harde wind was er geen blussen aan' 23 Bioreactor waterschap en Evides in aanbouw Jan Stins Deuren of kozijnen in stijl AERS Pi zaterdag 5 september 2009 loods van het boerenbedrijf aan de Tragel in Koewacht is door de brand in elkaar gezakt. foto Manfred Berrevoets achterbuurman. Hij is met zijn vrouw op de fiets komen kijken. De eigenaar, Eduard Suy, laat zich niet zien op de weg. Hij heeft wel wat beters te doen en de brand is hem niet in de koude kleren gaan zitten. „Hij werd even niet lekker", vertelt Willy van der Peijl van de brandweer Terneuzen, „en had ver zorging van ambulancepersoneel nodig." Het ergste wat een boer kan over komen, is hem overkomen. Dertig stuks vee was niet meer te redden. „Er is nog geprobeerd de kalveren naar buiten te krijgen, maar dat is helaas niet gelukt", weet een om stander. Tweehonderd vleeskoeien zijn naar omliggende weilanden gebracht met hulp van omwonen den. Het vuur is tegen half drie vrijdag middag ontstaan. Een buurman kwam net terug van boodschap pen doen in Hulst en zag van ver de vlammen. „Ik heb de auto weg gezet en ben naar de boerderij ge lopen. Er was volgens mij nie mand thuis. Ik ben naar huis gere den en heb de brandweer gebeld. Die wist er al van." Van alle kanten komen brandweer wagens, uit Axel, Terneuzen en de Vlaamse gemeenten Zelzate, Steke- ne en zelfs Sint-Niklaas. De Tragel- weg ligt precies op de grens van Nederland en België. De bluswater voorziening is eerst het grootste probleem. Sint-Niklaas stuurt een flinke tankwagen met water. Dank zij die hulp slaagt de brandweer er in de woning van Suy - die vlakbij de brandende loods staat - te red den. Om half vijf vrijdagmiddag liggen er vanaf Koewacht en de Bossche- kreek honderden meters brand slang. „Als we direct genoeg water hadden gehad, was het resultaat niet veel anders geweest", meent de Terneuzense commandant Jeroen Meijering. „Door de wind was er geen blussen aan." Twee kraantjes staan inmiddels klaar om het hooi uit elkaar te trekken. Het huis en andere schuren wor den nog natgehouden vanuit een hoogwerker. Officier van dienst Van der Peijl: „In de loop van za terdag hopen we weg te zijn." AANNEMINGSBEDRIJF NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD REPARATIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM RAMEN-ROLLUIKEN-ZONWERING heroal Qmado'ng VEKA www.haers.net Tel. 0115-491282 uurwerkmaker/ instrumentmaker Voor al uw uurwerk restauraties V Lid '.'Restauratoren Nederland" ^oor%ensen die vakwerk kunnen waardereê3 damplein 7, middelburg t. 0118-636635 www.janstins.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - Evides Industriewa ter en het waterschap Zeeuws- Vlaanderen investeren bijna tien miljoen euro in een membraam- bio-reactor. Die gaat vanaf voor jaar 2010 jaarlijks vier miljoen ku bieke meter gezuiverd water leve ren aan Dow Benelux. De reactor wordt gebouwd op het terrein van de zuiveringsinstallatie van het schap bij de brug van Sluis kil. Het is voor het eerst dat een dergelijke installatie, één van de modernste en grootste in Neder land, wordt gebruikt voor de zuive ring van huishoudelijk afvalwater voor hergebruik door de industrie. Het afvalwater wordt geleverd door de gemeente Terneuzen. Al- bert Veraart, hoofd van de afde ling Zuiveringsbeheer van het schap: „Dankzij het gebruik van de reactor is de kwaliteit van het water dat we aan Dow leveren stukken beter. Het hele proces wordt geoptimaliseerd. We kun nen straks iets meer 600 kubieke meter water per uur leveren. Dat is veel." Dijkgraaf Wybe de Graaf en general-manager Markus Flick van Evides Industriewater slaan maandag de laatste paal voor de reactor. Daarna kan met de bouw worden begonen. Noens BV Meekrapweg 26 T 0115 56 22 38 80 jaar ervaring in Zeèuws-Vlaanderen Rolluiken Zonneschermen Garagedeuren Deuren Ramen Veranda's Serres Voor meer informatie, kijk op www.noens.nl Kom eens langs in onze vernieuwde showroom en vraag een vrijblijvende prijsofferte!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71