zeeland 13 maandelijkse koopzondag Hulst zet de deur altijd open Koopzondagen \2tete03ih(0te' MYSTERYMaN? commentaar Kamer wil snel vervolg debat Paul PI M woensdag 9 september 2009 'Gemeenten die niet in Lonely Planet worden genoemd, voldoen minder snel aan de verscherpte criteria' 'Het hoort van oudsher bij onze cultuur en bij de streek.' Denis Steijaert, CDA in Hulst in Hulst als een historisch verworven recht gezien door zowel klanten als ondernemers. foto Camile Schelstraete feestdagen waarop de meubel boulevard buiten het centrum ge opend is: tweede paasdag, hemel vaartsdag, tweede pinksterdag en tweede kerstdag. De winkels in de binnenstad mogen op die feestda gen ook open, maar doen dat niet. „Er is een vast ritme nodig, om mensen te trekken. De consument wil weten waar 'ie aan toe is", zegt Ron Berks, voorzitter van de On dernemers Organisatie Goes (OOG). „Een maandelijkse koop zondag is nu niet mogelijk, omdat we vast zitten aan een gemeentelij ke beperking. We gaan in de aan loop naar de gemeenteraadsverkie zingen aan de politiek vragen om het aantal koopzondagen in de bin nenstad te verruimen. Bedrijven kunnen dan zelf beslissen of ze van die mogelijkheid gebruik wil len maken. Met de komst van filia len en ketenbedrijven, wordt de behoefte van ondernemers aan een koopzondag groter. Ze zien een deel van hun omzet afvloeien naar bijvoorbeeld Middelburg, Ber gen op Zoom en Breda. En als een paar ondernemers meedoen met een maandelijkse koopzondag, dan volgen anderen bij bewezen succes vanzelf" HULST - In tegenstelling tot hun partijgenoten in Terneuzen en Middelburg hebben de christen-de mocraten in de gemeente Hulst geen enkele moeite met de zondag openstelling van de winkels in het vestingstadje. Het gemeentebe stuur is er'unaniem vóór de koop zondag. „Wij zijn daar sinds jaar en dag aan gewend", zegt Denis Steijaert, fractievoorzitter van het CDA in de gemeenteraad van Hulst. „De zondagopenstelling van de win kels past bij onze cultuur en bij on ze streek, met het Belgische achter land. Beperking van de zondag openstelling zou voor Hulst een slechte zaak zijn. De Belgen zijn er mee vertrouwd dat ze op zondag in de winkels in Hulst terecht kun nen. Je moet die bezoekers niet in verwarring brengen door-winkels de ene zondag wel, en de andere zondag niet open te stellen." Steijaert wijst verder met nadruk op het economisch belang van de zondagopenstelling. Dat belang is volgens hem zelfs 'cruciaal voor de economie van Hulst'. De koopzondag in Hulst is een his torisch verworven recht. In het ge meentearchief zijn daarover stuk ken terug te vinden. Zo rept Staats blad 21 van maart 1815 al over een bepaling dat de godsdienstuit oefening niet in gevaar mag wor den gebracht door de zondagopen stelling. In die tijd gingen de win kels op zondag dus ook al open, zij het pas na de kerkdienst. Politiek verzet tegen de koopzon dag dateert ook uit lang vervlogen tijden. Raadslid Blommaert protes teerde in de raadsvergadering van 8 februari 1929 vergeefs tegen het venten van sinaasappels op zon dag. En in maart 1932 discussieer de de gemeenteraad over de eerste winkeltijdenwet van 1930. 'Win kels dicht op zondag zal bij de ne ringdoenden hard vallen', luidde de conclusie van de Hulster raad. Het kabinet wringt zich in bochten om het aantal koopzon dagen te beperken. Deze wens van coalitiepartner Christenunie is lastig te vervul len. Er ligt een wetsvoorstel, maar daar zitten veel haken en ogen aan. Om te beginnen doet een rem op de koopzondagen winkeliers in de grensstreek flink pijn. Verder vindt het kabi net dat het aantal koopzonda gen gelijk op moet gaan met an dere toeristische activiteiten. Mensen mogen dus niet alleen komen om te winkelen. Dat is een raar criterium. Het kan geen kwaad dat minis ter Maria van der Hoeven deze kwestie voor zich uit schuift. Dat geeft de kans om dit dwaal spoor te verlaten. De zondag is in veel religieuze kringen een dag van rust. Gelo vigen maken die keuze in alle vrijheid. Dat moet zo blijven. Maar even vrij moet de rest van Nederland zijn om te gaan win kelen of niet. En zo moeten ook de winkeliers hun eigen plan kunnen trekken. DEN HAAG - De Tweede Kamer wil dat het debat over de Westerschel- de zo snel mogelijk wordt voortge zet. Dat bleek gistermiddag tijdens het wekelijkse vragenuur. Onderzocht wordt of het mogelijk is de discus sie nog deze week voort te zetten. Het debat over de Westerschelde werd donderdagavond afgebroken, omdat minister Gerda Verburg (CDA, Natuur) onwel werd. Wan neer het wordt voortgezet was gis teravond laat nog niet bekend. De Kamer wil wederom premier Bal kenende, minister Verburg en staatssecretaris Tineke Huizinga (Christenunie, Verkeer en Water staat) bij het debat. De agenda zit vol, mede vanwege prinsjesdag. msssmssm m Koopzondag 13 sept van 12.00 - 17.00 uur Jan Gielenplein 6 Oudenbosch T: 0165 330620 www.PaulPim.nl OPENINGSTIJDEN: di. - do. 9.30 -18.00 uur vr. 9.30 - 21.00 uur za. 9.30 -17.00 uur DAMES Brunello Cucinelli Etro Sonia Rykiel Paul Smith Armani Collezioni Marithe+Francois Girbaud Gunex Luisa Cerano Jacob Cohën Paige jeans Fay Marccain Anne Fontaine Cambio Allude Tod's schoenen Tassen: Tod's - Etro - Brunello HEREN Brioni Brunello Cucinelli Luigi Borrelli Etro Raffaele Caruso Canal i Cornel iani Hiltl Incotex Fay Jacob Cohën For All Mankind Polo Ralph Lauren Gant Fagonnable Coast Weber Ahaus Tod's - Santoni schoenen Doe op zaterdag 26 september mee aan de 3e Pa a uwe fietstocht en schrijf u in. Iemand die mijn stijl tot zijn stijl maakt. Iemand die meedenkt en zich in mijn leuen uerdiept. Ik uoel me begrepen. En tóch is het mijn interieur, mijn stijl! www.interieur-paauwe.nl A Zonnemaire ligt vlakbij Zïerikzee; 50 autominuten uan Rotterdam, Roosendaal en Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3