEN HAAG Reizen met het stads- en streekver voer wordt op 1 januari 2010 wel duurder, maar minder dan de be doeling was. De tarieven gaan ge middeld met 4,3 procent omhoog. Wegens de slechte economische omstandigheden ziet staatssecreta ris Tineke Huizinga (Verkeer en Waterstaat) af van de geplande ver hoging met 6,6 procent, zo maakte ze gisteren bekend. LEUSDEN Onbekenden hebben uit de auto van een politiemedewerker, die in Leusden een crematie bijwoonde, een politiedossier gestolen. Dat heeft de politie gisteren laten we ten. Politiemensen mogen geen dossiers onbeheerd in hun auto la ten liggen, meldt de politie daarbij. Het Bureau Integriteit en Veilig heid van de politieregio NO-Gelder- land, onderzoekt de diefstal. ROTTERDAM Justitie en politie in Nederland en op de Nederlandse Antillen heb ben gisteren vijf personen aange houden wegens betrokkenheid bij grootschalige internationale han del in cocaïne. Hoofdverdachte is een 39-jarige Nederlander, die op Bonaire werd gearresteerd. Dat heeft een woordvoerder van het landelijk parket van het Openbaar Ministerie (OM) gisteren gemeld. In Zeist werden de Nationale Alfabe- tiseringsprijzen uitgereikt. Die was voor de Stichting Ontmoeting met Buitenlandse Vrouwen (OBV) uit Den Haag. De winnaar organiseert ontmoetingen voor allochtone vrou wen. Taal staat hierbij centraal. foto Robert Vos/ANP AMSTERDAM - Politie en justitie hebben 'niet behoorlijk' gehan deld door eind vorig jaar op de si te www.overvallersgezocht.nl een man af te beelden die geen overval had gepleegd. Dit zegt de Nationa le Ombudsman. Bart van Tuinen, advocaat van de man, overweegt een schadevergoeding te eisen. „Justitie en politie krijgen een veeg uit de pan."De afgebeelde man was op 25 oktober samen met een vriend in de Albert Heijn aan het Amstelplein in Uithoorn. In de ogen van het winkelperso neel en de politie gedroegen de twee zich verdacht. Ze hadden erg veel belangstelling voor de opstel ling van de beveiligingscamera's en één van hen nam foto's van die camera's. Een overval bleef uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5