401 sport Hoek wordt getipt Bert den Hamer Bescheidenheid troef bij Zeeuws-Vlaamse korfbalploegen Index Snijplanken Joseprr Joseph LEZERSEXTRA PZC Trainers hoofdklasse B dichten Spakenburgse clubs de zaterdag 5 september 2009 door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - Met derdeklasser Zaamslag in de meest prominente positie steekt ook korfballend Zeeuws-Vlaanderen dit weekeinde van wal. Aan Zaamslag de taak de eer op een hoger platform hoog te houden, terwijl BKC en Luctor op nieuw de degens kruisen in een nagenoeg volledig Zeeuwse vierde klasse. Zaamslag-coach Ivan de Herdt ziet voor zijn ploeg wellicht een rol weggelegd tussen de ervaren der deklassers. Volgens de coach zal Zaamslag dar de strijd mee moe ten aangaan. „Het zal vooral een mentaal verhaal worden. We zul len ongetwijfeld een keer tegen een oorwassing aanlopen en dan is de vraag hoe weerbaar de ploeg is." Als nieuweling zal Zaamslag het voral van de thuiswedstrijden moeten hebben. „Daar moeten we voldoende punten halen om ons op die manier te handhaven." De Herdt denkt een half seizoen nodig te hebben om zich aan te passen aan het derdeklasseniveau. In de openingswedstrijd tegen het geroutineerde Ventura Sport wacht Zaamslag meteen een zwa re testcase. Selectie: Linda Hamelink, Marjan Ver- hage, Marjolein Verpoorte, Debby Cer- U1T ATLETIEK Brussel. Golden League, Memorial Van Dam me. Mannen 100m: 1. Powell (Jam) 9,90, 2. Gay (VSt) 10,00, 3. Patton (VSt) 10,08. 200m: 1. 8olt (Jam) 19,57, 2. Spearmon (VSt) 20,19, 3. Goelijev (Aze) 20,47. 800m: 1. Rudisha (Ken) 1.45,80, 2. Kirwa Yego (Ken) 1.46,36, 3. Reed (Can) 1.46,82, 9. Bram Som 1.47,62. Vrouwen. HOOtn: Jeter (VSt) 10,88, 2. Fraser (Jam) 10,98, 3. Stewart (Jam) 11,05. 400m: 1. Richards (VSt) 48,83, 2. Ohuruogu (GBr) 50,43, 3. Williams (Jam) 50,55. Hoog: 1. Vlasic (Kro) 2,00, 2. Tsjitsjerova (Rus) 2,00, 3. Ho ward (VSt) 1,97. VOETBAL Lahti. WK vrouwen. Kwartfinales: Duitsland - Italië 2-1 (1-0). 4. Grings 1-0, 47. Grings 2-0, 63. Panico 2-1. Zweden - Noorwegen 1-3 (0-2). 39. Segerström 0-1 (eigen doel), 45. Gis- ke 0-2, 60. Pedersen 0-3, 80. Svensson 1-3. Emmen. EK kwalificatie. Groep 4: Jong Oran je - Jong Finland 2-0 (1-0). 15. Siem de Jong 1-0, 75. Biseswar 2-0. Aantal toeschouwers 6500. Spanje - Polen 2-0. Stand: 1. Spanje 1-3, 2. Nederland 1-3, 3. Polen 2-3, 4. Finland pentier, Joan Segers, Joost Hamelink, Er- win Verhelst, Pjotr Hamelink, Joris de Bree en Marco van Reewijk. Een luxeprobleem (zes selectierij- pe dames én heren) omzetten in een homogeen team is de doelstel ling van Luctor-coach Peter Du- rink. Vanaf 12 september, een week later dan de rest, hoopt Du- rink zijn hoop vertaald te zien: een sterk Terneuzens dameskwar tet dat zijn ploeg op sleeptouw neemt. Dat moet volgens Durink voldoende zijn om van de onder ste plaatsen weg te blijven. Selectie: Marjolein Durink, Anniek Ver- schuure, Petra Geene, Eline Jansen, Syl via Trouwborst, Lisanne Hamelink, Da vy Jonker, Adri de Jonge, Martijn Dob belaar, Hans Verlinde, Sander Jansen en Pieter Kousemaker. Geen lastige keuzes voor BKC-coach Mark Kolijn. Hij heeft vier mannen en vier vrouwen tot zijn beschikking. Vanwege het weg vallen van Mireille Gerritsen en Kenny de Vilder voorziet Kolijn dan ook een loodzwaar seizoen. „Het zijn ook nog eens allemaal bekende tegenstanders die ons nor maliter stuk voor stuk de baas zijn. Alleen tegen Luctor maken we misschien een kans." Selectie: Lienke Vet, Mirthe Faro, San dra de Reu, Jolanda Dees, Marti de Vil der, Jan-Willem de Grote, Michael Verg ouwen en Roy Hamelink. 1-0, 5. Liechtenstein 1-0. Eerste divisie: Fortuna Sittard - AGOW 2-2 (0-2), SC Cambuur - Haarlem 4-1 (2-1), Telstar - FC Volendam 1-1 (1-1), FC Oss - FC Eindho ven 1-1 (0-0), FC Zwolle - De Graafschap 2-2 (0-2), BV Veendam - Helmond Sport 0-0, Excel sior - Go Ahead Eagles 1-1 (1-0), FC Omni- world - FC Den Bosch 3-4 (3-2), MW - FC Em men 2-1 (2-0), FC Dordrecht - RBC Roosen daal 2-0 (2-0). WIELRENNEN Xativa. Ronde van Spanje. Zesde etappe, Xa- tiva - Xativa: 1. Bozic (Slv) 176 km in 4.40.50, 2. Farrar (VSt), 3. Bennati (Ita), 4. Vigano (Ita), 5. Boonen (Bel), 6. Duque (Col), 7. Sebastien Chavanel (Fra), 8. Evans (Aus), 9. Sieberg (Dui), 10. Greipel (Dui), 12. Basso (Ita), 14. Valverde (Spa), 36. Gesink 0.09, 42. Cancellara (Zwi), 52. Westra, 59. Hoogerland. Algemeen klassement: 1. Greipel 24.21.13, 2. Boonen 0.06, 3. Bennati 0.09, 4. Farrar, 5. Cancellara 0.18, 6. Bozic 0.23, 7. Basso 0.27, 8. Valverde, 9. Evans 0.28, 10. Garcia (Spa) 0.33, 19. Gesink 0.42, 24. Moerenhout 0.44, 45. Hoogerland 0.54. door Eit Hendriks, Lex Lammers en Marcel van den Top EDE - IJsselmeervogels en Spaken burg zijn dit seizoen de titelfavorie- ten in de hoofdklasse B van het za terdagvoetbal. De traditionele grootmachten GVW, Sparta Nij kerk en Hoek strijden daarnaast om promotie naar de topklasse. De promovendi LRC en Odin'59 zijn intussen de voornaamste de gradatiekandidaten. Dat zijn de conclusies van een en quête onder de veertien trainers in de hoofdklasse. De coaches beant woordden voor aanvang van de competitie drie vragen. Welke club wordt kampioen? Welke clubs gaan naar de topklasse? En welke club degradeert? In dit kwa lificatiejaar voor de topklasse daalt slechts één club direct af. In de voorgaande jaren degradeerden tel kens twee clubs rechtstreeks. Nagenoeg alle trainers waren open hartig in de enquête. Zij omschre ven hun voorspellingen doorgaans als 'natte vingerwerk'. De trainers Henny Lee van Sparta Nijkerk, Paul Telussa van Hoek en Erik van der Meer van Dovo durfden daar entegen geen uitspraak te doen. „Ik wil niemand beschadigen", op perde Lee. „Over degradanten praat ik nooit. Verder geldt dat er een grote uitdaging ligt voor een groot aantal clubs." „Ik geef op geen enkele vraag ant woord", stelde Telussa. „Iedereen wil naar de topklasse, niemand Alfons is vraagteken Hoek begint de competitie van daag met een uitwedstrijd tegen GVW. Trainer Paul Telussa neemt zestien spelers mee naar Veenen- daal, omdat achter het meespelen van Ferry Alfons nog een vraagte ken staat. De Vlissinger die de laatste weken als laatste man speelde, liep vorige week tegen Gemert een spierbles sure op. Vandaag wordt bekeken of Alfons kan spelen. Geert Bosschaart ont breekt vanwege een kuitblessure. Iedere voedselgroep een eigen kleur Een voedselvergiftiging kan voorkomen worden door gebruik te maken van deze snijplankenset. Iedere voedselgroep heeft een eigen kleur. Geleverd in een stijlvolle houder. 1 ikbestelsne! opwww.pzc.nl/woonwinkel Index Snijplanken (46372) Adviesprijs €55,- Lezersprijs €39,95* exclusief 4,50 verzendkosten. Voor meer informatie en levertijden zie webwinkel. Bel bestel: 0900-2002003 (lokaal tarief) op werkdagen 900 -1700. praat over degradatie. Ik denk aan de gevestigde clubs, maar ga niet gokken. Dat vind ik ongepast." En Van der Meer: „Ik kan de kracht van de andere clubs maar moeilijk inschatten. Ik richt me puur en alleen op Dovo." De overige trainers zagen de lol en onschuld van de enquête wel in en waagden een gok. „Spakenburg is mijn favoriet", zei Berry Smit, de coach van Volendam. „Maar dat moet ook wel, want ze hebben al lemaal Volendammers in hun se lectie. IJsselmeervogels, Hoek en SDC Putten zie ik wel naar de top klasse gaan. En de promovendi LRC en Odin'59 zie ik vechten voor lijfsbehoud." Joeri Volkers, de nieuwe coach van Zwaluwen'30, gokt op IJsselmeer vogels als kampioen. Zoals dat ook Bram Braam, de trainer van Ben- nekom doet. Beide coaches zien Odin'59 als degradant. En beiden tippen GVW voor de topklasse. Met Spakenburg ook. Frans Koe nen tipt GVW voor de topklasse. Zijn eigen manschappen dus. „En mocht dat niet lukken, dan moe ten we via plaats vijf maar verder komen." Koenen ziet IJsselmeervogels en Spakenburg als de topfavorieten. „Maar ook Sparta Nijkerk, Hoek, Bennekom en Kozakken Boys zul len om de bovenste plaatsen strij den. Dus wordt het nog een heel gedrang bovenin, denk ik." Daar heeft André Paus geen idee van. De nieuwe coach van Spaken burg kent alleen IJsselmeervogels en Sparta Nijkerk. Dat zijn ook de voornaamste concurrenten van zijn club, denkt hij. „GVW lijkt me ook sterk", zegt hij verder. „Winnen van WKE is niet gemak kelijk. GVW deed het in de KN VB beker, dus moet die ploeg wel wat in huis hebben." GVW, vandaag de eerste tegen stander van Hoek, staat ook op het lijstje van Ad van Seeters, trainer van Kozakken Boys. „Onze doel stelling is de topklasse. Punt uit. Daar doen we niet geheimzinnig over. IJsselmeervogels, Spaken burg, Sparta Nijkerk, Hoek en GVW hebben die ambitie ook. Vlak daarnaast ook )odan Boys niet uit, die ploeg presteerde in de voorbereiding heel goed. Wie er uit vliegt? Geen idee." „In veel Hoessein Bouzambou (midden) ogen zijn wij de voornaamste de gradatiekandidaat", beseft Rowdy Bakker, de coach van Odin'59. „Dat is ook niet zo gek, omdat we het over het algemeen moeten heb ben van eigen kweek." De andere promovendus, LRC, neemt het woord degraderen niet in de mond. „Wij gaan onze huid duur verko pen in de hoofdklasse", vertelt trai ner Michel Langerak. „Het woord topklasse nemen we hier niet vaak in onze mond. Onze prestaties in Dit weekeinde spelen de amateur clubs hun eerste competitiewed strijd. Aan de vooravond van die start blikt deze krant vooruit met een aantal nieuwkomers bij Zeeuws-Vlaamse clubs. Vandaag deel 4: Bert den Hamer, de nieuwe middenvelder van Terneuzen. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Toen Bert den Ha mer na een twaalfjarige voetbalop leiding in de jeugd van Cercle Brugge aan het grote werk mocht ruiken, gaf hij weloverwogen voor rang aan zijn studie. Twee jaar la ter is Den Hamer een paar teleur stellingen rijker. Bij zijn nieuwe club Terneuzen wil hij vooral veel speeltijd maken. Afgelopen zaterdag pas maakte hij in het bekerduel met De Noorman nen met een 7-1-zege officieel zijn debuut in de hoofdmacht, omdat zijn overschrijving van het Bel gische Eeklo pas vorige week werd afgerond. Voor Bert den Hamer brak daarmee een nieuw hoofd stuk in zijn voetballoopbaan aan. T\vaalf jaar lang maakte hij als klei ne technicus op het middenveld een goede indruk in de jeugd van Cercle Brugge. Toen hij aan het eind van de jeugdopleiding een aantal keer in de hoofdmacht mocht meedoen, gaf hij voorrang aan zijn studie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 78