Koopzondag op de tocht NEDERLAND 10 en 11 Centraal Plan Bureau: Sluis en Hulst de dupe verder OM seponeert zaak coniferenhrand KRAS NL HR++ Isolatieglas Geboren voor 1953? Gratis naar 'De Storm' ///A PZC Amerikaanse cadetten in de houding voor Oranjes WALCHEREN Doe vandaag eens iets duurzaams! Nieuw kabinetsbeleid staat niet toe dat winkels in Sluis en Hulst meer dan twaalf zondagen per jaar open zijn. Mensen komen er alleen om te winkelen en niet voor attracties. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De koopzondagen in Hulst en Sluis staan op losse schroeven. Dat stelt het Centraal Planbureau (CPB) in een advies aan het kabinet. Of ze ook echt vervallen, is nog de vraag. In Den Haag is groot rumoer ontstaan over de koopzondagen. Tot onge noegen van vele fracties kondigde minister Maria van der Hoeven (CDA, Economische Zaken) giste ren aan dat het aantal koopzonda gen niet in 2010, maar pas vanaf 2011 wordt ingeperkt. Gemeenten kunnen nu besluiten dat winkels maximaal twaalf koop zondagen open zijn. Toeristische plaatsen zijn een uitzondering: winkels mogen daar elke zondag openen. 57 gemeenten maken ge bruik van die toeristische bepa ling, waaronder Sluis en Hulst. Maar gemeenten maken misbruik van de bepaling, aldus het kabinet. Onder druk van de Christenunie ligt er een wetsvoorstel om dat te gen te gaan. De hoofdregel blijft dat winkels maximaal twaalf zon dagen open mogen zijn. Meer koopzondagen kan voortaan al leen nog als er sprake is van een grote toestroom van toeristen die méér komen doen dan alleen shop pen. Ze moeten ook attracties be zoeken. In Sluis en Hulst is dat niet het ge val, concludeert het CPB. Daarom zou daar de koopzondag volgens de nieuwe wet aan banden wor den gelegd. Minister Van der Hoeven schuift de inperking van het aantal koop zondagen vooruit omdat ze onder nemers en werknemers in deze cri sistijden niet wil opzadelen met nog meer onzekerheid. Volgens de ontstemde coalitiegnoten CDA en Christenunie handelt zij op eigen houtje, terwijl de maatregel in het coalitieakkoord is vastgelegd. Frac tievoorzitter Arie Slob (Christen- Unie): „Dit kan de minister niet zomaar in haar eentje beslissen, even een decreet uitvaardigen van uit China dat het anders gaat. Zo doen we dat niet." Ook de Tweede Kamer is verre van blij. Die wil zo snel mogelijk met de minister in debat. T-V"A pagina 2/3: schade voor econo- mie is klein pagina 3: commentaar WEST POJNT - Vierduizend officieren in opleiding van West Point, de oudste militaire academie van de VS, marcheerden gisterochtend langs prins Willem-Alexan- der en prinses Maxima. Met het eerbetoon wil de presti gieuze academie de goede betrekkingen tussen Neder land en de VS onderstrepen. Het prinselijk paar woonde gisteren de officiële opening bij van de NY4Q0- week. Met het afvuren van 21 saluutschoten vanaf het Neder landse marinefregat Hr. Ms. Tromp in de haven van Manhattan werd gevierd dat Henry Hudson daar vier honderd jaar geleden voor anker ging. foto Mike Groll/AP Zie www.kras.nl/nederlandvoordeelweek waarom zou je meer betalen Zeeland: 2 en 3, 21 t/m 29; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Economie: 12 en 13; Meningen: 15; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 30; Sport: 31 t/m 35; Televisie: 38 en 39. energie besparend A\ Glashandel 1 W MELIESTE MIDDELBURG - De twee minderjari gen die op 12 mei werden opge pakt op verdenking van betrokken heid bij de Middelburgse conife- renbranden, zijn niet langer ver dacht. Het OM heeft de zaak tegen hen geseponeerd. Het gaat om jongens van 13 en 14 jaar oud. De advoca ten Claudine Kouijzer en Martijn Kalle gaan hun cliënten adviseren een verzoekschrift tot schadever goeding in te dienen wegens de onterechte vrijheidsbeneming. Kouijzer: „Een hogere vergoeding dan normaal wegens de vele publi citeit en de beperkingen." Beide jongens zaten van 12 tot 18 mei vast en hadden daarna te maken met huisarrest. Ze hebben steeds ontkend dat ze iets te maken had den met de coniferenbranden. Ze werden de avond van de 12e mei opgepakt bij een brand, omdat ze ook vaker waren gezien bij ande ren branden. Volgens Kouijzer hadden ze een brandweerpieper en waren ze al leen maar geïnteresseerd in het werk van de brandweer. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 Zeeuwse senioren die voor 1953 geboren zijn, kunnen op uitnodiging van sponsor DELTA, gratis naar een voorvertoning van de film 'De Storm'. De voorstellingen vinden plaats op 13,14,15 en 16 september in het DELTA Theater bij CineCity in Vlissingen. U kunt zich aanmelden op www.metdeltanaardestorm.nl. Reserveer snel, want vol is vol. PFté i the multi-utility company Winkels mogen in heel Zeeland op zondag open reageer op www.pzc.nl KTIS3 reacties: 318 Overheid bemoeit zich terecht met obesitas 64% i 36% 711688 555530" WOENSDAG 9 september 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 212 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 Zonnig 22° Rietje Dijkman (70) laat de 'jeugd' achter zich op de 100 meter 34 Met iedere dode militair in Uruzgan neemt bij het thuisfront de onrust toe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1