PZC Etienne maakte zich niet druk wmnmsmm Waterstoring Hulst u* Ni nc reacties: 542 Prinses, premier en Kane krijgt markt minister op bezoek Goes lang niet vol Parkeren is een goudmijn Bos: banken zijn terug bij af Partij Merkel krijgt dreun Politie zat fout bij strandfeest MM 12 zaterdag 5 september 2009 Kapper Etienne Steijaert: „Onvoorziene omstandigheden". foto Camile Schelstraete IN BEELD Kapper Etienne Steijaert uit Hulst is door de grote waterstoring van dinsdag wat voorzichtig met blondines die een lichte re kleur willen hebben. „De verkleuring van het water kan een negatief effect heb ben op het resultaat van de behandeling. Daar wacht ik dus maar even mee." Vanaf maandagavond 11.00 uur tot een groot deel van dinsdag kwam in Oost-Zeeuws-Vlaanderen geen druppel water meer uit de kraan. Oorzaak was een lekkage in de waterleiding in een bie- Huishoudens in Oost-Zeeuws-Viaanderen waren van maandagavond 11.00 tot een groot deel van dinsdag verstoken van wa ter. Een lek in een bietenveld was de oorzaak. Evides gaf het advies kraanwater eerst drie minuten te koken alvorens te drinken. door Frank van Cooten tenveld. Het gebruikelijke drinkwater, af komstig uit Huijbergen, is helder en trans parant van kleur. Om de waterdruk op peil te houden schakelde waterbedrijf Evi des de zuiveringsinstallatie in Sint Jan steen bij. Dit had een verkleuring van het water tot gevolg. Alle reden dus voor kap per Etienne wat voorzichtig te zijn met bepaalde kleurspoelingen. De inwoners kregen het advies het kraan water eerst drie minuten te koken alvo rens het te drinken. Grootverbruikers, zo als bakker Giovanni van Rie uit Hulst, konden niet zo veel beginnen met dit ad vies. Van Rie zou dan immers honderd liter water moeten koken. Kapper Etienne snapt de verontwaardi ging van zijn plaatsgenoot. „Daar heb ik gelukkig geen last van. Ik ben natuurlijk ook een grootverbruiker maar de kwali teit van het water heeft nauwelijks gevol gen voor mijn werk." Terugblikkend op de vierde grote storing van een van de nutsvoorzieningen in Hulst - de inwoners waren in het recente verleden ook verstoken van stroom en gas - beseft Steijaert dat zowel Delta als Evides geen blaam treft. „Dit zijn onvoor ziene omstandigheden waar Delta niets aan kan doen. Ik moest zes klanten afbel len maar kon ze gelukkig op tijd berei ken. Het zou vervelender zijn geweest als ze al in de zaak waren." Etienne dient in ieder geval geen schade claim in. „Ik heb geen schade gehad. Geen elektriciteit is erger. Als gevolg van de grote stroomstoring een paar jaar te rug kreeg de horeca wel een vergoeding en wij niet. Heb daarom besloten mij dit keer de moeite te besparen. Maar nog maals, Delta treft geen blaam. Als ik bij voorbeeld door werkzaamheden even geen water heb, kan ik altijd een beroep doen op een waterreservoir met vijfhon derd liter water. Een dergelijke grote sto ring als deze had echter niemand voor zien." VIDEO VAN DE WEEK Marokkaanse jongeren moeten har der worden aangepakt eens oneens 3% 1. Levenloos lichaam gevonden in Oud-Vossemeer 2. Twee mannen verdronken 3. Kane overdondert Goes IN BINNEN-EN BUITENLAND „Ongelofelijk dat we de afgelopen jaren storingen met gas, stroom en nu water voor onze kiezen kregen." Burgemeester Mulder van Hulst over de waterstoring in zijn gemeente Zeeland krijgt woensdag hoog bezoek in drievoud. Prinses Margriet ont vangt in de Abdij een boek over 400 jaar Amerikaans-Nederlandse betrek kingen. Premier Balkenende bezoekt Yara in Sluiskil en opent in Middel burg het academisch jaar van de Roos evelt Academy. Minister Verhagen is te gast bij de kerncentrale in Borssele. In de kas van de Zeeuwse gemeenten vloeit dit jaar voor 16 miljoen euro aan parkeeropbrengsten. Dat is twee miljoen meer dan in 2008. Vooral Middel burg (plus 1,1 miljoen), Sluis (4 ton), Terneuzen (1,5 ton) en Goes (2,6 ton) zien dit jaar de par keeropbrengsten toene- Het weer is ideaal, de locatie is prach tig en de sfeer gemoedelijk. Toch is de zesde editie van Goes in Concert ver re van uitverkocht. Circa drieduizend mensen komen er op af Het affiche, met als grootste troef Kane (die al vijf jaar niet in Zeeland optrad), is blijk baar niet aantrekkelijk genoeg om alle achtduizend kaarten te verkopen. Minister Bos (Financiën) constateert dat de bankwereld opnieuw vervalt in het gedrag dat leidde tot de financiële crisis. „Overal zien we tekenen van oud gedrag weer opko men. Bonussen, transacties en risico's die je niet zou moeten willen. Dat moet de kop in gedrukt worden", zei de bewindsman. De Duitse bondskanselier Angela Merkel mag dan populair zijn, dat straalt niet af op haar partij, de christendemocratische CDU. Vier weken voor de Bondsdagverkiezingen kreeg deze een opdoffer bij deelstaatverkie zingen in Saarland aan de Franse grens en Saksen en Thüringen in het oosten. De algemeen commandant van de Rotter damse politie heeft geblunderd tijdens de aanpak van de schietpartij op het strand feest in Hoek van Holland op zaterdag 22 augustus, waarbij een dode vielDat blijkt uit onderzoek van de politie in opdracht van het Rotterdamse gemeentebestuur. De eerste Leonardo klassen voor hoogbegaafde kinderen worden in Zeeland geopend. DINSDAG 8 SEPTEMBER De eerste sportdag van de Se niorgames; de 100 meter hardlopen in Zierikzee. De dag van de duurzaamheid wordt gehouden in het Thool- se gemeentehuis. E23EaHaBEHB2*Wi Aandacht voor autisme op lan delijke dag van de psychische gezondheid in Middelburg. Uitreiking van de Four Freedoms Awards in New York met een Zeeuwse delegatie. ZATERDAG 12 SEPTEMBER Pikdorsen, tractorcross en ga- zonmaaierrace in het Zeeuws- vlaamse Driewegen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 94