221 zeeland 'Door Visverbod vijver Steen geldt nog enkele weken H Oorlogsherdenking voor scholieren Axel Vragen rond Poolse werknemers in kassen almanak Honderden euro's buit bij inbraak in school Gemeente kan niets doen aan kunstwerk Stem Lonink voorzichtig voorstander van proef gemeentelijke wietkweek zaterdag 5 september 2009 door René Hoonhorst sint-jansteen - De gemeente Hulst handhaaft het visverbod op de vijver aan de Prins Hendrik straat in Sint-Jansteen nog min stens enkele weken. Hulst wil eerst zeker weten of de concentratie blauwalg in de vijver is verminderd. Nieuw monsteron- derzoek moet dat later deze maand uitwijzen. De kans dat de waterkwaliteit is gestegen, is - on der meer door de plaatsing van een fontein - overigens niet denk beeldig, meldt gemeentewoord voerster Micaëla van Bunder. Buurtbewoonster Gerda van den Bos schrok gisteren van een ver haal in deze krant, omdat ze de in druk kreeg dat illegaal vissen door basisscholleren oogluikend werd toegestaan. Van den Bos waar schuwde de hengelende jeugd en kele keren dat ze niet mogen vis sen op een plek waar een verbods bord staat. „De jongste kinderen pakken hun spullen, maar de wat ouderen zeggen me dat de politie en de burgemeester gewoon naar hen zwaaien." Burgemeester Jan Frans Mulder is AXEL De oorlogsherdenking voor leerlin gen uit groep acht van de Axelse ba sisscholen, vindt vrijdag 18 septem ber plaats en niet, zoals gisteren ge meld, komende vrijdag. De kinde ren worden 's ochtends opgehaald met historische wagens voor een bezoek aan oorlogsmuseum Gdy nia aan de Tweede Verkorting. On derweg naar het museum is er om 9.30 uur een officiële plechtigheid bij het Poolse Kruis aan de Hulster- seweg. Na hevige gevechten wisten Poolse troepen Axel 65 jaar geleden te bevrijden, op 19 september 1944. TERNEUZEN Hoe gaan burgemeester en wethou ders van Terneuzen voorkomen dat de kassenhouders in de Kanaal zone arbeidsmigranten aannemen in plaats van mensen uit de aanvan kelijk vastgestelde doelgroep? Dat wil Gerry Loof-Bakker (Christenu nie) weten, naar aanleiding van be richten dat er zo'n 150 buitenland se werknemers nodig zouden zijn in de kassen. Het raadslid wijst er op dat het project glastuinbouw en met name de opleidingskas is opge zet voor laaggeschoolden, WSW' ers en uitkeringsgerechtigden. zich er niet van bewust dat hij de regels overtredende kinderen toe zwaaide. Lachend: „Ik zwaai na tuurlijk vriendelijk naar elke bur ger die zijn hand naar mij op steekt, maar ik heb het wuiven ze ker niet bedoeld als aanmoediging voor illegaal vissen." De gemeente Hulst moedigt jongeren ook zeker niet aan de regels te overtreden, meldt Van Bunder. „We zetten na tuurlijk niet voor niets een bord 'verboden te vissen' neer. We con stateerden eerder deze zomer een flinke concentratie blauwalg. Als de hoeveelheid algen flink af neemt, is het bord misschien niet langer nodig." Volgens Van Bunder is het bord er enkele maanden geleden neerge zet, maar Van den Bos en andere buurtbewoners beweren dat het verbodsbordje er al jaren staat. Het bord geeft voor de politie in elk ge val aan dat er niet mag worden ge vist. „Het heeft natuurlijk niet de hoogste prioriteit, maar als we tij dens surveillances overtredingen constateren, treden we op. Als het kinderen van basisschoolleeftijd zijn, houdt dat in dat we ze aan spreken op hun HENGSTDIJK Bij een inbraak in de school in Hengstdijk zijn in de nacht van donderdag op vrijdag enkele hon derden euro's gestolen. Het hele ge bouw was doorzocht. Een woning aan de Grenulaan in de binnenstad van Terneuzen was donderdag, tussen zes uur 's och tends en half acht 's avonds, het doelwit van inbrekers. Zij gingen aan de haal met enkele mobiele te lefoons, computerapparatuur en een tondeuse. De waarde van de ge stolen goederen is bij de politie on bekend. TERNEUZEN De gemeente kan zelf geen onder houd verrichten aan het kunst werk 'De helm van Hermes' op de hoek van de Markt en de Haven straat in Terneuzen. Het betreffen de kunstwerk is namelijk eigen dom van de familie Van der Meer, die ook de eigenaar van het pand is. „De eigenaar is dus zelf verant woordelijk voor het onderhoud aan het kunstwerk", antwoorden B en W op vragen van Gijs van den Berg (PvdA). Die had in schriftelij ke raadsvragen gewezen op de slechte staat van het kunstwerk. Hij werkt sinds enige weken op het kantoor in Terneuzen en daar waait sinds zijn komst de wind plots uit een heel andere hoek. Zijn zware don derstem doet menig ingedutte mede werker opschrikken. Hij heeft iets weg van een bootsmandie zijn ma trozen bij windkracht tien het want in stuurt. Alleen tegenover de dames van een belendend architectenbu- Bij de brand geredde koeien worden naar een weiland in de omgeving ge bracht. foto Rolf de Feijter De Terneuzense brandweer krijgt hulp uit de wijde omgeving, onder meer uit het Vlaamse Stekene. foto Rolf de Feijter De grote, met stro en hooi gevulde door Harmen van der Werf en Eugène Verstraeten Het kost soms moeite de koeien in het gareel te krijgen. Inmiddels zijn over de Tragelweg brandslangen uitgerold. foto Rolf de Feijter et had niet op een slechter tijdstip in het jaar kunnen gebeuren, de felle brand in een loods op een boerenbedrijf aan de Tragelweg bij Koewacht. „Het seizoen is net achter de rug. Die loods lag helemaal vol met stro en hooi. Erg, heel erg voor de eigenaar", zegt vrijdagmiddag een BgSBmmSgSSSBm Tip? redactie@pzc.nl reau, bij wie hij deze week even aan wipte, sloeg hij een heel andere toon aan, die van een charmeur. Dat ter zijde. Ook aan de telefoon spreekt hij met harde, monotone stem. Dat kan leiden tot misverstanden. Zoals bij de vrouw die deze week dacht dat ze een antwoordapparaat kreeg. Ze be gon prompt in te spreken, terwijl hij toch echt zelf aan de telefoon was. Terecht dat zorgcentra alert zijn op Mexicaanse griep. Zie www.pzc.nl: Shantykoren niet welkom in zorgcentra. door Wout Bareman reacties: 585 Vossen moeten worden afgeschoten. eens 48% 52% terneuzen - Burgemeester Jan Lo nink van Terneuzen wil onderzoe ken of het mogelijk is met rijkssub sidie een gemeentelijke wietkweke- rij op te zetten. Hij lanceerde het plan vorig jaar al, tijdens de zogenoemde wiettop van de Vereniging van Nederland se Gemeenten in Almere, maar zet te het vervolgens even op een laag pitje; de drugsproblematiek kende andere prioriteiten. Nu het kabi net de komende twee jaar zes mil joen euro beschikbaar stelt voor de aanpak van de sofdrugsoverlast, wil Lonink bekijken of van zo'n ge meentelijke wietkwekerij even tueel een landelijk proefproject kan worden gemaakt. Lonink: „Begrijp me goed, het heeft niet de grootste prioriteit en ik betracht hierbij de grootste voor zichtigheid, maar we worstelen in dit land in het coffeeshopbeleid wel met de achterdeur-problema tiek. Daarom kan zo'n proefpro ject geen kwaad." Volgens Lonink is Zeeuws-Vlaanderen - een over zichtelijk, duidelijk begrensd ge bied - uitermate geschikt voor een proef waarmee de drugsproblema tiek op drie manieren wordt aange pakt: de teelt wordt uit de crimine le sfeer gehaald, de bevoorrading wordt gereguleerd en er kunnen kwaliteitseisen worden gesteld. Lonink benadrukt overigens dat van drugsproblemen in Terneu zen, na getroffen maatregelen, geen sprake meer is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 70