PZCL Oostgaarde kent geen tegenstanders Kramer: 'Stemmen met potlood is achterlijk' Ijs 29 22 en 23 Borsele kan verder met wijk 's-Gravenpolder Slakkenhuis Nog maar tot morgenmiddag 13.00 uur! almanak Schoonmaken bodem is goed voor milieu én economie Woensdag 9 september 2009 Restauratiestichting wil Goese Haven als ligplaats voor schip Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende 'S-GRAVENPOLDER - De wonderen zijn de wereld niet uit, ook niet in Borsele. Gewoonlijk komen er al tijd wel één of meer bezwaren te gen een nieuwe weg of wijk, maar de flinke nieuwbouwwijk Oost- gaarde die aan de oostkant van 's-Gravenpolder moet verrijzen, is kennelijk tot ieders genoegen. De gemeente heeft geen enkel be zwaarschrift ontvangen. Oostgaarde ligt direct naast wijk Weltevreden 2 en herbergt - over een jaar of tien - in totaal 95 wo ningen. Wethouder Marga Ver- mue denkt dat eind dit jaar de pa len voor de eerste huizen de grond in kunnen. Hoe snel de kavelver koop verloopt, hangt af van de wo ningmarkt. De vier geplande starterswonin- gen zijn inmiddels geschrapt. Als alternatief bekijken woningcorpo ratie R 8c B Wonen en makelaardij Minnaard of ze goedkope wonin gen in Oostgaarde kunnen neerzet ten. Verder bevat het plan veel twee-onder-één-kappers en vrij staande woningen. De duurste ka vels kosten 225 euro per vierkante meter. Bedoeling is dat Oostgaarde zoveel mogelijk op zonne-energie draait. De gemeente heeft een subsidiere geling in het leven geroepen om bewoners te verleiden tot de aan schaf van photo-voltaïsche zonne panelen. De subsidie bedraagt vier euro per Wattpiek, met een maxi mum van 2800 euro. Het hart van de nieuwe wijk, die een centrale ontsluitingslaan van zuid naar noord krijgt, wordt een soort tuindorp geschapen. Aan de buitenrand onderaan de dijk is plaats voor vrijstaande bungalows. De rest van de buitenrand bergt huizen in jarendertig-stijl. De lijst met geïnteresseerden telt inmiddels tweehonderd namen. door Luc Oggel KAPELLE - Stemmen met potlood is achterlijk. Dat vindt burgemeester Siebe Kramer van Kapelle. Kramer laat zich in zijn periodieke 'Bericht aan de samenleving' zeer kritisch uit over het stemmen met potlood, biljet en bus. Met het oog op de ge meenteraadsverkiezingen in maart had Kramer de minister gevraagd of er in Kapelle bij wijze van proef op twee manieren kan worden ge stemd: met potlood én stemcom puter. 'Om te kijken hoeveel men sen nu echt bezwaar hebben tegen de aantasting van het stemge- heim', aldus de burgemeester. Het verzoek is afgewezen. 'De nu weer te hanteren wijze van stemmen kan in deze moderne tijd achterlijk genoemd worden. Zeker als de in druk wordt gewekt dat de stempri- vacy hierbij wel volledig verzekerd is en stemfraude zou zijn uitgeslo ten. Dat berust namelijk op een tra gische misvatting', stelt Kramer. Volgens hem leidt het tot 'veel handjes bij het tijdrovende tellen na een lange dag in het stembu reau'. 'Nu maar hopen dat de griep- pandemie niet in maart toeslaat'. GOES - Een 'slakkenhuis' van de parkeergarage die aan de Goese Westwal in aanbouw is, 'kruipt naar boven'. Na de bouwvakantie wordt er weer stevig doorgewerkt aan het parkeergebouw, waarvan uiteindelijk weinig meer te zien zal zijn, omdat het wordt ingepakt in een schil van commerciële ruimten en woningen. Het forse complex telt 512 parkeerplaatsen. Eind dit jaar, zo is af gesproken met de gemeente, moeten auto's er binnen kunnen rijden. De woningen worden in de maanden daarna afgebouwd. foto Mechteld Jansen Trekking 10 september Tip? redactie@pzc.nl Jackpot valt gegarandeerd opeen Staatsloterij Valt de Jackpot op een 1/5 lot (dit zijn ook unieke I dan schuift het resterende bedrag door naar de volgende Zie www.staatsloterij.nl voor meer informatie. GA NAAR UW GLOBE REISBURO OF BEL 0900-8482 Gezien 'het warme weer van de afge lopen weken trakteert die Colijns- plaatse moeder haar kroost regelma tig op een ijsje. Zeifis ze er ook niet vies vandus als haar driejarige zoon weer eens om de bevroren lek kernij komt zeuren, geeft ze vaak toe, want het is een mooi excuus om er zelf ook één te nemen. Omdat steeds hetzelfde ijsje ook gaat vervelen, koopt ze elke week andere. De ene week waren het perenijsjes, dan weer raketten en vorige week waren het cornetto's. Zoonlief is nog al nieuwsgierig en vraagt steevast waar het ijsje van is gemaakt. Zo ook onlangs, toen er mars-ijs uit de vriezer kwam. „Wat is dat?", wees hij op de bruinige substantie aan de binnenkant. „Dat is kaneel", ant woordde zijn moeder. Waarop het ventje naar zijn vader rende en zei: „Pappa, weet je waar dit ijsje van is gemaakt, van kameel!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45