beleeft nieuwe, frisse start bij Terneuzen voor de topklasse sport i 41 Okorley mag per direct voor Axel uitkomen de ndernemer Ook voor inkoopvoordeel favorietenrol in titelstrijd toe z wmmmBmsmmmmmmsmsmem&sm&m AXEL - Kenneth Okorley heeft van de voetbalbond toestemming ge kregen om voor Axel uit te komen. Hij is per direct speelgerechtigd. Okorley koos twee jaar geleden voor Hoek. Bij de zaterdaghoofd klasser kon hij geen vaste basis plaats afdwingen,-maar hij speelde nog wel een aantal wedstrijden in de hoofdmacht. Ook voor dit sei zoen viel hij onder trainer Telussa buiten de selectie. Okorley wilde tijdelijk stoppen met voetballen. Ook al, omdat, het zaterdagvoetbal moeilijk te combineren viel met studie en werk. Een paar weken ge leden vroeg de speler alsnog over schrijving aan naar Axel, waarbij hij alle medewerking van Hoek kreeg. Okorley geldt als een verster king voor het middenveld en de aanval. Axel moet het dit seizoen wel stellen zonder Ivo Verstraeten. De aanvaller is voor zijn studie naar Amerika vertrokken. Lees er alles over op www.deOndernemer.nl KLOETINCE Tegenstander: Roda Boys (uit). Afwezig: niemand. Bijzonderheden: Kloetinge kende een goede oefenperiode. „Op basis daar van denken we klaar te zijn voor de competitie", zegt trainer Cees Hout epen. Kloetinge heeft definitief de tweede ronde van de bekerstrijd in het district bereikt. De KNVB heeft bepaald dat de tussenstand (1-2) van de gestaakte wedstrijd tegen Dinteloord ook de eindstand is. Kloetinge eindigt in de poule nu op 9 punten, RCS behaalde er 6. Beide teams gaan door naar de volgende ronde. TERNEUZENSE BOYS Tegenstander: Dinteloord (thuis) Afwezig: Robert Rijnberg, Marco Faas- sen en Erwin van de Broeke (gebles seerd). Bijzonderheden: Dankzij de 2-1-zege op Hoek in de districtsbeker is het ver trouwen bij Terneuzense Boys toegeno men. „Toch ben ik heel benieuwd hoe we het doen als we het spel zelf moe ten maken. Hoe lossen we het dan op?", zegt trainer Karl Vergouwen. RCS Tegenstander: WSC (uit). Afwezig: niemand. Bijzonderheden: tien spelers van de selectie zitten middenin de Ramadan. „Dat vergt enige aanpassing", zegt trai ner Michel Leonhart, „maar we gaan er goed mee om." Volgens de oefen- meester is RCS toe aan een echte wed strijd. „We kijken ernaar uit" VLISSINGEN Tegenstander: Longa (uit) Afwezig: Ronnie Cremer (achillespees blessure). Het meedoen van Sander Goedegebure is onzeker. Hij kampt met een blessure aan de hamstrings. Bijzonderheden: Tegenstander Longa degradeerde uit de hoofdklasse. „We kunnen aan de bak, maar dat zal elke week zo zijn", denkt trainer Ruud Pen- nings. „Ik heb wel het gevoel dat we er klaar voor zijn. De spelers zijn naar elkaar toegegroeid." GPC VLISSINGEN Bijzonderheden: GPC had vandaag voor de competitie moeten aantreden tegen WGZ, maar wegens de slechte staat van het veld, gaat die ontmoe ting niet door. GPC speelt nu vanmid dag in en tegen Axel. De aanvang is 17.00 uur. „Ik mocht van Harm van Veldho ven (de huidige trainer van Roda JC) in IJzendijke meedoen tegen RKC Waalwijk en in Varsenare te gen Hapoel Petach Tikva", vertelt hij. „Ik was net klaar met mijn cios-opleiding. Van Veldhoven was zeer te spreken over me. In een gesprek met mensen uit het bestuur en de technische staf werd aangegeven dat ik het seizoen erop kansen zou krijgen in de A-kern, maar geen garantie. Omdat ik dat risico te groot vond, heb ik voor mijn studie gekozen." De studierichting Vrijetijdsmana- gement in Breda pakte in de prak tijk echter verkeerd uit. „Ik twijfel de na het cios of ik op organisato risch vlak aan de slag wilde, of wil de werken met een doelgroep." Hij koos voor het ■eerste. „Maar in Breda kwam ik erachter dat ik lie ver zelf uitvoerend bezig ben, dan vanachter een bureau dingen te moeten regelen. Als ik kijk waar ik nu sta, vraag ik me wel eens af of ik destijds een verstandige keuze heb gemaakt." Den Hamer verkaste twee jaar gele den naar Hoek. Vorig seizoen ver trok hij tijdens de winterstop naar Eeklo. „Ik had er meer van ver wacht", blikt hij terug op ander half seizoen Hoek. „In de voorbe reiding op mijn tweede seizoen hoorde ik van veel mensen dat ik super speelde. Ik stond in de eer ste twee wedstrijden in de basis, maar daarna werd voor ervaring gekozen. Sindsdien is het met mij bergafwaarts gegaan", geeft hij toe. „In de winterstop werd bij Hoek aangegeven dat ik verder op wei nig speeltijd moest rekenen. Om dat ik geen zin had nog een half jaar op de bank te zitten, ben ik naar Eeklo gegaan." Ondanks een basisplaats werd ook dat geen onverdeeld succes. „De supporters waren fantastisch, maar het Belgische voetbal is flink buffelen. Het voetbal dat ze speel den was niks voor mij. Ik wil de bal raken en niet de hele tijd bal len over mijn hoofd zien vliegen." Terneuzen moet in dat opzicht een nieuwe start worden. „De groep bevalt me", kijkt hij terug op de eerste weken. „Ie hoeft niet veel verstand van voetbal te heb ben om te zien dat we moeite heb ben met scoren. In Arnemuiden (2-i-verlies) hadden we bij de rust met 0-4 voor moeten staan en kre gen we na de rust nog eens vier, vijf kansen. We waren thuis voet ballend veel beter dan Aardenburg (o-i), kregen kansen, maar scoor den niet. Toen het in de rust tegen De Noormannen nog o-o stond, was het voor het eerst stil. Als het voetbal goed is, maar binnen de zestien de killersmentaliteit ont breekt, is het belangrijk de rust te bewaren. Nadat we de t-o hadden gemaakt, begon het te lopen. Het is niet verkeerd als je er één week voordat de competitie begint ze ven scoort." Bert den Hamer maakt het de defensie van Gemert lastig. Hoek hoopt ook dit seizoen op een topklassering in de hoofdklasse B. foto Camile Schesltraete de beker zijn wel een waarschu wing voor de clubs in de hoofd klasse. De geijkte teams als Spaken burg, IJsselmeervogels en Sparta Nijkerk zijn voor mij de favorie ten." Dat geldt ook voor Willem den Be sten, de hoofdcoach van Jodan Boys. „Wij willen ons in eerste in stantie eerder veilig spelen dan in het voorgaande voetbaljaar. Is dat gelukt dan zien we wel verder. Naar mijn idee wordt IJsselmeervo gels kampioen. Sparta Nijkerk, Spa kenburg en GWV strijden met el kaar om de volgende plekken. Hoek? Daarmee hebben wij nog een appeltje te schillen. Vorig sei zoen deden ze tegen SDC Putten geen enkele moeite meer. Dat is hier in Gouda slecht gevallen en we zullen sportief revanche ne men. Ik zet Volendam op een rechtstreekse degradatieplaats. Waarom? Omdat ik dat denk." In tegenstelling tot Den Besten kiest Roy Wesseling, de coach van de Vogels, weer traditioneel. „Ik vrees dat Odin'59 het lastig gaat krijgen", zegt hij. Naast IJsselmeer vogels, dat voor de titel gaat, ko men Sparta Nijkerk, Spakenburg, Kozakken Boys en Jodan Boys in aanmerking voor de topklasse. Trainer Richard Karrenbelt van SDC Putten schaart GWV wel tot dat rijtje. „De selectie is zo goed als intact ge bleven. Daarmee heeft GWV toch een streepje voor ten opzichte van veel andere clubs. Voor ons geldt allereerst de handhaving." zaterdag 5 september 2009

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79