401 sport Hoek wordt getipt Het onbekende Don Leo staat met Polen voor cruciale duels in kwalificatie voor WK Index Snijplanken LEZERSEMTRA PZC Alfons is vraagteken Joseph Joseph zaterdag 5 september 2009 ENQUETE Trainers hoofdklasse B dichten Spakenburgse clubs de RIJSWIJK - Leo Beenhakker heeft zijn Feyenoordpetje voor even af gezet. De topadviseur van coach Mario Been moet als bondscoach van Polen zelf weer volop aan de bak. Don Leo staat met zijn ploeg voor twee cruciale wedstrijden in het kwalificatietoernooi voor het WK, volgend jaar in Zuid-Afrika. Polen speelt eerst vanavond thuis tegen Noord-Ierland. Vier dagen la ter gaat Beenhakker met zijn team op bezoek bij Slovenië. Als alles een beetje meezit, hoopt de gebo ren Rotterdammer na woensdag op de tweede plaats te staan in groep 3. Die positie is na de groeps- fase in principe goed voor deelna me aan de play-offs om een WK-ticket. Polen staat nu nog na zes van de tien groepswedstrijden op de vier de plaats met tien punten. De bri gade van Beenhakker moet de ko mende tegenstanders Slovenië (elf punten) en Noord-Ierland (der tien) nog boven zich dulden. Bei de concurrenten hebben wel een wedstrijd meer gespeeld. Slowakije leidt in groep 3 met vijf tien punten uit zes duels. De kop loper speelt vandaag de beladen thuiswedstrijd tegen Tsjechië, dat met acht uit zes in deze poule ook UIT 6- VOETBAL Lahti. WK vrouwen. Kwartfinales: Duitsland - Italië 2-1 (1-0). 4. Crings 1-0, 47. Grings 2-0, 63. Panico 2-1. Zweden - Noorwegen 1-3 (0-2). 39. Segerström 0-1 (eigen doel), 45. Gis- ke 0-2, 60. Pedersen 0-3, 80. Svensson 1-3. Emmen. EK kwalificatie. Groep 4: Jong Oran je - Jong Finland 2-0 (1-0). 15. Siem de Jong 1-0, 75. Biseswar 2-0. Aantal toeschouwers 6500. Spanje - Polen 2-0. Stand: 1. Spanje 1-3, 2. Nederland 1-3, 3. Polen 2-3, 4. Finland 1-0, 5. Liechtenstein 1-0. Eerste divisie: Fortuna Sittard - AGOW 2-2 (0-2), SC Cambuur - Haarlem 4-1 (2-1), Telstar - FC Volendam 1-1 (1-1), FC Oss - FC Eindho- S ven 1-1 (0-0), FC Zwolle - De Graafschap 2-2 (0-2), BV Veendam - Helmond Sport 0-0, Excel sior - Co Ahead Eagles 1-1 (1-0), FC Omni- world - FC Den Bosch 3-4 (3-2), MVV - FC Em men 2-1 (2-0), FC Dordrecht - RBC Roosen daal 2-0 (2-0). voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA ZATERDAG en ZONDAG BILJARTEN ZK driebanden. Finales. Locatie: Lands Welva ren. Aanvang: 12.00 uur. nog niet is uitgeschakeld. Bondscoach Erwin Koeman van Hongarije verdedigt in groep t de knappe tweede plaats (dertien punten uit zes duels), achter Dene marken (zestien uit zes). Zweden (negen uit zes) moet zater dag in Hongarije winnen om aan sluiting te vinden met de ploeg van Koeman. Woensdag speelt Hongarije opnieuw voor eigen pu bliek tegen Portugal, dat eveneens met negen uit zes in de wachtka mer zit. De ploeg van sterspeler Ronaldo komt zaterdag eerst nog tegen koploper Denemarken uit en kan bij een nederlaag het WK al vrijwel vergeten. Bondscoach Guus Hiddink kan met Rusland grote stappen zetten richting Zuid-Afrika. De thuiswed strijd in Sint Petersburg tegen Liechtenstein in mag vanavond geen probleem zijn. Het uitduel woensdag met Wales moet ook drie punten opleveren. Met de maximale buit van loopt Rusland in op koploper Duitsland, dat nu nog vier punten meer heeft met een wedstrijd meer gespeeld. De ploeg van teammanager Joachim Löw komt alleen woens dag in actie, thuis tegen Azerbeidz jan. MEEST GELEZEN Van de Broeke voelt geen druk Hoek uitgeschakeld Verwest hoopt op beter seizoen EN VERDER Voor blogs over wielrennen, atletiek en statistieken amateurvoetbal zie www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl door Eit Hendriks, Lex Lammers en Marcel van den Tóp EDE - IJsselmeervogels en Spaken burg zijn dit seizoen de titelfavorie- ten in de hoofdklasse B van het za terdagvoetbal. De traditionele grootmachten GVW, Sparta Nij kerk en Hoek strijden daarnaast om promotie naar de topklasse. De promovendi LRC en Odin'59 zijn intussen de voornaamste de gradatiekandidaten. Dat zijn de conclusies van een en quête onder de veertien trainers in de hoofdklasse. De coaches beant woordden voor aanvang van de competitie drie vragen. Welke club wordt kampioen? Welke clubs gaan naar de topklasse? En welke club degradeert? In dit kwa lificatiejaar voor de topklasse daalt slechts één club direct af. In de voorgaande jaren degradeerden tel kens twee clubs rechtstreeks. Nagenoeg alle trainers waren open hartig in de enquête. Zij omschre ven hun voorspellingen doorgaans als 'natte vingerwerk'. De trainers Henny Lee van Sparta Nijkerk, Paul Telussa van Hoek en Erik van der Meer van Dovo durfden daar entegen geen uitspraak te doen. „Ik wil niemand beschadigen", op perde Lee. „Over degradanten praat ik nooit. Verder geldt dat er een grote uitdaging ligt voor een groot aantal clubs." „Ik geef op geen enkele vraag ant woord;', stelde Telussa. „Iedereen wil naar de topklasse, niemand Hoek begint de competitie van daag met een uitwedstrijd tegen GVW. Trainer Paul Telussa neemt zestien spelers mee naar Veenen- daal, omdat achter het meespelen van Ferry Alfons nog een vraagte ken staat. De Vlissinger die de laatste weken als laatste man speelde, liep vorige week tegen Gemert een spierbles sure op. Vandaag wordt bekeken of Alfons kan spelen. Geert Bosschaart ont breekt vanwege een kuitblessure. Iedere voedselgroep een eigen kleur Een voedselvergiftiging kan voorkomen worden door gebruikte maken van deze snijplankenset. Iedere voedselgroep heeft een eigen kleur. Geleverd in een stijlvolle houder. bestelsnel opwww.pzc.nl/woonwinkel Index Snijplanken (46372) Adviesprijs 55,- Lezersprijs 39,95* exclusief 4,50 verzendkosten. Voor meer informatie en levertijden zie webwinkel. Bel bestel: 0900-2002003 (lokaal tarief) op werkdagen 900 - 1700. praat over degradatie. Ik denk aan de gevestigde clubs, maar ga niet gokken. Dat vind ik ongepast." En Van der Meer: „Ik kan de kracht van de andere clubs maar moeilijk inschatten. Ik richt me puur en alleen op Dovo." De overige trainers zagen de lol en onschuld van de enquête wel in en waagden een gok. „Spakenburg is mijn favoriet", zei Berry Smit, de coach van Volendam. „Maar dat moet ook wel, want ze hebben al lemaal Volendammers in hun se lectie. IJsselmeervogels, Hoek en SDC Putten zie ik wel naar de top klasse gaan. En de promovendi LRC en Odin'59 zie ik vechten voor lijfsbehoud." Joeri Volkers, de nieuwe coach van Zwaluwen'30, gokt op IJsselmeer vogels als kampioen. Zoals dat ook Bram Braam, de trainer van Ben- nekom doet. Beide coaches zien Odin'59 als degradant. En beiden tippen GVW voor de topklasse. Met Spakenburg ook. Frans Koe nen tipt GVW voor de topklasse. Zijn eigen manschappen dus. „En mocht dat niet lukken, dan moe ten we via plaats vijf maar verder komen." Koenen ziet IJsselmeervogels en Spakenburg als de topfavorieten. „Maar ook Sparta Nijkerk, Hoek, Bennekom en Kozakken Boys zul len om de bovenste plaatsen strij den. Dus wordt het nog een heel gedrang bovenin, denk ik." Daar heeft André Paus geen idee van. De nieuwe coach van Spaken burg kent alleen IJsselmeervogels en Sparta Nijkerk. Dat zijn ook de voornaamste concurrenten van zijn club, denkt hij. „GVW lijkt me ook sterk", zegt hij verder. „Winnen van WKE is niet gemak kelijk. GVW deed het in de KN VB beker, dus moet die ploeg wel wat in huis hebben." GVW, vandaag de eerste tegen stander van Hoek, staat ook op het lijstje van Ad van Seeters, trainer van Kozakken Boys. „Onze doel stelling is de topklasse. Punt uit. Daar doen we niet geheimzinnig over. IJsselmeervogels, Spaken burg, Sparta Nijkerk, Hoek en GVW hebben die ambitie ook. Vlak daarnaast ook Jodan Boys niet uit, die ploeg presteerde in de voorbereiding heel goed. Wie er uit vliegt? Geen idee." „In veel Hoessein Bouzambou (midden) ogen zijn wij de voornaamste de gradatiekandidaat", beseft Rowdy Bakker, de coach van Odin'59. „Dat is ook niet zo gek, omdat we het over het algemeen moeten heb ben van eigen kweek." De andere promovendus, LRC, neemt het woord degraderen niet in de mond. „Wij gaan onze huid duur verko pen in de hoofdklasse", vertelt trai ner Michel Langerak. „Het woord topklasse nemen we hier niet vaak in onze mond. Onze prestaties in door Theo Brinkman TAMPERE - De strafschoppenserie lag alweer twee uur achter hen en het was al middernacht geweest, toen de vrouwen van Oranje don derdagnacht in hun hotel het zwembad in doken. Een herstelses sie in het water, op advies van Ray mond Verheijen, de inspanningsfy sioloog. „Als hij zegt dat we om half één het zwembad in moeten, doen we dat." De middernachtelijke zwempartij is een van de geheimen achter de fitheid van de selectie. Daarnaast is het halfuur aquajoggen teke nend voor dit elftal, meent Vera Pauw. De speelsters hebben hon ger naar succes en willen daar alles voor doen. „Deze groep is zó gedis ciplineerd. Ik denk niet dat we dit ooit nog eens zo gaan meema ken", zegt de bondscoach op de ochtend nadat Oranje zich op het EK voetbal plaatste voor de halve finale. Na 120 minuten (0-0) nam Nederland de penalty's iets beter dan Frankrijk. Voor een elftal dat gewend is in de kantlijn van het nieuws te opere ren, bracht die serie van veertien strafschoppen nogal wat teweeg in Nederland. Gisteren: zo'n 800.000 landgenoten zaten voor de televi sie. Een record voor Eurosport. De onbekende voetbalvrouwen hebben zichzelf op de kaart gezet. Ook morgen, in de halve finale te gen Engeland, zullen ze mogelijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66