voor de topklasse Oranje is heel anders dan het bekende Oranje favorietenrol in titelstrijd toe Laatste wedstrijd Skeelercup op parkoers in Goes de ndernemer zaterdag 5 september 200S> mmmmmmmMmmmmmmmmmmmmemsmmmmmmmmmmmBemmmmmsmsm de beker zijn wel een waarschu wing voor de clubs in de hoofd klasse. De geijkte teams als Spaken burg, IJsselmeervogels en Sparta Nijkerk zijn voor mij de favorie ten." Dat geldt ook voor Willem den Be sten, de hoofdcoach vanJodan Boys. „Wij willen ons in eerste in stantie eerder veilig spelen dan in het voorgaande voetbaljaar. Is dat gelukt dan zien we wel verder. Naar mijn idee wordt IJsselmeervo gels kampioen. Sparta Nijkerk, Spa kenburg en GVW strijden met el kaar om de volgende plekken. Hoek? Daarmee hebben wij nog een appeltje te schillen. Vorig sei zoen deden ze tegen SDC Putten geen enkele moeite meer. Dat is hier in Gouda slecht gevallen en we zullen sportief revanche ne men. Ik zet Volendam op een rechtstreekse degradatieplaats. Waarom? Omdat ik dat denk." In tegenstelling tot Den Besten kiest Roy Wesseling, de coach van de Vogels, weer traditioneel. „Ik GOES - In de slotwedstrijd van Zeeuwse ABN Amro Skeelercup kunnen de leiders in de diverse klassementen hun eindzege niet meer ontlopen. Leo Janse uit Yerse- ke is zeker van de eerste plaats bij de senioren, terwijl zijn plaatsge noot Antwan Tolhoek bij de jeugd de winst al binnen heeft. Toch staat er vandaag op het par koers aan de Verrijn Stuartweg in Goes nog iets op het spel. Antho ny Janse, zoon van Leo, staat welis waar tweede in het klassement bij de senioren, maar hij moet stevig aan de bak om niet van het po dium te vallen. Bij de jeugd wordt het podium vol ledig door skeeleraars uit Yerseke bezet. De nummers twee, drie en vier, respectievelijk Laurent Janse, Rico van Damme en Dick Hoogstrate, zitten heel dicht op el kaar. De wedstrijden beginnen om 18.00 uur. h| maakt het de defensie van Gemert lastig. Hoek hoopt ook dit seizoen op een topklassering in de hoofdklasse B. foto Camile Schesltraete vrees dat Odin'59 het lastig gaat krijgen", zegt hij. Naast IJsselmeer vogels, dat voor de titel gaat, ko men Sparta Nijkerk, Spakenburg, Kozakken Boys en Jodan Boys in aanmerking voor de topklasse. Trainer Richard Karrenbelt van SDC Putten schaart GVW wel tot dat rijtje. „De selectie is zo goed als intact ge bleven. Daarmee heeft GVW toch een streepje voor ten opzichte van veel andere clubs. Voor ons geldt allereerst de handhaving." KLOETINGE Tegenstander: Roda Boys (uit). Afwezig: niemand. Bijzonderheden: Kloetinge kende een goede oefenperiode. „Op basis daar van denken we klaar te zijn voor de competitie", zegt trainer Cees Hout epen. Kloetinge heeft definitief de tweede ronde van de bekerstrijd in het district bereikt. De KNVB heeft bepaald dat de tussenstand (1-2) van de gestaakte wedstrijd tegen Dinteloord ook de eindstand is. Kloetinge eindigt in de poule nu op 9 punten, RCS behaalde er 6. Beide teams gaan door naar de volgende ronde. TERNEUZENSE BOYS Tegenstander: Dinteloord (thuis) Afwezig: Robert Rijnberg, Marco Faas- sen en Erwin van de Broeke (gebles seerd). Bijzonderheden: Dankzij de 2-1-zege op Hoek in de districtsbeker is het ver trouwen bij Terneuzense Boys toegeno men. „Toch ben ik heel benieuwd hoe we het doen als we het spel zelf moe ten maken. Hoe lossen we het dan op?", zegt trainer Karl Vergouwen. RCS Tegenstander: WSC (uit). Afwezig: niemand. Bijzonderheden: tien spelers van de selectie zitten middenin de Ramadan. „Dat vergt enige aanpassing", zegt trai ner Michel Leonhart, „maar we gaan er goed mee om." Volgens de oefeff- meester is RCS toe aan een echte wed strijd. „We kijken ernaar uit" VLISSINGEN Tegenstander: Longa (uit) Afwezig: Ronnie Cremer (achillespees blessure). Het meedoen van Sander Goedegebure is onzeker. Hij kampt met een blessure aan de hamstrings. Bijzonderheden: Tegenstander Longa degradeerde uit de hoofdklasse. „We kunnen aan de bak, maar dat zal elke week zo zijn", denkt trainer Ruud Pen''- nings. „Ik heb wel het gevoel dat we er klaar voor zijn. De spelers zijn naar elkaar toegegroeid." GPC VLISSINGEN Bijzonderheden: GPC had vandaag voor de competitie moeten aantreden tegen WGZ, maar wegens de slechte staat van het veld, gaat die ontmoe ting niet door. GPC speelt nu vanmid dag in en tegen Axel. De aanvang is 17.00 uur. mmmm mmmmmm sssss de ogen van honderdduizenden mensen op zich gericht weten. Het is voetbal, het is Oranje en het gaat ergens om. Dus kijken men sen. Meer dan honderd sms'jes kreeg de bondscoach donderdaga vond. In één ervan stond: 'Oude tijden herleven: de kinderen zitten met natte haren in pyjama voor de televisie'. Het gros van de kijkers zal weinig voetbalsters bij naam hebben ge kend. Ze zijn onbekenden. Een elf tal speelsters die hun sport combi neren met een studie of een partti- mebaan. Anouk Hoogendijk, die de beslissende penalty benutte, geeft gym op een basisschool en houdt op zaterdagen toezicht in een zwembad. En zo zijn er nog meer baantjes en nog diverse stu dies. Het zijn niet de beste omstan digheden voor een topsporter. De A-status die de voetbalsters nu is verleend door NOCNSF kan daar om verlichting brengen. Dat Oranje niettemin zo sterk voor de dag kómt, dankt het voor al aan de fitheid en aan de wil iets te bereiken. „De groep is heel di vers en toch een heel sterk collec tief', zegt Pauw. Ook de bankzit ters stralen positivisme uit. Speel sters zijn bereid zich 'in te leveren' voor het teambelang. Toen de bondscoach na de tweede groeps wedstrijd Karin Stevens aansprak op haar slechte spel, zei de spits doodleuk dat in de volgende wed strijd misschien maar beter Chan- Vera Pauw tal de Ridder kon spelen. Die zou het waarschijnlijk beter doen, vond Stevens. De volgende wed strijd stond De Ridder inderdaad in de basis. „Dat is uniek. Dat maak je in een mannenploeg vol gens mij niet mee", zegt Pauw. Ook na de vierde wedstrijd zijn er geen blessures en in de verlenging tegen Frankrijk waren de meeste speelsters frisser dan de tegenstan der. Het 'geheim' is het herstel na trainingen en wedstrijden. „En de discipline die we daarin hebben, is uniek. Zoals met dat zwembad: nee, de meiden vinden het niet gek dat ze rond middernacht het water in moeten. Ze willen winnen. Daar om zijn ze bereid te doen wat we van ze vragen." Een paar keer per dag is er contact tussen Verheijen en de technische staf van Oranje. De inspanningsfysioloog adviseert op afstand. Goed herstellen is heel belangrijk. Een halfuurtje bewe gen in het zwembad, kort na een wedstrijd, is goed voor de bloeds omloop. Afvalstoffen worden afge voerd en de adrenaline verdwijnt sneller. „Daardoor val je sneller in slaap. En je slaapt ook beter en die per, waardoor je uiteindelijk dus weer beter herstelt", aldus Verhei- jen. Of het allemaal genoeg is om morgen van het betere Engeland te kunnen winnen, da's de vraag. „Maar we hebben er in elk geval wel alles aan gedaan", zegt Vera Pauw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67