sport 135 held op baan 1 Geelhoed pakt goud met overnametechniek Gijssen leidt tweekamp Kibet tegen kampioene 10.000m Ghana wil tegen Oranje oefenen Van der Meet met hakken over de sloot Deense ritzege in Toekomstronde Walchers zaalvoetbal gaat van start Menners blinken uit op titelstrijd in Maasdijk ndernemer Actueel Regionaal Nieuws woensdag 9 september 2009 partij op de Senior Games. WINDHOEK Ghana wil op juni 2010 een vriendschappelijke interland tegen het Nederlands elftal spelen. Dat heeft de Ghanese voetbalbond gis teren bekend gemaakt. De wed strijd zou vlak voor de start van het WK in Zuid-Afrika worden ge speeld in Windhoek, de hoofdstad van Namibië. Een woordvoerster van de KNVB bevestigt de gesprek ken met de Ghanese voetbalbond. Ze laat echter ook weten dat er nog geen contract voor het oefenduel is getekend. ALPHEN AAN DEN RIJN Ze pakte minder punten en sloeg meer dubbele fouten dan haar te genstandster, maar toch overleefde tennisster Angelique van der Meet de eerste ronde van het futuretoer- nooi van Alphen aan den Rijn. De achttienjarige speelster uit 's-Heer Abtskerke was Marlot Med- dens gisteren in drie sets de baas: 3-6 6-3 7-5- Angelique van der Meet is in Zuid-Holland met een wildcard toegelaten tot het internationale toernooi. SEDAN Troels Ronning Vinther heeft de vierde etappe van de Tour de l'Ave- nir gewonnen. De Deense wielren ner bleef na een rit over 197 kilome ter van Margny-les-Compiègne naar Sedan, in het noordwesten van Frankrijk, de Amerikaan Peter Stetina enkele tientallen meters voor. De Fransman Yannick Marti nez won de sprint van het peloton om de derde plaats. De Nederland se coureurs finishten in de grote groep. De Franman Julien Bérard behield de leiderstrui. MIDDELBURG De competitie van RZW (Regio naal Zaalvoetbal Walcheren) gaat weer van start. Enkele teams heb ben zich teruggetrokken. Vorig sei zoen namen 55 teams deel, nu zijn het er 48. Speelavonden zijn woens dagavond in sporthal Baskensburg te Vlissingen en vrijdagavond in Sporthal de Halve Maan te Oostka- pelle, in Sporthal Baskensburg en in de sporthallen Nassaulaan,Voor- borch en Kruitmolen te Middel burg. Vrijdag wordt begonnen met bekerwedstrijden. SENIOR HOOFDPROGRAMMA WOENSDAG Atletiek. Baanwedstrijden. Aanvang: 10.00 uur. Locatie: sportpark Bannink in Zierikzee. Bowling. Aanvang: 10.00 uur, Locaties: De Kruitmolen in Middelburg en Bowlingcentrum Goes in Goes. Dammen. Aanvang: 9.30 uur, Locatie: De Vroone, Kapelle. Golf. Aanvang; 10.00 uur. Locatie: Reymers- wael in Rilland-Bath. Judo. Aanvang: 9.00 uur. Sportpunt Zeeland in Goes. Mountainbike. Aanvang: 13.00 uur. Locatie: boswachterij Westerschouwen bij Burgh-Haam- Schaken. Aanvang: 9.30 uur. Locatie: Ons Dorpsleven in 's-Gravenpolder. Tafeltennis. Aanvang: 10.00 uur. Locatie: De Zandkuil in Middelburg. Tennis. Aanvang: 9.00 uur. Locatie: Tennisvere niging Souburg in Oost-Souburg. Zeilen. Aanvang: 11.55 uur. Locatie: Port Zé- lande. RECREATIEF Congres SportZeefand: 'Een leven lang sport'. Aanvang: 11.00 uur. Locatie: Sportpunt Zee land in Goes. door Roeland van Vliet goes - Judoka Wim Geelhoed, een warm pleitbezorger van de Senior Games, heeft gisteren in de leef tijdscategorie 65+ goud gewonnen in de klasse -73 kilo. De zeventigjarige inwoner van Kruiningen versloeg zijn enige te genstander, W. Boeschoten, in de finale al vrij snel op ippon. Zijn op ponent zette een actie in, die vlug door Geelhoed werd overgeno men. Boeschoten kon toen niet an ders dan op zijn rug vallen. Geelhoed, aangemoedigd door fa milieleden en judoka's van Sport school Geelhoed, deed in Sport punt Zeeland ook mee in de leef tijdscategorie 50+. Hij had daar speciaal dispensatie voor aangevraagd. Maar bij de 'jon kies' verging het hem minder goed. Hij verloor allevier zijn duels. Deze tegenstanders trapten niet in Geelhoeds overnametech nieken. Eén van hen was Jon van Caspel uit Vlissingen, maar ook hij slaagde er niet in de finale te ha len. VALENCIA - Geurt Gijssen zal optre den als arbiter tijdens de schaakt weekamp tussen de befaamde Azerbeidzjaanse grootmeester Ga- ri Kasparov en zijn Russische ri vaal Anatoli Karpov. De gepensioneerde wiskundele raar uit Nijmegen, die bekend staat als een van de beste scheids rechters ter wereld en tevens als MAASDIJK - De Zeeuwse afvaardi ging op het districtskampioen schap mennen in Maasdijk was bij zonder succesvol. Drie van de vier combinaties gingen met de titel naar huis. Bij de vierspannen pony's klasse 2 nam Jacco van 't Westende uit Ovezande het felbegeerde kam pioenslint mee naar huis. Met zijn hackneypony's Puk, Bas, Ferro en Kees kon hij op het slotonderdeel, een supersnelle en spectaculaire rit door de waterbak, alle concur renten net achter zich houden. Remco Hoondert, ook afkomstig uit Ovezande, schreef de klasse en- kelspan pony klasse 1 op zijn naam. Na dag één stond hij op de vierde plaats. Met zijn Haflinger Sjors wist hij in de marathon de overige deelnemers voor te blij ven. Walchenaar Lou Willemse was goed voor de zege bij de en- kelspan paarden klasse 1. Al na de dressuur en de vaardigheid ging hij aan de leiding. Een prachtige rit in de marathon maakte het Zeeuwse succes compleet. Leo Paauwe eindigde bij de enkels- pan paarden klasse 3 met zijn jon ge paard op de zesde plaats. de Lees er alles over op www.deOndernemer.nl groot kenner van de schaaklitera tuur, heeft daarover met de Spaan se organisatie overeenstemming bereikt. Het evenement in Valen cia, een revanche van de grote WK-matches uit het verleden, be gint op 21 september en duurt vijf dagen. Gijssen was tijdens de laat ste twee tweekampen tussen Kasparov en Karpov ook arbiter. ZAANDAM - De Nederlandse hard loopster Hilda Kibet treft op 20 september zware tegenstand in de Dam tot Damloop. De organisatie heeft de Keniaanse wereldkam pioene 10.000 meter Linet Masai weten vast te leggen. De 19-jarige Masai loopt pas vier jaar en is nu al een wereldtopper. Kibet sloeg de 10.000 meter bij de WK atle tiek in Berlijn óver om zich volle dig te kunnen richten op de mara thon van Amsterdam in oktober. De Dam tot Damloop past goed in de voorbereiding. De mannenwed- strijd is ook sterk bezet. De Kenia- nen William Kipsang en Moses Masai, de broer van Linet, zijn toe gevoegd aan het topveld, waarin de Eritreeër Zersenay Tadese blik vanger is. Masai eindigde bij de WK in Berlijn achter Tadese op de derde plaats. Nederlands kam pioen 10 kilometer Martin Lauret verschijnt ook aan de start. Hij krijgt concurrentie van Michel But ter, Patrick Stitzinger en Hugo van den Broek. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37