22 zeeland Keuze is aan de raad: Scheldepoort mag bij sterke wind geen Spoorovergang in Van Cittersweg dicht Goed jaar voor Julianabad Emaille bordjes op monumenten Concert herdenkt zinken van de Orzel Aannemers haken gretig in op mogelijkheden om een extreem duurzame wijk te bouwen DRUGSBEL Veel belangstelling ondernemers om verkooppunt voor bezorgers.nl woensdag 9 september 2009 mmmmmsmamm mfflssBwax&ssssan ARNEMUIDEN Vanwege werkzaamheden aan het spoor is de spoorwegovergang in de Van Cittersweg in Arnemuiden in het weekeinde van 19 en 20 sep tember afgesloten voor al het ver keer. Ook voetgangers kunnen dan de spoorlijn niet oversteken. Het werk duurt tot maandagochtend vijf uur. Dat weekeinde ligt het treinver keer op Walcheren stil. De Neder landse Spoorwegen zetten dan bus sen in naar Goes en Bergen op Zoom. ARNEMUIDEN Het openluchtzwembad Julianabad in Arnemuiden heeft een goed sei zoen achter de rug. Deze zomer passeerden 12.000 bezoekers de kas sa. Het seizoen wordt komende zater dag afgesloten. Een aantal kinde ren zwemt die dag af. Burgemeester Koos Schouwenaar zal op deze laatste dag van het zwemseizoen de zwemdiploma's uitreiken. Het Julianabad gaat volgend jaar op maandag 3 mei weer open. MIDDELBURG De verweerde bruine informatie bordjes op de Middelburgse monu mentenpanden worden vervangen door emaille exemplaren. De eerste bordjes worden dit jaar aan de muren geschroefd. Ze zijn ontworpen door Ed de Graaf. Sa men met oud-stadsarchivaris Peter Sijnke heeft hij de teksten opge steld. De emaille bordjes zijn vandalisme- bestendig en kunnen, volgens de ge meente, gemakkelijk met eeh sopje worden schoongemaakt. VLISSINGEN Tijdens hun concerttournee, geor ganiseerd door het Ministerie van Buitenlandse Zaken, doen de mu ziekgezelschappen Multicamarata uit Pofen en Gotlands Blasarkvin- tett uit Zweden vanmiddag zorg centrum Ter Reede aan. Zij geven daar een concert om te herdenken dat de onderzeeboot Or zel zeventig jaar geleden is gezon ken. De boot werd gebouwd in Vlissingen door de Koninklijke Schelde Groep. Het concert begint om 14.30 uur. WISSENKERKE WISSENKERKE - Projectontwikke laars staan te trappelen om 'ex treem duurzaam' te bouwen in het Noordbevelandse dorp Wissenker- ke. Alle 59 kavels, die voor dit doel worden uitgegeven, zijn inmiddels in optie. Wethouder Adri van der Maas is er zelf een beetje verbaasd over. „Dit lijkt niet de beste tijd voor een woningbouwplan. De markt zit in een dip. Maar kenne lijk zijn aannemers en ontwikke laars overtuigd van ons duurzame concept." Met de nieuw te bouwen wijk wil Nootd-Beveland aftasten hoever ze kan gaan met duurzaam bouwen. De bedrijven die een optie hebben genomen, krijgen nu twee jaar de tijd om een bouwconcept op te stel len dat voldoet aan alle strenge duurzaamheidseisen die de ge meente heeft opgesteld. De wijk omvat starterswoningen, twee-on der-éénkappers, vrijstaande huizen en seniorenwoningen. Ondernemers verdringen elkaar in Middelburg om een plekje waar ze een coffeeshop mogen beginnen. Van de 48 beoogde plekjes zijn er nog negen in de race. Het wachten is op de ge meenteraad. Die krijgt nu de mo gelijkheid er twee aan te wijzen. Waarna omwonenden dan weer naar de rechter kun nen stappen. door Emile Calon Het college van burge meester en wethou ders van Middelburg heeft negen locaties geselecteerd waar een coffeeshop kan komen. De ge meenteraad moet deze maand aan de hand van die lijst bepalen wel ke twee daadwerkelijk in aanmer king komen. „Het hoogste orgaan moet dat be sluit nemen", aldus burgemeester Koos Schouwenaar. Het gaat om de Londense Kaai 19, Reigerstraat 9, Stationsstraat 24, Varkensmarkt 4, Vlasmarkt 4 en Vlasmarkt 45 en de Woonboulevard Mortiere. Ook zijn er twee locaties voor een drijvende coffeeshop gevonden: de Kanaalweg tussen het waterschaps kantoor en het stadskantoor en de uiterste punt van de Havendijk, naast de roeivereniging. De gemeenteraad moet ook beslis sen welke beheersvorm die coffee shops krijgen. Schouwenaar: „Of een stichting of een gewoon com mercieel bedrijf" De raad bepaalt eveneens wat voor soort coffee shops er straks komen. „Of alleen een afhaalloket of een gewone klas sieke shop." De burgemeester benadrukt dat het twijfelachtig is of onderne mers toestemming kunnen krijgen voor twee van de locaties: de Mor tiere en de Kanaalweg." De Mortie re is eigendom van het consor tium dat het gebied ontwikkelt. Volgens het bestemmingsplan kan daar een lunchroom komen. De Kanaalweg is eigendom van de pro vincie. Schouwenaar: „Wij gaan als ge meente niet over die beide loca ties, maar geven de gemeenteraad wel aan dat daar mogelijkheden zijn." Na aanwijzing door de raad kunnen omwonenden nog altijd bezwaar aantekenen tegen die keu ze en naar de rechter stappen, zegt de burgemeester. Zeker als het bestemmingsplan moet worden veranderd, kan dat de definitieve vestiging nog vele maanden ophouden. Ook gaat de gemeente nog toetsen of de gese lecteerde ondernemers wel een coffeeshop mogen runnen. Een strafblad of onduidelijkheid over de herkomst van het geld waar mee ze hun coffeeshop willen run nen, kan de afgifte van een vergun ning in de weg staan. De Middelburgse gemeenteraad be sliste vorig jaar dat in Middelburg ruimte is voor twee gedoogde cof feeshops en bepaalde dit voorjaar dat zulke shops overal in de stad mogen komen. De enige beper king is dat ze niet binnen een straal van 250 meter van een basis school of een school voor voortge zet onderwijs mogen liggen. Het college wilde aanvankelijk ook dat ze zich niet te dicht bij een jon gerencentrum mogen vestigen, maar de kleinst mogelijke meerder heid van de gemeenteraad schrap te die beperking. Volgens Schouwenaar heeft het college een groot aantal aanvragen voor een coffeeshop niet gehono reerd. „We hebben er 39 afgewe zen." Dat ging om aanvragen waar bij de aspirant-ondernemers niet konden aantonen dat ze het pand in eigendom hadden of hadden ge huurd. Nu het college het voorwerk heeft gedaan, zoals Schouwenaar het for muleert, is het aan de gemeente raad om te bepalen waar coffee shops mogen komen. „Het hoog ste orgaan van de gemeente moet dat besluit nemen", aldus de burge meester. Op voorhand hebben al tal van omwonenden de gemeente laten weten dat ze mordicus tegen de komst van een coffeeshop in hun buurt zijn. Ze vrezen een toename van de overlast en zijn bang dat door de komst van een coffeeshop in hun buurt er ook gehandeld zal worden in andere drugs. Tijdens de raadscommissie alge meen bestuur van dinsdag 22 sep tember en de raadsvergadering van 28 september wordt beslist over de locaties. Woonboulevard Mortiere door Jan van Ommen DEN HAAG - Scheepswerf Schelde poort kan nog steeds niet afdoen de garanderen dat de omgeving vrij blijft van verfspatten en zand- straalgrit. Dat zegt autotransport bedrijf Compagnie de Manuten- tion Ro-Ro(CdMR), dat vlakbij de scheepswerf in het Sloegebied is gelegen. Scheldepoort mag van de provin cie tot en met windkracht 6 verf spuiten, mits het bedrijf een aan tal maatregelen neemt. CdMR wil dat dit wordt teruggebracht tot windkracht 5. De raadsman van het Vlissingse autotransportbedrijf eiste dit maandag bij de Raad van State. Daar werd het zoveelste hoofdstuk behandeld in het al jaren slepende verfspatten-conflict tussen CdMR, Scheldepoort en de provincie Zee land. Deze keer draaide het vooral om de effectiviteit van de maatregelen die Scheldepoort neemt om te voorkomen dat zandstraalgrit en verfspetters terechtkomen op het terrein van CdMR en de daar ge parkeerde auto's. Zo maakt de werf gebruik van een spuitcabine. Die moet voorkomen dat verf ver waait en neerslaat in de directe omgeving. Ook wordt gewerkt met netten. Die moeten de ver- Spreiding van grit tegengaan. CdMR vindt die maatregelen niet afdoende. Dit bedrijf heeft grote twijfels over de effectiviteit van de maatregelen. Directeur D. Nederlof van Schelde poort legde tijdens de rechtszit ting uit hoe de spuitcabine werkt. De cabine zit tegen de scheeps wand geplakt en voorkomt dat verfdeeltjes met de wind mee de omgeving in waaien. Daarnaast hangt de werf gritnet- ten tussen de dokwand en de scheepswand. Boven windkracht 5 zou niet meer worden gespoten of gestraald boven de dokwand. Dan zou louter nog worden gewerkt met kwasten en rollers. In ieder geval vindt de provincie dat Scheldepoort voldoende mi lieumaatregelen neemt om over last door het spuiten met verf te voorkomen. CdMR hoopt dat de Raad van State de vergunning aan scherpt en in ieder geval de wind kracht waarbij nog met verf gespo- weGGNGR NieuwsMedia Bij exploot van 4 september 2009 is door (t.k.-) deurwaarder N.A. Polderman op verzoek van de vereniging ZEEUWLAND, gevestigd en kantoorhoudende te Zierikzee, gemeente Schouwen- Duiveland, gedagvaard Harald Horst KUNZ voorheen wonende te Scharendijke, gemeente Schouwen- Duiveland, aan de Klaverstraat 6 en thans zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, om te ver schijnen ter terechtzitting van de Rechtbank te Middelburg, sector Kanton, locatie Middelburg, aan de Kousteensedijk nr. 2, op maandag 14 december 2009 om 10.00 uur op de gronden zoals in die dagvaarding ver meld. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeur waarderkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SLTholen Bij exploot van 4 september 2009 is door (t.k.-) deurwaarder N.A. Polderman op verzoek van de vereniging ZEEUWLAND, gevestigd en kantoorhoudende te Zierikzee, gemeente Schouwen- Duiveland, gedagvaard Menno Cornelis Johannus NIJSSE voorheen wonende te Dreischor gemeente Schouwen- Duiveland, aan de Renkumstraat 7 en thans zonder bekende woon- of verblijf plaats zowel in als buiten Nederland, om te verschijnen ter terechtzitting van de Rechtbank te Middelburg, sector Kanton, locatie Middelburg, aan de Kousteensedijk nr. 2, op maandag 14 december 2009 om 10.00 uur op de gronden zoals in die dagvaarding ver meld. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeur waarderkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen MEEST GELEZEN 1. Het Meandertje ernstig gedupeerd 2. Vechtpartij in Souburg 3. Het klikte al bij eerste ontmoeting STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl HHT14il7£liikM>] of bel 0800 - 022 27 10 Varkensmarkt® j>Vlasmarkt4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24