Gerrans wint Rondreis Cappadocië Hotel Balkan Grand Ideal Premium***** Club Paradiso FM Sranang en Groene Ster leggen de lat hoog Corendon RONDE Alejandro Valverde blijft Turkije - 8 daagse Rondreis - Half Pension Bulgarije - Sunny Beach - Logies Ontbijt Turkije- Marmaris - All Inclusive Turkije - Alanya - AU Inclusive www.corendon.nl woensdag 9 september 2009 mm mm mmsmmsm m mmm m door Patrick Delait SITTARD/MURCIA - Door in Murcia de tiende etappe in de Vuelta te winnen, heeft Simon Gerrans zich gisteren in een illuster rijtje ren ners geschaard. De 29-jarige Austra liër van Cervélo kan later tegen zijn kleinkinderen vertellen dat hij ritoverwinningen heeft geboekt in alle drie de grote rondes. Gerrans mocht in mei de ronde missen ook al kussen na de veer tiende etappe van de Giro. In 2008 was de renner uit Melbourne suc cesvol in de Tour de France waarin hij de Alpenrit won naar Prato Nervoso. De basis voor zijn etappezege in de Vuelta legde Gerrans gisteren door op de Alto de la Cresta del Gallo te ontsnappen uit een ver brokkelde kopgroep van negentien renners, met daarin ook Karsten Kroon en Rabo-renner Juan Ma nuel Garate. In het gezelschap van Jacob Fug- lsang, Ryder Hesjedal en de uit een dopingschorsing teruggekeer de Alexandre Vinokourov ging Gerrans op de beklimming van de tweede categorie op zoek naar de Duitser Linus Gerdemann en de Spanjaard Intxausti. Nadat het lei dende duo in de afdaling van de Cresta del Gallo bijna gelijktijdig van de fiets had gemoeten met een lekke band, toonde Gerrans zich in de finale een koelbloedige veldheer. Met de glimlach pareerde de Au straliër wanhoopspogingen van Vi nokourov - tot vier keer toe - en Hesjedal. In de sprint, die van ver werd ingezet door 'Vino', bewees Gerrans dat hij dit voorjaar niet voor niets een van de revelaties was tijdens de voorjaarsklassie kers. Zowel in de Amstel Gold Ra ce (zevende), de Waalse Pijl (acht ste) en Luik-Bastenaken-Luik (zes de) finishte hij in de toptien. In au gustus deed Gerrans er nog een schepje bovenop met een zege in de GP van Plouay. Veel plezier zullen ze bij Cervélo echter niet meer beleven aan de renner die lange tijd in Franse loondienst reed. Teammanager Scott Sunderland van de nieuwe Britse topploeg Team Sky was er als de kippen bij om Gerrans on langs een tweejarig contract te la ten ondertekenen. Alvorens hij de overstap maakt naar de Angelsaksische ploeg wil Gerrans eind september schitteren op het WK in Mendrisio. Dat laat- 5£8»8S3®srasnansHBa door Eddy van der Hooft VLISSINGEN - In navolging van de veldvoetballers beginnen ook de zaalvoetballers aan een nieuw sei zoen. Voor het eerst sinds twee jaar wordt Zeeland weer door twee teams vertegenwoordigd in de hoofdklasse: FM Sranang en het gepromoveerde Groene Ster Vlissingen. In de eerste klasse ko men vier Zeeuwse teams uit: Schouwse Boys, FC Dauwendaele, Meulvliet/Gerutsverzekeringen en FM Sranang 2. FM Sranang, dat vorig jaar promo tie naar de eerste divisie op een haar na miste, wil ook dit jaar een rol van betekenis spelen. „We wil len kampioen worden", zegt coach Ramon Dahoe. „En als dat niet haalbaar is, willen we zo lang mo gelijk voor promotie blijven mee doen." Van de selectie van vorig jaar zijn Alex van de Hoven en Pim Bruins gestopt. Nieuw zijn Clarence Pahlad, Jihad Azzagari en Pito Bernardino. „Of we versterkt zijn is moeilijk te zeggen", meent Dahoe. „Maar met Clarence erbij hebben we wel meer ervaring." De kern van FM Sranang, dat 1 juli tien jaar bestond, wordt al vier sei zoenen gevormd door spelers als Steven en Lionell Fitsch en Iby El-Uarichi. „Die jongens zijn al voor de leeuwen gegooid toen ze nog maar 17 of 18 jaar oud waren. Elk jaar worden ze nog beter." „Onze kracht is dat we altijd een sterk team op de been kunnen brengen", besluit Dahoe. „Als je veel spelers hebt die ook aan veld- voetbal doen, kan dat wel eens een probleem zijn." Amper twee jaar na oprichting trad Groene Ster Vlissingen toe tot de hoofdklasse. De promovendus, die zich tot doel heeft gesteld om binnen vijf jaar deel uit te maken van de eerste divisie, kan putten uit een selectie van zo'n twintig man. Hoessein Bouzambou is niet langer beschikbaar, maar daar staat de komst tegenover van Abdoe Ab- denbi, Khalid El Hattach en Karim Ben Selam. „We hebben bijna lou ter spelers die voor RCS, VC Vlis singen, GPC Vlissingen en Kloetin- ge uitkomen", zegt keeper Najim Boughmari. „Voetballen kunnen we dus wel." Groene Ster legt de lat ook dit jaar hoog, maar reali seert zich dat kampioen worden lastig wordt. „Zo makkelijk als de voorgaande twee seizoenen zal het niet gaan", weet Boughmari. „Als we in de subtop kunnen mee doen, zullen we al tevreden zijn." Van de vier ploegen die in de eer ste klasse uitkomen, zullen Schouwse Boys en FC Dauwendae le weer meedoen om de eerste plaatsen. Beide ploegen waren vo rig jaar al de belangrijkste concur renten van Groene Ster Vlissingen. FM Sranang 2, dat promoveerde, en Meulvliet/Gerustverzekeringen zullen voor handhaving gaan. Selecties hoofdklassers. FM Sranang: Wybrand Boonstra, Steven Fitsch, Lio nell Fitsch, Iby El-Uarichi, Clarence Pah lad (nieuw), Jihad Azzagari (nieuw), Ryan de Regt, Jonathan Constancia, Pi to Bernardina (nieuw) en Ugur Kahveci. Groene Ster Vlissingen: Abdoe Abden- bi (nieuw), Youssef Ahrouch, Youssef Afkir, Najim Boughmari, Fouad Bouzam bou, Said Bouzambou, Aschraf Adinne Elhrouz, Sander Goedegebure, Khalid El Hattach (nieuw), Etienne Mallie, Alfaro Pentury, Karim Ben Selam (nieuw), Sa- lim Ben Selam, André Siereveld, Giovan ni Siereveld en Lorenzo van Trijp. nu al vanaf Maak nu een supervoordelige rondreis vanaf €179,- bezoek een aantal zeer indruk wekkende bezienswaardigheden. Voor deze waanzinnig lage pnjs reist u 8 dagen lang en bezoekt u een groot aantal fantas tische plekken in Turkije. U zult onder andere het wereldberoemde Cappadocië (een van 's werelds grootste natuurwonde ren) bezoeken, antieke steden zoals Konya, het Romeinse theater Aspendos, het Mevlana Museum, Sultanhan-Kervansara, Góreme (opgenomen in de UNESCO Werelderfgoedlijst), de beroemde antieke stad Perge en nog veel meer. Er is een beperkt aantal plaatsen dus reserveer snel! Deze rondreis is zeer uitgebreid kijk dus snel op onze website voor het uitgebreide dag tot dag programma en voorwaarden. vertrek 6 17 24 nov. vertrek 19 aug. €549 vertrek 29 sep. €249 nu al vanaf Hotel Balkan biedt u: een gezellige bar, steenworp afstand van het bruisende centrum van Sunny Beach, 150 meter van het strand, populair hotel onder Nederlandse gasten, kamer met balkon, buitenzwembad met gratis bedjes en parasols binnen- en buitenrestaurant, a la carte restaurant, verblijf op basis van logies ontbijt. vertrek: 17 september nu al vanaf Grand Ideal Premium biedt u: - 2 restaurant en 3 bars, - zwembad met kinderbadje en glijbaan, - zonneterras met ligbedjes en parasols, - diverse winkeltjes en een kapper, - professioneel animatieprogramma, - wireless internetverbinding, - alle kamers hebben balkon of terras, - spa b Wellness center, - all inclusive tot 23:00 uur, - familiekamers met 2 aparte ruimtes voor max. 4 pers. vertrek 9 t/m IS okt. 19 t/m 31 okt. vertrek 28 sep t/m 8 okt. €489 vertrek 16 t/m 18 okt. €569 nu al vanaf Club Paradiso biedt u: - 2 buitenzwembad met glijbaan, - televisie met nederlandse zenders, - a la carte en BBQ restaurant, - dagelijks animatieprogramma, - handdoekenservice, - spa b Wellness center, - binnen- en buitenrestaurant, - fantastisch uitzicht over de zee, - speeltuin en babysitservice, - internetmogelijkheden, - tennisbaan, squash b tafeltennis, - kapper b dokter. vertrek 23 sep t/m 15 okt. 19 t/m 24 oktober vertrek 16 t/m 18 okt. €649 of bel naar 023-75106 06

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 34