Stekelenburg maar op halve kracht Weer frustratie minder voor volleyballers na zege op Italië 34 en 35 31 32 en 33 Sfeer op Hampden Park zal ook tijdens Schotland-Nederland weer indrukwekkend zijn De Bruijn krijgt in Nijverdal hulp van Wittens Babel mag niet weg bij Liverpool Fifa onderzoekt transfer Man City Eeuweling ondanks nederlaag held van de dag op Senior Games Woensdag 9 september 2009 Gerrans wint na Tour en Giro ook etappe in Vuelta Tip? sport@pzc.nl GLASGOW - De kans dat Maarten Stekelenburg vanavond in het WK-kwalificatieduel tegen Schot land terugkeert in het doefis mi niem. Bondscoach Bert van Mar wijk neemt vanochtend een be sluit over de doelman van Ajax, die de afgelopen dagen slechts op halve kracht trainde. Tijdens de laatste training gistera vond in Glasgow werd niet duide lijk of Michel Vorm of Piet Velthui- zen zijn vervanger zal zijn. Wesley Sneijder en André Ooijer zijn. fit genoeg om te spelen, al wilde Van Marwijk niemand bij voorbaat een basisplaats toezeggen. Hoewel het Nederlands elftal al voor het WK in Zuid-Afrika is ge kwalificeerd, weigert Van Marwijk de wedstrijd tegen de Schotten vanavond als een veredelde oefen wedstrijd te zien. De bondscoach vindt het niet alleen een erezaak om alle acht kwalificatieduels te winnen, maar denkt dat een over- j winning ook van cruciaal belang kan zijn voor de WK-loting. Oranje kan een van de acht groeps- hoofden worden en elk gunstig re sultaat kan dat bevorderen. In ok tober bepaalt de Fifa de regels voor de loting. „We hebben genoeg re denen om ons te motiveren. En we moeten onze verantwoordelijk heid nemen naar de andere lan den in de poule. We kunnen er niet met de pet naar gooien." De sfeer op Hampden Park, ooit het grootste voetbalstadion ter we reld, zal weer indrukwekkend zijn. De Schotten móeten winnen om uitzicht te houden op deelname aan het WK. Dat moet gebeuren in een stadion, dat in de crisisjaren NIJVERDAL - Het lot van Jean Paul de Bruijn op het Nederlands kam pioenschap driebanden in Nijver dal lag gisteren in handen van Kees Wittens. Zelf verloor de Hul stenaar zijn derde partij in de pou le van Huub Wilkowski (3-1), waardoor kwalificatie voor de kwartfinales aan een zijden draad je hing. Kees Wittens, vierde man van het team van Verbrugge in Sluiskil, versloeg op de andere tafel lan Ar- nouts en zette de deur voor De Bruijn daarmee weer op een kier. Wilkowski is de winnaar gewor den van de poule, Jean Paul de Bruijn eindigt als tweede. De Masters, zoals het toernooi heet, wordt gespeeld met negen poules van vier, waarvan de num mers één en ook nog eens zeven nummers twee naar de kwartfina le gaan op vrijdag. De Bruijn heeft zes matchpunten, een matig setsaldo (7-7), maar heeft nog steeds een kans om zijn titel te verdedigen. Nederland -Schotland WK-Kwalificatie 2010 Schotland-Nederland Hampden Park Glasgow aanvang: 20.30 uur Scheidsrechter: Claus Bo Larsen (Denemarken) Stand groep 9: Nederland Schotland Noorwegen Macedonië IJsland 0 21 (16-02) 1 10 (06-10) 4 7 (07-06) 1 7 (04-09) 2 5 (07-13) vol zat met arbeiders uit de kolen mijnen en staalfabrieken. In april 1937 kochten exact 149.415 Schotten een kaartje voor de clash tegen de vervloekte Engelsen in Hampden Park. Maar in werkelijk heid waren er tussen de 180.000 en 200.000 op de tribunes samen geperst. Vaders tilden hun zonen brutaal over de toegangspoortjes heen en de controleurs lieten, ie dereen door die penny's in hun Felix Binicewicz Graphic News zakken stopte. Angstaanjagend was een middag op Hampden Park, zei Stanley Mat thews ooit, de grootste Engelse voetballer uit de geschiedenis. Hij bekende na een van zijn eerste in- door René Banierink ISTANBUL - De Nederlandse volley ballers zijn op het Europees kam pioenschap bezig zich in hoog tem po van een aantal frustraties van de afgelopen zomer te ontdoen. Nadat in de eerste ronde de kater van de mislukte WK-kwalificatie was weggeslagen, bevrijdde Oran je zich gisteren bij het begin van de tweede ronde van het verstik kende Italiaanse juk: 3-1. Bondscoach Peter Blangé had de annalen er niet op nageslagen. „Maar ik denk dat van dit team vrijwel niemand ooit van Italië heeft gewonnen op een officieel toernooi." Zijn gevoel bedroog hem niet. Sterker nog: de laatste zege dateerde van de World Lea gue van 2000. De tien duels die Oranje daarna speelde tegen de Az- zurri, inclusief de vriendschappelij ke, gingen allemaal verloren. Daarvan lagen de laatste vier, in de World League van dit jaar, nog vers in het geheugen. Jeroen Rauwerdink (links) slaat de bal tegen het Italiaanse blok. foto Kerim Okten/EPA Door de zege houdt Nederland nog steeds kans op plaatsing bij de laatste vier, al is die nog steeds klein. Dan moet er vandaag wel ge wonnen worden van de nog onge slagen Bulgaren en morgen van Servië. „En dan moeten de andere uitslagen ook nog meezitten", wist Blangé. „We bekijken het van dag tot dag. Vandaag hebben we weer een barrière geslecht, op naar de volgende." terlands in de Hel van Glasgow dat hij bij de aftrap het liefst zo snel mogelijk terug naar de kleedkamer was gesprint. Het intimiderende gebrul van de Schotse fans, de 'Hampden Roar", was onverdraag lijk. Matthews: „Het lawaai _was verbijsterend. De zenuwen gier den zo door mijn keel dat ik met een wilde omdraaien." Sandy McBain (66), stadiongids van het huidige, gerenoveerde Hampden, zag in 1954 zijn eerste wedstrijd op Hampden Park: Schotland-Hongarije. Het wonder- team van tovenaar Puskas had een jaar eerder de Engelsen op Wem bley vernederd (3-6) en heel Schot land leek zowat voor de kassa's te staan. Als elfjarig jochie stapte Mc Bain brutaal op Puskas af om zijn handtekening te vragen. Die hangt nog steeds ingelijst in zijn woonka mer, als een kroonjuweel. „Wij Schotten noemen Hampden het Huis van de Goden. Ik heb Pus kas hier zien schitteren, Stanley Matthews, Maradona, Zidane. Om de Hongaren te zien, heb ik een dag moeten spijbelen op school. Toen ik de volgende morgen in de klas kwam, sloeg de meester met een stok m'n vingers beurs. Maar het kon me niets schelen." Vele jaren later is de voetbalkathe draal van Glasgow verbouwd en gemoderniseerd en is de capaciteit teruggebracht tot 52.000 plaatsen. De 'Hampden Roar' heeft in al die decennia stand gehouden. De Schotten mogen als voetballand dan diep gezakt zijn, de Tartan Ar my behoort nog altijd tot de top. In Hampden Park, uiteraard. Mc Bain: „Dit is een magische plek." LIVERPOOL Ryan Babel mag in de winterstop niet bij Liverpool vertrekken. Trai ner Benitez heeft laten weten dat de linksbuiten zich bij zijn eigen ploeg moet ontwikkelen. De Spaan se trainer reageerde op uitlatingen die Babel vorige week bij aankomst in het trainingskamp van Oranje deed. Hij beseft dat hij in de aan loop naar het WK meer speeltijd moet krijgen. Hij speculeerde over een tijdelijke terugkeer naar Ajax. LONDEN Na Chelsea dreigt ook voor Man chester City een transferverbod. De Fifa onderzoekt de handelswij ze van de club uit de Premier Lea gue bij de transfer van verdediger Jeremy Helan (17) van het Franse Rennes. Chelsea kreeg een transfer verbod tot 2011 opgelegd wegens het onrechtmatig handelen bij de transfer van de nu 18-jarige Gael Ka- kuta, die in 2007 overkwam van RC Lens. Manchester City zegt cor rect te hebben gehandeld. Hutton Maloney Alexander Mathijsen McManus- Brown de Jong Fletcher Fletcher Whittaker Van der Wiel Vermoedelijke opstelling Nederland: Bronckhorst Z Robben /mm ja Ha ~n~ Vorm De Zeeuw Vermoedelijke opstelling Schotland: Gordon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33