economie 113 Miljarden te besparen aan bouwfouten PALACE HOTEL McDonald's bijt in het stof: McCurry mag WERKGROEF FNV ziet mogelijkheden 'Duitse economie krimpt 6 procent' Suikerbieten brengen dit jaar nog meer op Concurrentiepositie Nederland achteruit Stad tekent pact tegen recessie www.palacehotel.nl woensdag 9 september 2009 RESTÖRAW MCCURRK Kanageswary Suppiah helpt een maaltijd serveren in haar restaurant McCurry in Kuala Lumpur, terwijl een personeelslid toekijkt. Suppiah en haar echtgenoot vier den gisteren een rechtbankoverwinning op McDonald's. De fastfoodketen verloot een merkenstrijd die acht jaar duurde, om te voorkomen dat het plaatselijke restau rant 'Mc' in zijn naam voerde. De hoogste rechtbank van Maleisië bepaalde dat McDonald's uiteindelijk aan het kortste eind trok. foto Mark Baker/AP Bouwfouten kosten jaarlijks zeven miljard euro. FNV Bouwbond denkt die ver spilling met 20 procent te kunnen verminderen. De vakbond FNV Bouw wil door inzet van een werkgroep van deskun digen de miljardenver spilling door bouwfouten vermin deren. Jaarlijks gaat zeven miljard euro, ofwel 11 procent van de tota le bouwomzet, op aan bouwfou ten. Voorzitter John Kerstens van FNV Bouw heeft gisteren in de alterna tieve troonrede van de bouwbond de oprichting van de werkgroep aangekondigd. In de werkgroep ko men wetenschappers, vertegen woordigers van de overheids- en brancheorganisaties en mensen 'uit de praktijk'. Voor het einde van het jaar moet de werkgroep zijn samengesteld. Het initiatief vloeit voort uit de nieuwe bouw-cao die werkgevers en werknemers enkele weken gele den afsloten. Daarin hebben de partijen afgesproken de bouwkos ten gezamenlijk te lijf te gaan. Bouwfalen is zowel werknemers als werkgevers een doorn in het oog. Zij vinden het onacceptabel dat een groot deel van de omzet ten onnodig in rook opgaat, ter wijl de sector zucht onder de reces sie. Volgens het Economisch Insti tuut Bouwnijverheid (EIB) staan er tot eind 2010 vijftigduizend ba nen op de tocht, ruim 10 procent van de werknemers in de sector. Kerstens benadrukt daarom dat de deeltijd-WW ook opengesteld moet blijven voor de bouw, die naar verwachting pas vanaf okto ber de klappen van de crisis te ver werken krijgt. Het Centraal Planbureau kraakte vorige week de deeltijd-WW, om dat die overtollig personeel onno dig binnen bedrijven houdt en on dernemingen ervan zou weerhou den in te grijpen in de organisatie. Bondsvoorzitter Kerstens werpt die kritiek verre van zich. „Nu bouwvakkers in andere secto ren een andere baan laten zoeken, heeft drastische gevolgen voor de bouw na de crisis. Ruim 25.000 mensen gaan de komende jaren met pensioen. We kunnen het ons niet veroorloven om nog meer ken nis en ervaring te verliezen", verde digt Kerstens de deeltijd-WW. BERLIJN De Duitse economie krimpt dit jaar met 5,5 tot 6 procent. Dat zei de Duitse bondskanselier Angela Merkel gisteren. Ze verklaarde dat steeds duidelijker wordt dat de bo dem is bereikt en dat het banken- systeem is gered. Ze waarschuwde echter dat het „nog lang zal duren voordat we op de plek zijn waar we waren voor de crisis." BERGEN OP ZOOM De opbrengst van suikerbieten in Nederland wordt nog hoger dan in juli was verwacht. Deskundigen gaan uit van een opbrengst van 12,9 in plaats van de verwachte 12,6 ton suiker per hectare. Dat is 5 procent meer dan in 2008 toen er al een re cordopbrengst was, aldus onder zoeksinstituut IRS en Suiker Unie. GENEVE De internationale concurrentiepo sitie van Nederland is vorig jaar achteruitgegaan. Op de ranglijst van meest competitieve economie ën zakte Nederland naar de tiende plaats, twee plaatsen lager dan vo rig jaar. Zwitserland verdrong afge lopen jaar de Verenigde Staten als meest competitieve ter wereld. NIJMEGEN Het gemeentebestuur van Nijme gen en bestuurders van onderwijs instellingen en bedrijven uit de re gio hebben gisteren het 3Pact van Nijmegen ondertekend. Daarmee willen zij de gevolgen van de reces sie bestrijden. Het pact heeft drie doelen. Werkne mers die ontslag boven het hoofd hangt, moeten vroegtijdig worden begeleid naar ander werk. Ook moeten jongeren aan het werk wor den gezet en gehouden om jeugd werkloosheid te voorkomen. Ver der worden innovatie en kennis ontwikkeling gestimuleerd. MARKT MKÊBÊÊKÊÊ Prijzen in euro's Uien: zaaiuien af land: 8-9. Granen, zaden en peulvruchten: Tarwe maal: 100-105 per ton; tar we voer: 100-105 per ton; bruine bonen: 725 per ton. Fourage: weidehooi ie kwaliteit uit de schuur: 80-90 per ton; rood- zwenk ie kwaliteit uit de schuur: 75-95 per ton; dijkhooi ie kwaliteit uit de schuur: 70-80 per ton; riet- zwenk ie kwaliteit uit de schuur 85-100 per ton; Engels raai ie kwali teit uit de schuur: 65-80 per ton; veldbeemd ie kwaliteit uit de schuur: 75-95 per ton; tarwestro grote pakken uit de schuur 52,50-60 per ton; tarwestro kleine pakken uit de schuur: 60-70 per ton: gerstestro gr kl pakken uit de schuur: 50-55 per ton. N O O fUD WIJK A A N Z E E O. L Arrangement Palace Hotel - De Kookerij Vergaderen, lunchen, kookworkshop én dineren Compleet dagarrangement voor slechts 99,99 per persoon. Aantal personen: van 10 tot 100 personen. Het arrangement bestaat uit; Gebruik van één van onze moderne vergaderzalen met natuurlijk daglicht. Flip-over, beamer, projectiescherm, schrijfwaren en mintjes. 5 Lunch van de Chef, inclusief koffie, thee, water en (karnejmelk. - Koffie, thee en mineraalwater gedurende uw vergadering. Kookworkshop en aansluitend diner bij De Kookerij in Noordwijkerhout. Dagprogramma (voorbeeld) 09.00 uur Ontvangst met koffie/thee en assortiment zoetigheden. 10.30 uur Ochtendpauze. 12.30 uur Lunch van de Chef. 13.30 uurVervolg vergadering. 15.00 uur Middagprogramma. 16.30 uur Kookworkshop bij De Kookerij in Noordwijkerhout 18.00 uur Diner in De Kookerij. 20.30 uur Einde programma. Kijk op onze vernieuwde website of bel 071-3653000 A New Chapter In Hospitality

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13