WÈMÈÊMM, HAMBURG Gfnati0n3I.dC. m reizen@wegener.nl 1 V reizen Sgl 024-3650360 laTa! Zaterdag 5 september 2009 rji«rirsijirw. 'Sponsoring 4.5\^^»cai. clubs Supporting löötbatl m our cemmuoKifrs Caching over million children Hffll foto AP De Big Ben staat ook op het lijstje bezienswaardigheden. Onder de toeschouwers zijn vader en zoon Toebes, die samen deze voetbalreis maakten. beetje uitgevonden. Maar waar in Ne'derland nog steeds vervelende incidenten met fans plaatsvinden, is de supportersproblematiek in Engeland al jaren onder controle. De leegloop van Wembley na af loop van de wedstrijd zegt wat dat betreft alles. Een immense zee van winnend blauw (Chelsea) en ver liezend rood (United) marcheert kriskras door elkaar en zonder on verkwikkelijkheden richting me tro, waarvan het interieur en de ruiten geen vrees hoeven te heb ben dat ze de avond niet halen. De verbroedering en het respect voor elkaar valt ook Martin Tim mer (51) en zijn zoon Marten (16) op. De seizoenkaarthouders van Feyenoord worden de laatste jaren op zijn zachtst gezegd niet bepaald verwend door hun eigen duppie, maar in Londen genieten ze met volle teugen. Niet alleen van voet bal. Via www.voetbalreizen.com boekten ze een driedaagse trip en ze nemen die gelegenheid te baat om cultuur te snuiven. Want net als voetbaltripsteden als bijvoor beeld Milaan, Barcelona en Madrid biedt de Engelse hoofdstad uiter aard ook tal van publiekstrekkers. De Big Ben, St. Paul's Cathedral, de Tower of Londen, Westminster Abbey en ga zo maar door. En wat te denken van de bevol kingssamenstelling? Een beziens waardigheid op zich, vindt Martin Timmer, die zijn zoon op de reis trakteerde vanwege het succesvol voltooien van de middelbare school. „Met in het achterhoofd dat Nederland wordt overspoeld door het vreselijke gedachtegoed van Geert Wilders, is het een vera deming hier rond te kijken", stelt de Amersfoorter. „Zo enorm veel nationaliteiten door elkaar en dat gaat zo te zien allemaal heel har monieus. Zo kan het dus ook, heel erg mooi om te zien." Net als de Speakers Corner in Re- gents Park trouwens, een wellicht iets minder bekende, maar zeker vermakelijke Londense 'attractie'. Daar mag op zondag iedereen die de behoefte voelt op een 'kist' klimmen en zijn boodschap voor de wereld luidkeels verkondigen aan geïnteresseerden. De een waar schuwt op een heldere manier, en klaarblijkelijk uit eigen ervaring, voor de gevaren van alcohol, maar raakt vervolgens volledig verstrikt in zijn wat al te ingewikkelde en vergezochte theorieën over de ver houdingen tussen man en vrouw. Een ander steekt gepassioneerd de loftrompet over Jezus en even ver derop bewierookt een socialist de bolsjewieken en geeft de kapitalis ten er ongenadig van langs. Het is een mooie opmaat tot dé wedstrijd later die dag. Want uit eindelijk is dat voor de groep Ne derlandse voetbalfans toch de hoofdmoot van hun bezoek aan Londen. „Al ben ik blij dat we ook de kans hebben hier het een en an der te bezoeken", zegt Gerrit Toe bes. „Ik was nog nooit eerder in Londen en heb nu met eigen ogen veel dingen kunnen zien die ik tot nogtoe alleen van beelden en van horen zeggen kende." De geneugten van de voetbalreis smaken naar meer, zo veel is na drie dagen Londen duidelijk. „Maar het is niet iets wat je elk jaar even doet", stelt Sander Toe bes, die de reis regelde als verjaars cadeau voor zijn vader. „Daarvoor is het te prijzig", voegt Martin Tim mer toe. „Bijna 500 euro per per soon en tijdens je verblijf geef je natuurlijk ook nog wel wat uit." Ze moeten dus nog even geduld hebben voor een nieuw een-twee tje tussen voetbal en cultuur. Reageren? redactie.reizen@wegener.nl www.voetbalreizen.com Voetbalreizen.com bestaat sinds 2004. Het idee ontstond uit een studieopdracht voor de Cios-opleiding en werd in praktijk gebracht door Roy Liebrand en Tom Oithof. Voetbalreizen.com biedt reizen naar diverse Europese competities. Vaak zijn dat volledig georganiseerde reizen met inbegrip van vlucht, hotel en wedstrijdticket. Alleen hotel en ticket boeken, kan ook. Voor duels in Spanje zijn er ook alleen tickets beschikbaar. Naar Duitsland worden vaak busreizen georganiseerd. Via de site (www.voetbalreizen.com) en een nieuwsbrief houdt het bedrijf de clientèle op de hoogte van aanbiedingen. Het bedrijf profiteert volop van de toenemende populariteit van voetbalreizen en verdubbelde zijn omzet totnogtoe elk jaar. Naast Voetbalreizen.com zijn er andere aanbieders van voetbalreizen, waaronder: www.voetbalontour.nl, www.voetbaltravel.nl,www.voetbalreizen.nl,www.sports-experience.nl en www.voetbalreizen.org ■HRSsMSHHHH gÉ®# Reserveer nu online onder HAMBURG-international.de of bij uw reisbureau. Airport Weeze - gelegen net over de grens bij Nijmegen en Venlo. Meer informatie ook op airport-wecze.com Uw vakantie begint bij ons aan boord

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 99