reizen^ Van LA naar Vegas ■i Golden Tulip! 3. ID Alles ademt de sfeer van nep, wansmaak,trouble en hersenloosheid Leuk hoor, Ajax-RKC, Feyenoord-AZ of PSV-Sparta. Maar een groeiend aantal Nederlandse voetbalfans wil wel eens wat anders en trekt naar de topcompetities in het buitenland. Bauke Boersma vergaapte zich aan het heilige gras van Wembley en snoof in Londen nog wat cultuur op ook. Exclusieve lezersaanbieding: Voordelig uit naar Drenthe! Zaterdag 5 september 2009 reizen@wegener.nl 024-3650360 Rondrijdend door Los Angeles staat vaak een 'classic rock'-zender aan. Het is de leeftijd, ik kan er niets aan doen. De oudjes van Deep Purple, Led Zeppe lin, Uriah Heap, ze gaan erin als koek. De teksten schreeuw ik probleemloos mee. Goed beschouwd allemaal keurige liedjes. Er komt geen onvertogen woord in voor. Hoe anders is het met de muzikale hartenkreten van moder ne rappers. Daarmee worden in LA ook hele radiozenders gevuld, maar de liedjes van 50 Cent, Sean P en Snoop Dog klinken hier anders dan in Nederland. Elk woord dat een seksuele lading heeft, wordt weggepiept. Veel werk, want de moderne zanger bedient zich graag van schuttingtaai. Het taalgebruik in de States is sowieso doorspekt met krachttermen. Nergens hoor je het woord juck vaker vallen. Dit valt me allemaal op terwijl ik onderweg ben naar Las Vegas. Wat een geluk dat ik daar ook nog eens terechtkom. Ik heb er hoge verwachtingen van. Na ruim zes uur rijden stuur ik de huurauto de Strip op. Daar is het pretpark voor volwassenen. Precies zoals in de film. Overal Elvis Presley, overal kerkjes waar je snel kunt trouwen. Overal enorme ho tels waar alles blinkt. De namaak Eiffeltoren, Pirateneiland, het nepvrijheidsbeeld. Alles welbeschouwd een beetje kin derachtig, maar goed. Niet te hoog van de toren blazen. Het geboekte hotel staat er ook. De Golden Nugget is blijk baar populair, want om in te checken, moet je aansluiten in een lange rij. Er wordt hartstochtelijk gerookt en ge dronken. Ook in de rij. De bezoekers zijn gekleed in bermuda's en lopen op sandalen. In de verte lon ken de eenarmige bandieten. Ik voel me niet op mijn gemak. Alles ademt de sfeer van nep, wan smaak, trouble en hersenloosheid. Maar goed, voor velen kan dat ook de charme zijn. Aan de bar van het zwembad (met haaientank!) maken drie jongemannen plannen voor de avond. Vrijgezellenfeestje. Ze gaan hem flink raken. Aan de andere kant van de bar ontstaat paniek. Een klein joch wil cola. Het ventje komt uit Frankrijk en begrijpt niets van de rondborstige bardame die luidkeels laat weten dat het jong weg moet. Step away from the bar, schreeuwt ze. Wan neer de ouders te hulp schieten, legt ze bits uit dat de mini mumleeftijd om de bar te benaderen 21 jaar is. Het kind is dus strafbaar. Een jongere zou eens te dicht in de buurt van een biertje kunnen komen. Wat een ramp! Omdat we de eerste avond vrij zijn, bekijken we de fontein show voor het Bellagiohotel. Aan de overkant staan zeker honderd Mexicanen op een rij kaartjes uit te delen. Wat hebben ze hier veel Mexicaanse restaurants, denk ik in mijn onschuld. Dan lees ik de tekst die op hun hesjes staat. 'Bin nen twintig minuten een jonge vrouw op uw kamer'. Bizar. Op de Amerikaanse radio mag je er niet over zingen, maar in Vegas krijgen passerende mannen, vrouwen en kinderen de kaartjes voor een snelle wip ongevraagd in hun handen gedrukt. Om mij heen zie ik vrolijke mensen, lachende Elvissen, hamburgerende toeristen. Overal trekkasten en rokende vrouwtjes die ermee zijn vergroeid. Rond middernacht staan de vrijgezellen nog steeds aan de bar. Ladderzat. Hun conversatie zou op de radio worden weggepiept. Hoofdschuddend bestel ik er ook nog maar eentje. Amerika, je moet er altijd weer even aan wennen. Fans en spelers van Chelsea (blauw) en Manchester United eren Sir Bobby Robson. Een oorverdovende stilte, drie paar ogen op steel tjes. Het is nog twee uur tot de kickoffvan de wed strijd om de Engelse va riant van de lohan Cruijff Schaal, maar de eerste voetbalfans melden zich al op de tribunes van Wem bley. Sander Toebes (28), in gezel schap van zijn vader Gerrit (56) en zwager Richard olde Hartman (28), is een van hen. Het trio heeft elkaar normaal gesproken meer dan voldoende te vertellen, maar nu past slechts het gfote zwijgen. Uit oprechte bewondering voor het Londense voetbaltheater en het heilige gras in de arena. „Dit is echt héél indrukwekkend", zegt Sander Toebes op bijna fluiste rende toon als hij eenmaal van de eerste verbazing is bekomen. „Zo groot, zo immens. Fantastisch." Londen, Milaan, Barcelona, Ma drid: steeds meer Nederlandse voetballiefhebbers vinden de laat ste jaren de weg naar een stadion in den vreemde. Voor Sander Toe bes en zijn reisgenoten is de trip naar Manchester United-Chelsea de eerste keer dat ze een buiten landse topwedstrijd bezoeken. „We hebben alle stadions in Ne derland zo langzamerhand wel een keer gezien", legt de Puttenaar uit waarom hij met zijn vader en zijn zwager de wijk naar Engeland nam. „We wilden nu wel eens een keer iets anders." En iets anders krijgen ze. Iets héél anders zelfs. „Als je alleen al het tempo ziet waarin wordt gevoet bald", zegt Gerrit Toebes. „Dat ligt hier zo veel hoger dan in Neder land, echt een wereld van verschil. Schitterend om te zien." Om maar te zwijgen van de sfeer in het stadion. Negentig minuten lang golft uit 85.000 kelen een or kaan van geluid door het stadion. Frank Lampard, Didier Drogba, Wayne Rooney, Ryan Giggs en al die andere wereldsterren kunnen rekenen op bijna louter positieve uitingen aan hun adres. Op wat sneren na, valt er geen wanklank tussen de supporterskampen van beide grootmachten. Engeland is niet alleen de bakermat van voet bal, het hooliganisme is er ook zo'n U verblijft 3 dagen in het gastvrije 4-sterren Golden Tulip Midden-Drenthe, centraal gelegen in het groene hart van Drenthe. Het hotel ligt net buiten het dorp Westerbork en is omgeven door schitterende natuur gebieden met uitgestrekte wandel- en fietspaden, levendige dorpen en diverse bezienswaardigheden. Golden Tulip Midden-Drenthe beschikt over 34 kamers welke zijn voorzien van bad en douche, minibar, tv, telefoon, bureau, zitje, kluis en terras/Frans balkorr. Daarnaast beschikt het hotel over een knusse lounge en een sfeervol a la carte restaurant "Ruyghe Venne" Er is een grote tuin met fraai gelegen terras, afsluitbare fietsen stalling en gratis parkeergelegenheid. Fietshuur in het hotel is mogelijk voor 7,50 per dag. Tegen inlevering van deze advertentie krijgt u een korting van 48,50 p.p. en betaalt dan slechts 99,00 i.p.v. 147,50 p.p. voor onderstaand voordeelarrangement. Inhoud arrangement: Welkomst attentie ontvangst met kopje koffie of thee en plak Drentse koek ansichtkaart van Drenthe 2x overnachting in luxe kamer met eigen terras/Frans balkon 2x uitge breid ontbijtbuffet.» lx heerlijk 3-gangen diner regioplattegrond met fietsroutes Voorwaarden: de prijs is gebaseerd op 2 personen per luxe kamer. Deze actie is geldig tot 31 maart 2010 m.u.v. feestdagen. Voor deze aanbieding is een beperkt aantal kamers beschikbaar en maximaal 4 personen per bon. Reserveren kan telefonisch van 9.00 tot 17.00 uur via. 0593-331444 of online via www.gtmiddendrenthe.nl/8ogin (de toegangscode voor deze kortingsactie is WG0909) Reserveren: 0593 331 444 of online via www.gtmiddendrenthe.nl/login (de toegangscode is WG0909) Golden Tulip Midden-Drenthe j Beilerstraat 24a 9431 TA Westerbork www.gtmiddendrenthe.nl ,ÜQQ -iUfyd i-,y zi) I(j IJllBill Cv.'ttin'j itiun-.G Hti exciting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 98