ook etappe in de Vuelta lange mars in het toptennis China's Jpi«fsffp Éypi illiwf sport 133 jan Raas msiitiistiitu leider, Robert Gesink nog steeds op derde plaats in m Cavendish sprint naar zege in de VS Bondscoach Dunga roept vervangers op Raddiffe actief op WK halve marathon Bridgeploeg strandt op WK in Sao Paulo Tsonga en Monfils Frans Daviscupteai y WÊm tïïïJJïïïïïï! woensdag 9 september 2009 door Johnny Hoogerland :h- Simon Gerrans wordt gekust door éen van de rondemissen. De Australiër van Team Cervélo won in Murcia de tiende etappe in de Ronde van Spanje. foto Alberto Saiz/AP yyyyy y-:yyy yy.yyyyyyyyyyyyyyyyyyyy:: :.y Na Li SAINT LOUIS SALVADOR LONDEN ste geldt ook voor Karsten Kroon, die gisteren lange tijd van de etap pezege mocht dromen. De Cresta del Gallo bleek voor de Drent ech ter een onoverkomelijke hinder nis. Kroon kwam als achtste over de streep, op 39 seconden van de winnaar. Yersekenaar Johnny Hoo gerland (Vacansoleil) won de sprint van het uitgedunde peloton. De favorieten voor de eindzege hielden in de overgangsetappe naar Murcia een korte wapenstil stand. Alejandro Valverde behoudt de leiding voor Cadel Evans. Ro bert Gesink volgt als derde op 36 seconden. Evans bood voor de start van de tiende etappe bij de bus van Rabo bank overigens zijn excuses aan voor zijn agressieve gedrag na de maandagetappe. Met een kopstoot beweging naar Robert Gesink uit te Evans toen zijn ongenoegen over de sprint waarin de Achter hoeker volgens hem in de fout was gegaan. „Sorry, ik had niet zo moeten rea geren", zei Evans terwijl hij Ge sink de hand schudde. De Rabo- renner accepteerde het' gebaar, maar hield zijn onschuld staande. „Ik had niet eens gezien dat je ter me reed." door Marco Knippen DEN HAAG - Een primeur bleef uit. Na Li slaagde er gisteren niet in als eerste Chinese tennisster ooit tot de laatste vier van de US Open door te dringen, doordat Kim Clus ters haar veelbesproken terugkeer met een soepele overwinning (6-2 6-4) verder inkleurde. Met haar kwartfinaleplaats had Li'overigens al aan geschiedschrijving gedaan. Verrassend was de aanwezigheid van Na Li in de eindfase van een Grand Slamtoernooi allerminst. Het onderstreepte slechts de opval lende bijrol die voor het Chinese tennis sinds vijfjaar op het wereld toneel is weggelegd. Sinds tennis in 1988 aan het olympisch pro gramma werd toegevoegd, telt de sport in China mee. En vanaf 2001, toen de Olympische Spelen van 2008 aan Peking werden toege kend, ging de geldkraan verder open. Met succes, althans bij de vrou wen. In 2004 veroverde het duo SAO PAULO Voor de Nederlandse bridgeploeg is het wereldkampioenschap in Sao Paulo voorbij. De formatie was in de kwartfinale niet opgewassen te gen de Verenigde Staten (200-214). China, Italië en Bulgarije schaar den zich eveneens bij de laatste vier. Nederland was volgens bonds coach Eric Laurent dicht bij de overwinning. „Zo dichtbij, dat wij er goed ziek van zijn." De ploeg be stond uit Ton Bakkeren, Huub Ber- tens, Sjoert Brink, Bas Drijver, Bau- ke Muller en Simon de Wijs. Ting Li/Tian Tian Sun in het dub belspel onverwacht olympisch goud in Athene. Het bleek de op maat tot een opmars, die resulteer de in diverse toernooizeges in zo wel het enkel- als dubbelspel. Ook in Grand Slamverband betaal den de inspanningen zich uit. Het tweetal Jie Zheng en Zi Yan eiste in 2006 de dubbeltitels bij de Au stralian Open en op Wimbledon voor zich op. In de single drong Na Li in datzelfde jaar tot de kwart finale door, terwijl Jie Zheng vorig jaar in de halve finale strandde. De verwachtingen waren dan ook hooggespannen voor de Spelen in eigen land, die van groter belang werden geacht dan sterke optre dens in de vier Grand Slamtoer- nooien. Euforie en deceptie wissel den elkaar uiteindelijk af Zheng en Yan grepen in de dubbel brons, terwijl Na Li net naast het podium eindigde. Tot voor enkele jaren terug waren de Chinezen de vreemde eend in de bijt van het profcircuit. In team- AMERSFOORT Jo-Wilfried Tsonga en Gaël Monfils maken deel uit van het Franse Da- viscupteam, dat volgende week in Maastricht aantreedt tegen Neder land. Naast Tsonga en Monfils zijn ook Gilles Simon en Michaël Llo- dra geselecteerd. De Daviscupontmoeting vindt vol gend weekeinde plaats. Inzet is een plaats in de wereldgroep. Richard Gasquet is niet opgenomen in de Franse ploeg. Hij zat deze zomer door een schorsing wegens dopege bruik twee maanden aan de kant. verband werden de toernooien be zocht, waarbij ze op de baan uni form gekleed gingen. Geregeld trokken ze zich terug voor geza menlijke trainingskampen. Inmiddels heeft zich echter een stille revolutie voltrokken. Onder aanvoering van de rebelse Shuai Peng, met haar 23 jaar de jongste van het trio dat in de topvijftig bi vakkeert, werd afgedwongen dat de speelsters met een eigen (bui tenlandse) coach op pad mogen en zelf hun sponsors kunnen uit kiezen. Bovendien mogen ze sinds afgelopen voorjaar ruim negentig procent van hun inkomsten hou den, in plaats van dat ze tweeder de aan de staat moeten afdragen. Als gevolg van de toegenomen vrij heid is de verwachting dat China steeds dieper in het toptennis zal penetreren. John McEnroe, de ge wezen kampioen, denkt echter dat het zo'n vaart niet loopt. Hij is van mening dat de volledige inhaalslag ten opzichte van de traditionele tennisnaties een utopie zal zijn. Wielrenner Mark Cavendish heeft de eerste etappe van de Amerikaan se Tour of Missouri gewonnen. De Brit van Team Columbia was in Saint Louis de sterkste in een mas sasprint. De Argentijn Juan José Haedo (Team Saxo Bank) eindigde als tweede. De Noor Thor Hushovd (Cervélo) moest genoegen nemen met de derde plaats. Jens Voigt (37) maakte tijdens de etappe zijn rentree in het peloton. De Duitser kwam in Ronde van Frankrijk zwaar ten val. De Braziliaanse bondscoach Dunga heeft vier spelers opgeroepen voor zijn uitgedunde selectie, ook al is die al gekwalificeerd voor de ein dronde van het WK voetbal van 2010. Vanwege schorsingen zijn Ka- ka, Luis Fabiano, Lucio en Ramires er vandaag tegen Chili niet bij. Ro- binho ontbreekt door een blessure. Dunga vond de vervangers alleen in eigen land. Eén van hen is aan valler Diego Tardelli van Atletico Mineiro, die in het seizoen 2006/ 2007 nog bij PSV speelde. We hebben toch een speech gekregen van Hilaire voor de start! Dat doet-ie an ders bijna nooit. Hij begon gelijk over mijn column van gisteren. Hij zei: Jan Raas heeft vanmorgen ge beld en de column van Johnny aan me voorgelezen. Daar staat in dat jij met Karsten Kroon hebt ge sproken in de koers en gevraagd hebt wat het beste voor jou is. Daar was hij lichtjes verbolgen over. Hij vindt dat ik niet naar Kroon moet luisteren, maar naar hem. Ik weet wel wat het beste voor je is, zei hij. Want ik heb al tijd met Jan Raas gewerkt. En wie was er in zijn jaren de beste en de slimste renner? Juist, Jan Raas. Het kwam er op neer dat ik in het vervolg dus naar hem moet luiste ren. We konden er later ook wel weer een beetje om lachen hoor, maar dat hij er een speech over hield is wel heel speciaal. Hilaire is tenslotte de eerste man in koers hè. Hij rijdt meestal op de positie waar hij het overzicht heeft over zijn renners en bepaalt de tac tiek. Michel Cornelisse, tweede ploegleider, zit achter de kopgroep als er een renner van ons in zit. Bij Hilaire zit nu ook de dokter, Peter Jansen, omdat Marco Marcato nog altijd niet hersteld is van zijn val in Luik. We hebben een ploeg die geweldig georganiseerd is en waar de mensen achter de schermen, zo als de verzorgers en de mécani- -ciens van 's morgens half zeven tot tien uur 's avonds aan het werk zijn. Die verrichten ongelooflijk veel werk en krijgen nooit rust. Op de rustdag, na die val in Luik, hebben ze vijf kapotte fietsen moe ten repareren. De vrouw van Peter Jansen, Tim, is ook zo'n schat van een mens. Ze zorgt dat er onmid dellijk na de koers in de bus eten voor ons klaarstaat, meestal een eiwitshake vol koolhydraten, om dat het nog te lang duurt voordat we in het hotel kunnen eten. We hebben een keuken met een mag netron in de bus, dat komt wel van pas. Na de koers moeten we soms uren rijden om in het hotel te komen. Vandaag is het na de fi nish nog 300 kilometer naaf ons hotel, maar gelukkig hebben we dan zicht op de rustdag. Paula Raddiffe zal op 11 oktober in actie komen bij het wereldkampi oenschap halve marathon in Bir mingham. De Britse atletiekbond maakte dat gisteren op de eigen website bekend. Raddiffe moest zich in augustus nog afmelden voor de marathon op het WK in Berlijn. De Engelse wereldrecord houdster had last van de gevolgen van een voetoperatie. De 35-jarige Raddiffe werd in 2000, 2001 en 2003 al eens wereldkampioene op de halve marathon. tiigssss*# éjMfcikf? Siü üiMeigfüii Jij i 1 ."iHWÉmmmM1 1 ••••- wmm \v.-4yw y?'..

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35