Markt ziet brood in duurzame wijk zeeland25 Gimbrêre Autotransportbedrijf wil dat RvS vergunning Scheldepoort aanscherpt bileum Modeshow Najaar 2009 NIEUWBOUWPLAN Opties op alle kavels in nieuw plan op Noord-Beveland vergeven Burgemeester grijpt niet in bij coffeeshop creatieve cursussen Stroomstoring en asfalteringswerk maken Wilhelminadorp onbereikbaar Vrouw overlijdt na val van talud in Sluis woensdag 9 september 2009 B door Frank Balkenende WISSENKERKE - Alle 59 kavels in wat een extreem duurzame wijk in Wissenkerke moet worden, zijn inmiddels in optie. Er is nog meer goed nieuws voor Noord-Beve land: onder de voormalige sport velden waarop de wijk verrijst, lig gen geen blindgangers uit de Twee de Wereldoorlog. Dat laatste blijkt uit een nauwge zet onderzoek naar de mogelijke aanwezigheid van explosieven. De gemeente Noord-Beveland besloot tot een onderzoek na een tip van een oud-inwoner van Wissenker ke, die in de oorlog had gezien dat er een blindganger op die plek was neergekomen. De gemeente wilde met het oog op de bouw van de bijna zestig zeer milieuvriendelijke huizen elk risico uitsluiten. Niet alleen gezien dit onderzoeks resultaat is wethouder Adri van der Maas een tevreden mens. In een tijd dat de woningmarkt in een dip zit, durven projectontwik kelaars en aannemers het aan op ties op kavels in de toekomstige duurzame Wissenkerkse wijk te nemen. Van der Maas is er zelf enigszins verbaasd over: „Dit lijkt niet de beste tijd voor een woningbouw plan, maar kennelijk zijn aanne mers en ontwikkelaars overtuigd van ons duurzame concept." Daarbij wil Noord-Beveland na drukkelijk aftasten hoever ze met duurzaam bouwen kan gaan. De bedrijven die een optie hebben ge nomen, krijgen nu twee jaar de tijd om een bouwconcept op te stellen dat aan de duurzaamheids- eisen van de gemeente voldoet. In die periode moeten ze zelf een ko per erbij zoeken. De milieuvriendelijke wijk, die Wissenkerke een oppepper moet geven, omvat starterswoningen, twee-onder-éénkappers, vrijstaan de huizen en seniorenwoningen. De bedoeling is dat het plannetje in een jaar of zes volloopt. „Ge zien de marktsituatie zal er gefa seerd moeten worden gebouwd." Bestemmingsplanmatig lijkt Van der Maas er geen vuiltje meer aan de lucht. Een onderdeel van het plan - fietspad/ voetpad aan de zuidkant van de bouwlocatie - heeft het college van burgemeester en wethouders er na bezwaren van omwonenden uit gehaald. In een ziekenhuis in Brugge is maandagavond een 66-jarige vrouw uit Knokke-Heist overleden aan de verwondingen, die ze 's mid dags had opgelopen bij een val in Sluis. Omstreeks half vijf was ze met haar fiets op het Jaagpad in Sluis van het talud gereden. De vrouw maakte deel uit van een grote groep fietsers, die vanaf Sluis over de Parmabrug in de richting van het Jaagpad reed. Ze viel twee me ter naar beneden en kwam op haar achterhoofd terecht Twee ambu lances kwamen ter plaatse. VLISSINGEN door Jan van Ommen DEN HAAG - 'Tot windkracht 5 mag scheepswerf Scheldepoort sche pen zandstralen en verfspuiten, maar daarboven niet', eiste de raadsman van het Vlissingse auto transportbedrijf Compagnie de Manutention Ro-Ro (CdMR) deze week bij de Raad van State. Die behandelde het zoveelste hoofdstuk in het al jaren slepende 'verfspetterconflict' tussen CdMR, de Scheldepoort en de provincie Zeeland. De rechtszaak draaide vooral om de maatregelen die Scheldepoort bij toenemende wind neemt om te voorkomen dat zandstraalgrit en verfspetters op het terrein en de geparkeerde auto's van CdMR terecht komen. Scheldepoort mag van de provincie tot en met wind kracht 6 verfspuiten, mits het be drijf een aantal maatregelen neemt. Zo maakt de werf gebruik van een spuitcabine die voorkomt dat verf verwaait en neerslaat in de omgeving. CdMR vindt de maatregelen niet ver genoeg gaan en heeft grote twijfels bij de effecti viteit van maatregelen zoals de spuitcabine en het gebruik van gritnetten. Directeur D. Nederlof van Schelde poort legde tijdens de rechtszit ting uit hoe de spuitcabine werkt. De cabine zit tegen de scheeps wand geplakt en voorkomt dat verfdeeltjes met de wind kunnen ontsnappen. Verder hangt de werf gritnetten in de ruimte tussen de dokwand en de scheepswand. Bo ven windkracht 5 wordt niet meer boven de dokwand gespoten en ge straald. Dan werken de werkne mers hoogstens met kwasten en rollers. CdMR hoopt dat de Raad van Sta te de vergunning aanscherpt en in ieder geval de maximale wind kracht waarbij nog met verf gespo ten mag worden verlaagd van 6 naar 5 Beaufort. Achtergrond van het conflict is een incident in 2004 waarbij een duizendtal bij CdMR gestalde au to's onder de verfspetters kwam. Volgens het zeetransportbedrijf was een slecht functionerende mo biele verfspuitinstallatie van de werf schuld aan de schade. De werf ontkent echter veroorzaker van de verfspatten te zijn. Sinds dien trekken de bedrijven langs de rechtszalen om hun gelijk te ha len. De Raad van State heeft in een eer dere uitspraak evenwel vastgesteld dat er geen harde bewijzen zijn dat de werf verantwoordelijk zou zijn voor de verfspetterincidenten. start cursusseizoen 14 september 2009 het grootste aanbod in voor mensen van 4 t/m 100 jaar is te vinden in onze nieuwe cursusbrochure op www.kunsteducatiewalcheren.nl of vraag deze aan op 0118 - 414 928 SLUIS WILHELMINADORP - Wilhelminadorp zat gister middag ongeveer een uur zonder stroom. Daar door ging ook de slagboom van de brug over het kanaal niet meer open. De politie leidde het autoverkeer om. Het dorp was door de storing extra moeilijk bereikbaar, omdat ook de Westhavendijk is afgesloten voor alle verkeer in verband met asfalteringswerk voor de nieuwe randweg. Doordat de slagbomen van de brug niet meer om hoog konden, was ook de route via de Krukweg, langs de wijk Goese Meer, tijdelijk geblokkeerd. Alleen via de Deltaweg en vervolgens de Lange- weg kon autoverkeer Wilhelminadorp bereiken. foto Mechteld Jansen De coffeeshop aan de Kasteelstraat in Vlissingen blijft voorlopig nog open. Eigenlijk zou de eigenaar de deuren al achter zich dicht getrok ken moeten hebben. Burgemeester Wim Dijkstra kan echter niet ingrijpen, laat zijn woordvoerder weten. „Pas als de gemeentelijke, maar onafhankelij ke commissie Bezwaar Beroep een advies heeft uitgebracht, neemt het college een definitief be sluit. Dat zal één dezer dagen zijn." De shop moest sluiten omdat het niet voldeed aan de drank- en hore- cawet. DONDERDAG 17 SEPTEMBER 10.00-13:30- 15.30-19.00 uur ibkoff - McGregor frank walder rabe - basler IDDEIBURG - TEL.NO. 0118 - 612036

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49