^ZC Mortiere uit frustaties Ijs 29 25 ONTDEK... Zeven Provinciën toch een beetje Vlissings? Bewoners eisen betere communicatie over plannen in wijk Burgemeester grijpt niet in bij coffeeshop Van Bossestraat wint prijs Postcode Loterij almanak Negen locaties in beeld voor coffeeshop Schoonmaken bodem is goed voor milieu én economie 21 Woensdag 9 september 2009 Bloemenkoopman Jan Barentsen stopt er na veertig jaar mee Tip? walcheren@pzc.nl cruióen! GA NAAR UW GLOBE REISBURO OF BEL 0900-8482 VLISSINGEN Vlissingen mag dan niet de nieuwe thuishaven van de replica van de Zeven Provinciën worden, dat bete kent niet dat de Scheldestad geen rol kan spelen in de herbouw van het vlaggenschip, waarvan de oor sprong in Vlissingen ligt. Wethouder Rob van Dooren is in gesprek met de directeur van de Ba- taviawerf in Lelystad om bepaalde onderdelen van het schip, zoals het zeil, in Vlissingen te laten vervaar digen. Of dat doorgaat, blijkt vol gend jaar. door Theo Ciele MIDDELBURG - Het zaaltje in het ROC aan de Torenweg in Middel burg puilde gisteravond uit tijdens de bijeenkomst die de gemeente had belegd voor bewoners van de nieuwbouwwijk Mortiere. Directe aanleiding voor de bijeenkomst waren de plannen voor de bouw van appartementen in de wijk. Maar de ruim honderd aanwezi gen maakten vooral van de gele genheid gebruik om hun ongenoe gen te uiten over het gebrek aan communicatie tussen gemeente en het bouwconsortium enerzijds en de wijkbewoners anderzijds. De plaats van handeling alleen al was een voorbeeld. In de wijk gonst het van de geruchten dat er asielzoekers in het ROC-gebouw gehuisvest gaan worden. Wijkwet houder Albert de Vries probeerde dit te ontzenuwen. Het ROC is in beeld als kantoor- en lesruimte voor het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (CAO). De gemeente wil asielzoekers over de hele stad verspreid plaatsen, maar niet meer dan vijftig per wijk. Het CAO wil liever veel grotere groepen. Daar om, zo zei De Vries, acht hij de kans dat asielzoekers in de gemeen te Middelburg blijven klein. De Vries legde tijdens de bijeen komst uit dat in de loop der tijden nieuwe inzichten en veranderende marktomstandigheden hebben ge leid tot aanpassingen in de wijk van oorspronkelijke plannen in De Mortiere. Het plan van Woongoed voor de bouw van ruim 100 (huur-)appartementen in het noor den van de wijk, tussen het park en het ROC, zijn daarvan een voor beeld. Enkele aanwezigen noemde het plan 'schandalig' en zeiden dat ze nooit in die buurt een huis had den gekocht als ze dat van tevoren hadden geweten. Ook de hoog bouw op het bedrijventerrein en de 'gele monsters' van het ZEP pas seerden de revue als onaangename verrassingen waarvoor een aantal bewoners zich gesteld zag. De Vries en de projectdirecteur van het bouwconsortium, Edwin Prin ce, erkenden in de communicatie steken te hebben laten vallen. Na de verkiezingen van 2010 krijgt de Mortiere een eigen wijktafel dat de bewoners een platform biedt om met de gemeente over de ont wikkelingen in de wijk te praten. Voor die tijd beloofde De Vries te rug te zullen komen om andere kwesties te bespreken. Zijn college Hannie Kool-Blokland zal hij vragen om alle lastige vra gen over het ZEP te komen beant woorden. VLISSINGEN De coffeeshop aan de Kasteelstraat in Vlissingen blijft voorlopig nog open. Eigenlijk zou de eigenaar de deuren al achter zich dichtgetrok ken moeten hebben. Burgemeester Wim Dijkstra kan echter niet ingrij pen, laat zijn woordvoerder weten. „Pas als de gemeentelijke, maar on afhankelijke commissie Bezwaar Beroep een advies heeft uitge bracht, neemt het college een defi nitief besluit. Dat zal één dezer da gen zijn." De shop moest sluiten omdat het niet voldeed aan de drank- en horecawet. VLISSINGEN De Postcodestraatprijs is deze week in Vlissingen gevallen. Vijf Vlissingers met postcode 4384 BG (Van Bossestraat) in hun lotnum mer, ontvangen 12.500 euro per lot. Eén van hen wint ook nog een gloednieuwe BMW. In totaal beza ten de winnaars zeven loten. Gas ton Starreveld, ambassadeur van de Nationale Postcode Loterij was in Vlissingen om de prijzen uit te reiken. De uitreiking wordt uitge zonden op zaterdag 26 september in 'Wat Vindt Nederland' op RTL4. Het gebouw van het ROC aan de Torenweg. Het appartementencomplex is gepland rechtsboven op de foto. luchtfoto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl ZEETOURS'CRUISES MIDDELBURG - De Middelburgse raad kan kiezen uit negen locaties voor een coffeeshop. De meeste panden staan in het binnenstad, maar ook de mogelijkheid van een vestiging op de Mortiereboulevard en een boot aan de Havendijk of. bij de Kanaalweg worden ge noemd. pagina 22 en 23: keuze aan de raad Gezien het warme weer van de afge lopen weken trakteert die Colijns- plaatse moeder haar kroost regelma tig op een ijsje. Zeifis ze er ook niet vies van, dus als haar driejarige zoon weer eens om de bevroren lek kernij komt zeuren, geeft ze vaak toe, want het is een mooi excuus om. er zelf óók een te nemen. Omdat steeds hetzelfde ijsje ook gaat verve len, koopt ze elke week andere. De ene week perenijsjes, dan weer raket ten en vorige week waren het cornet- to's. Zoonlief is nogal nieuwsgierig en vraagt waar het ijsje van is ge maakt. Zo ook onlangs, toen er mars-ijs uit de vriezer kwam. „Wat is dat?", wees hij op de bruinige sub stantie aan de binnenkant. „Dat is kaneel", antwoordde moeder. Waar op het ventje naar zijn vader rende en zei: „Pap, weet je waar dit ijsje van is gemaakt, van kameel!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23