van de 'Frans Naerebout1 Geen subsidie meer voor thee drinken DE LEUKSTE VERRASSEND LAGE PRIJKEN woensdag 9 september 2009 tót in de kleinste details ontworpen en afgewerkt Grenadierweg 17b Middelburg www.baderie.nl Bij exploot van 4 september 2009 is door (t.k.-) deurwaarder N.A. Polderman op verzoek van de vereniging ZEEUWLAND, gevestigd en kantoorhoudende te Zierikzee, gemeente Schouwen- Duiveland, gedagvaard Eloy Guillaume Leslie LETTERIE voorheen wonende te Zierikzee, gemeente Schouwen- Duiveland, aan de Plevierstraat 30 en thans zonder bekende woon- of verblijf plaats zowel in als buiten Nederland, om te verschijnen ter terechtzitting van de Rechtbank te Middelburg, sector Kanton, locatie Middelburg, aan de Kousteensedijk nr. 2, op maandag 14 december 2009 om 10.00 uur op de gronden zoals in die dagvaarding ver meld. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeur waarderkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen Bij exploot van 4 september 2009 is door (t.k.-) deurwaarder N.A. Polderman op .verzoek van de vereniging ZEEUWLAND, gevestigd en kantoorhoudende te Zierikzee, gemeente Schouwen- Duiveland, gedagvaard Willem van MOURIK, voorheen wonende te Zierikzee, gemeente Schouwen- Duiveland, aan de Kapellestraat 4 en thans zonder bekende woon- of verblijf plaats zowel in als buiten Nederland, om te verschijnen ter terechtzitting van de Rechtbank te Middelburg, sector Kanton, locatie Middelburg, aan de Kousteensedijk nr. 2, op maandag 14 december 2009 om 10.00 uur op de gronden zoals in die dagvaarding ver meld. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeur waarderkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen Als het schip weer is voorzien van lieren, masten en een frisse laag verf, gaat de Frans Naerebout varen als museumschip. foto's Mechteld Jansen Nu de dekluiken passen, het dek is verlaagd en het stuurhuis is vernieuwd, is het vuilste werk aan de vrachtboot gedaan. door Martijn de Koning zierikzee - Clubs en verenigingen moeten hun meerwaarde voor de samenleving aantonen, anders krij gen ze geen subsidie meer. Dat is de kern van het nieuwe sub sidiebeleid van de gemeente Schouwen-Duiveland, dat in 2011 ingaat. Aanleiding voor de wijzi ging is een kritisch rapport van de Rekenkamer, twee jaar geleden. Dat rapport gaf aan dat erg ondui delijk was waaraan je op Schou wen-Duiveland moet voldoen om subsidie te krijgen. „Het zat helemaal vast", geeft Jules Starmans van de gemeente aan. „Verenigingen kregen jaren achter elkaar automatisch hetzelfde be drag. Daarmee was het potje leeg, waardoor nieuwe aanvragen geen kans hadden." Een flinke operatie volgde: de gemeente ging in ge sprek met alle 180 clubs die nu sub sidie krijgen om te kijken wat ze precies doen en uitleg te geven over het nieuwe beleid. Aanvragers van subsidie moeten straks laten zien dat ze een meer waarde hebben. Starmans: „We ge ven nu nog geld aan verenigingen die alleen een paar keer per jaar koffie of thee drinken en wat kaar ten. Dat kan straks niet meer." Starmans denkt dat clubs daar door geprikkeld worden kritisch naar zichzelf te kijken. „We hopen dat ze zich afvragen: wat doen we nu voor onze omgeving, en wat kunnen we doen." Kleinere verenigingen wordt het daarbij wat makkelijker gemaakt. „Bedragen tot 2500 euro kunnen we straks voor vier jaar vastleg gen." Voor clubs die niet aan de voorwaarden voldoen, is 2011 een overgangsjaar. Ze krijgen dan nog één kegr de helft van wat ze nu ontvangen. Ook bestuurlijk gezien verandert er één en ander. Nu be paalt de gemeenteraad enkel welk bedrag jaarlijks aan subsidies gege ven wordt. Het college vult de be dragen per vereniging in. Straks mag de raad per programma bepa len hoe hoog de subsidie wordt. „Dat betekent dus dat een raad echt kan kiezen voor bijvoorbeeld welzijn, of juist voor sport of cul tuur", stelt Starmans. Het blijft aan het college om de concrete be dragen per vereniging in te vullen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55