'Toch zoute natuur in Braakman9 !^®1SaPiËÉ IS B Bezoekersrecord ZN F PZC rv 4 en 5 enior Games 2009 26 en 27 Burgemeester Lonink van Terneuzen wil impasse over natuurherstel in Westerschelde doorbreken Lang lint lopers langs Veerse Meer V Wm p -«Hl 'wÊm - Hoogerland steelt de show in bergetappe verder Twintigste Nederlandse dode in öruzgan FNV-bestuurder dreigt met hogere looneisen SENIOR CAMES MAANDAG 7 september 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 210 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 De senior games gaan van start www.pzc.nl/seniorgames Voetbalvrouwen verliezen van Engeland WALCHEREN door René Hoonhorst en Harmen van der Werf TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo nink wil het eerder afgeschoten plan om de Braakman-Noord in te richten voor zoute natuur op nieuw op de agenda zetten. Op die manier kan volgens hem de impasse over het natuurherstel in de Westerschelde worden door broken. Voorwaarde voor de Terneuzense burgemeester is wel dat de uitbrei dingsmogelijkheden van Dow niet in gevaar mogen komen. Hij brengt zijn idee donderdag ter sprake in Scheldemondraad. Mede vanwege de hoge kosten (125 miljoen euro) is de verzilting van de Braakman-Noord vorig jaar buiten beeld geraakt. Volgens Lo nink telt dat argument nu een stuk minder, omdat de nieuwe op lossingen van het kabinet veel duurder zijn. Hij vindt dat het ka binet zich in een lastig parket heeft gemanoeuvreerd door zich te verplichten zowel aan de belan gen van de natuur als die van de landbouw tegemoet te komen. De Oost-Vlaamse gouverneur André Denys hoopt dat de Eu- regio Scheldemond donderdag tot een gezamenlijk standpunt over de verdieping komt. De Vlaamse regering zint op stap pen om Nederland te houden aan de afspraak dat de verdieping van de Westerschelde 'ten laatste in 2009' is uitgevoerd. Premier Jan Peter Balkenende deel de vrijdag na de ministerraad mee dat hij pas in januari een uitspraak van de Raad van State verwacht over de verdieping en dat voor die tijd niet kan worden gebaggerd. Dit is zijn Vlaamse collega Kris Peeters in het verkeerde keelgat ge schoten. Peeters heeft vrijdag nog contact gehad met Balkenende. Hij heeft 'zijn grote bezorgdheid' geuit over het uitblijven van de verdieping. De Vlaamse regering buigt zich er vrijdag over. JSSÉplL IPpfii VROUWENPOLDER - Zeshonderd wandelaars wenpolder gold als oefening voor de Kustma- geslagen. De hardloopwedstrijd werd gewon en vierhonderd hardlopers namen zaterdag rathon (2, 3 en 4 oktober) en leidde via het nen door Wim Padmos uit Rockanje (mannen) deel aan de Kustloop. Veerse Meer (foto) en het Noordzeestrand en Anjolie Engels (vrouwen) uit Middelburg. De halve marathon met start en finish in Vrou- naar Oostkapelle, waar de terugweg werd in- MIDDELBURG - Johnny Hoogerland vertolkte gisteren een heldenrol in de eerste bergetappe van de Ron de van Spanje. In de 204 kilometer lange rit van Alzira naar Alto de Ai- tana reed de wielrenner uit Yerse- ke lange tijd voorop. Samen met zijn vijf medevluch ters, onder wie Raborenner Pieter Weening, had hij een maximale voorsprong van ruim vijftien mi nuten. In de slotfase werden de koplopers achterhaald. Hooger land hield zich prima staande en fi nishte op 1.10 minuten van etappe winnaar Damiano Cunego op de dertiende plaats. ®Meer over Johnny Hoogerland op pagina 25, 28 en 29 MIDDELBURG - Het Zeeland Nazo merfestival heeft dit jaar zeventien duizend betalende bezoekers ge trokken. De organisatie schat dat nog eens drie- tot vijfduizend mensen de gratis activiteiten op het Abdijplein in Middelburg heb ben bijgewoond. De vier locatie voorstellingen - De Storm in Wil- helminadorp, Onder het Melkwoud in Serooskerke (S), Zittend meisje IN GOES'. SCOTTWÊG3Ï WWW.DEK-.NL in Westkapelle en Wiek in Terneu zen - namen ruim twaalfduizend bezoekers voor hun rekening. Dat is twee keer zoveel als vorig jaar en het hoogste aantal bezoekers sinds het begin van het festival in 2001. De aanloop op het Abdijplein was ietsgroter dan vorig jaar. pagina 2/3: ZNF is toegankelij ker maar wordt niet populistisch pagina 3: commentaar Zeeland: 2, 3, 13 en 17; Binnenland: 4 en 5; Buitenland: 7 en 9; Weer: 10; Strips: 11; Cultuur: 21; Televisie: 22 en 23; Sport: 25 tot en met 41 foto Lex de Meester TARIN KOWT - Tijdens een hevig vuurgevecht met de taliban is giste rochtend in de Afghaanse provin cie Uruzgan opnieuw een Neder landse militair gesneuveld. Het slachtoffer is de 26-jarige korpo raal Kevin van de Rijdt van het korps commandotroepen in Roosendaal. Hij is de twintigste dode sinds het begin van de Neder landse missie in Afghanistan, in maart 2006. Commandant der strijdkrachten Peter van Uhm maakte dat gistera vond bekend op het ministerie van Defensie. Het incident vond plaats in de buurt van Deh Ra- wod, ongeveer 40 kilometer ten westen van Kamp Holland. pagina 4/5: commando sneuvelt pagina 39: Kustloop J Meer over de Kustloop op: www.pzc.nl/weblogkustmarathon Zeeland Nazomerfestival is niet elitair reageer op www.pzc.nl reacties: 396 School is vrij om eigen bijdrage te bepalen Hl 29% !oneens i 71% weste Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1