NELLEKE VAN DE spectrum 6 Zaterdag 5 september 2009 I k word oud en doe allang niet meer I aan alles mee. Dat getwitter en I gehyve, de groeten. Ik e-mail en sms J soms en daar blijft het bij. Ik ben al voldoende bereikbaar. Ik wil gewoon leven en niet steeds iedereen op de hoogte moe ten houden over wat ik doe en waar ik sta. Who cares? Dat soort onbenulligheden nodigen niet uit tot een echt gesprek. Ouder worden vind ik geen probleem. Al moet ik helaas wel in beweging blijven, want anders word ik hartstikke stijf Persoonlijk haat ik spor ten. Ik kan natuurlijk besluiten niet te gaan fiet sen, wandelen of fitnessen, maar dan kom ik straks nauwelijks overeind. Dus doe ik het. Het leven valt van mijn gezicht af te lezen. Ik ben trots op mijn rimpels. Ik heb ze verdiend. Ik heb heel intens geleefd, heb intens verdriet en geluk gekend. Ik ben lang ziek geweest (een schildklierafwijking en baarmoederhalsklach- ten, red.) en ben veel geopereerd. Ik ben ge trouwd geweest, heb een kind gekregen en er twee geadopteerd en ben nu aan het eind van een mooie carrière. Dat mag je allemaal in mijn gezicht terugzien. Voor mij geen botox, ik zou het een ontkenning van mijn geschiedenis vin den. Voor mijn werk word ik op foto's nog wei eens gefotoshopt. Maar waarom mag ik er niet uitzien als de vrouw van 61 jaar die ik ben? Na tuurlijk wil ik flatteus op een foto staan en niet ineens ernstig ziek lijken. Alleen als ik nu som- Dertig jaar zit televisie- en radiopresentatrice Nelleke van der Krogt nu in het vak. De vrouw, bekend van Avro's Opsporing Verzocht en Tussen Kunst Kitsch, is wars van pretenties en koestert haar rimpels. „Ik heb ze verdiend." door Floor Ligtvoet foto's David van Dam/GPD mige foto's terugzie, griezel ik van mezelf Daar op zijn alle rimpels weggeveegd en lijkt mijn huid wel doods. Ik roep altijd maar tegen beken den: zoek de fout! Die plaatjes zijn vaak afzichte lijk. Ik wil dichtbij mezelf blijven en waardig oud worden. Een tijdje terug woonde ik nog in Amsterdam aan de Keizersgracht. Een toplocatie, maar ik vond het er vréselijk. Al die mensen om mij heen. Links, rechts, onder, boven en diagonaal van mij woonden anderen. Zelfs de grachten waren gevuld met mensen op boten. Ik hou he lemaal niet van uitgaan of op terrasjes zitten. Ik wil alleen zijn, het liefst verzonken in een goed boek. In Amsterdam, maar eigenlijk overal, heerst een enorme onrust, het lijkt wel alsof er voortdurend feest en opwinding moet zijn. Veel mensen zijn doodsbang voor als het eens echt stil wordt. Dan worden ze geconfronteerd met de stilte in hun hoofd en in hun hart. Ik heb juist stilte nodig. Nu woon ik een klein dorp in het rivierenge bied in de Betuwe. Dit past me. Of het hier nooit eens eenzaam wordt? Ik vind eenzaam heid niet negatief het is juist een groot goed. Die stilte zorgt voor een enorme reflectie. Ik heb er geen last van. Maar als de eenzaamheid je pijn begint te doen, moet je actie onderne men, vind ik. Mensen komen namelijk niet spontaan langs om te vragen of je alsjeblieft uit je stoel wilt komen. Ze doen vaak iets om er ook iets voor terug te krijgen. Ouderen hoor ik nog weieens klagen over de kinderen die niet vaak genoeg langskomen. Daar heb ik dan veertig jaar in geïnvesteerd, mopperen ze. Hallo zeg, zo'n beslag mag je toch niet op je kinderen leggen? Liefde is iets geven en er niets voor terug verwachten. Ik ben zelf vaak genoeg geraakt door de liefde. Ik heb meer dere, langere relaties gehad en mooie, gepassio neerde liefde gekend. Nu ben ik een tijd alleen. Maar waarom moeten dingen altijd blijvend zijn? Dingen in het leven beginnen en hebben ook een eind. Dat hoort zo. Het is wel eens voorgekomen dat de ander er eerder een punt achter zette dan ik had gewild. Ik weet wat lief desverdriet is. Maar ik vind het pas echt drama tisch als mensen maar door blijven gaan en ie mand alleen loslaten wanneer ze een ander heb ben gevonden. Niemand schiet daar iets mee op. Ik en mijn partner van dat moment zijn nooit schreeuwend uit elkaar gegaan. Met de va der van mijn kinderen heb ik nog steeds goed contact. Ik kan het ook goed vinden met zijn vrouw. Toen de kinderen nog klein waren, gin gen we met z'n allen op vakantie. Dat gaf totaal geen spanningen. Het alleen zijn bevalt me goed. Ik ben ook niet bezig met het zoeken naar een partner. Ik word niet snel verliefd en heb pas heel laat door wan neer iemand mij aantrekkelijk vindt. Als alleen staande moet je wel uitkijken dat je op den

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 88