'We zijn geen oude tuttenclub' Golflessen voor het goede doel Jakobsen blaast naam Hogazon nieuw leven in Pandemie treft feest Lonink is voor proef wietkweek Katholiek Vrouwen Gilde Goes en omstreken bestaat negentig jaar €4©%=. WAARD» PALAZZO 60 jaar ervaring www.juultje.nl zaterdag 5 september 2009 Weet u iemand UW GOUDEN TIP is Www.tamakelaardij.nl of bei 0113-370036 door Luc Oggel Terwijl veel vrouwenvere nigingen ter ziele gaan wegens gebrek aan be stuursleden, is het Katho liek Vrouwen Gilde Goes en om streken nog springlevend. Deze maand viert de club het 90-jarig ju bileum. Hoewel het woord 'Katholiek' nog altijd in de naam zit, is daar in de praktijk nog maar weinig van te merken. Het gilde is tegenwoordig een oecumenisch gezelschap. Een, volgens dagelijks bestuursleden Ar- di Zweedijk (voorzitter), Denise Bouman (secretaris) en Els van Es (penningmeester) 'gemêleerde club waar gelijkwaardigheid hoog in het vaandel staat'. „Je achter grond maakt niet uit, ook niet wie je man is of wat hij doet", zegt Ar- di. De KVG voelt 'als een warm bad', vindt Denise Bouman. „Het gaat om de vriendschap, de gezel ligheid. Het is meer dan zomaar een vereniging, we delen lief en leed." Het KVG telt momenteel rond de zestig leden, allemaal vijftigplus. De wens om te verjongen is er wel, maar het is een illusie om te denken dat twintigjarigen zich zul len melden, weten de drie be stuursleden. „Vroeger zaten vrou wen thuis en waren ze blij als ze ergens naartoe konden, nu hebben Ardi Zweedijk, Els van Es en Denise Bouman (vlnr) vormen het dagelijks bestuur van het Katholiek Vrouwen Gilde Goes en omstreken. foto Luc Oggel ze vaak carrières", zegt Ardi Zweedijk. Lachend: „Ons jongste lid zit op een boerderij in Ovezan- de, die wil daar ook wel eens weg." Het KVG is, in tegenstelling tot wat door sommigen wordt ge dacht, geen oude tuttenclub, vin den de dames. „We proberen heel veel leuke dingen te doen, educa tieve zoals lezingen en workshops maar ook uitstapjes." Ideeën daar voor komen bijvoorbeeld uit de krant. Ardi: „Ik las eens iets over een struisvogelboerderij. Dan kij ken we of dat iets voor ons is om te bezoeken." Eén ding staat vast: het moet niet te zwaar zijn. „Een begrafenisondernemer uitnodigen voor een lezing, dat werkt niet." Het gilde bestaat 19 september pre cies 90 jaar. Dan is er een korte vie ring in de kerk, een dag eerder is er een jubileumreisje, gevolgd door een etentje. Het KVG is altijd op zoek naar nieuwe leden. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij Denise Bouman, 0113- 312665. middelburg - Zeeuwse onderne mers kunnen volgende week dins dagavond (8 september) gratis golf- les krijgen op de baan van Burg- golf in Middelburg. De avond wordt onder meer geor ganiseerd om geld in te zamelen voor het echtpaar Wilbert en Ma rieke Rietveld uit Middelburg. Dat vertrekt begin volgend jaar naar Pa poea in Indonesië, om daar ont- wikkelings- en zendingswerk te doen. Na de golfles wordt dan ook 'on der het genot van een hapje en een drankje' informatie gegeven over hun werk. Ook vertellen ze het een en ander over de manier waarop bedrijven hen kunnen sponsoren. De ondernemers die meedoen, krijgen, behalve de gra tis golfles, de kans te netwerken. De golflessen beginnen om 19.30 uur. Aanmelden kan via www.golfevent.rietveldwerkers.nl. door Frank Balkenende heinkenszand - Na Hogazon Ge veltechniek in Eleinkenszand, be ter bekend als Hogazon Zonwe ring, is ook de laatste van vijf ven nootschappen van de onderne ming failliet verklaard. Vorige maand werd nog even gedacht aan een doorstart van Hogazon Kunst stof) maar die poging is op niets uitgelopen. Er is wel een lichtpunt je: Jakobsen Beheer uit Middel burg blaast de naam Hogazon nieuw leven in. Jakobsen, die enkele jaren terug Roegiers Glas na een faillissement weer terug op de rails bracht, neemt alleen de handelsnaam over. Het pand en de inventaris blijven in het faillissement, laat cu rator Chris van de Merbel weten. Mogelijk kan een deel van het per soneel (22 mensen) aan de slag bij Jakobsen. Het Middelburgse bedrijf zal zich meteen bekommeren om klanten van Hogazon die bestellingen heb ben uitstaan. Volgens Van de Mer bel betreft het een 'groot aantal' mensen. „Ze wachten met smart op de levering van bestelde kozij nen en zonwering. Gelukkig heeft fabrikant Gayko, waar de kozijnen van Hogazon vandaan komen, toe gezegd zijn uiterste best te doen om Jakobsen in staat te stellen snel te handelen." Hogazon bestond uit vijf vennoot schappen. Naast twee beheermaat schappijen waren dat VT Kozijnen (utiliteitsbouw, februari dit jaar failliet), Hogazon Geveltechniek/ Zonwering (11 augustus failliet ver klaard) en Hogazon Kunststof (1 september failiet verklaard). vlissingen - Een discofeest voor dertigplussers in het Arsenaalthea ter in Vlissingen is afgelast in ver band met de Mexicaanse griep. Or ganisator Nicky Krijger vindt het niet verantwoord het feest zater dag 3 oktober door te laten gaan. Krijger weet dat in de weekeinden en daarbuiten veel discotheken druk bezocht worden. Deson danks vindt ze dat zij als organisa tor een bijzondere verantwoorde lijkheid heeft. Zij wijst er ook op dat veel vaste bezoekers van haar discofeest in de zorgsector werken. Een aantal van hen heeft in verband met de pandemie van de werkgever het verzoek gekregen geen onnodige ri sico's te nemen. Ook staat een aantal van hen op noodoproeplijsten voor het geval collega's uitvallen in verband met besmetting door de Mexicaanse griep. Krijger hoopt dat het volgende feest, gepland voor 13 februari 2010, wel kan doorgaan. terneuzen - Burgemeester Jan Lo nink van Terneuzen wil onderzoe ken of het mogelijk is met rijkssub sidie een gemeentelijke wietkweke- rij op te zetten. Hij lanceerde het plan vorig jaar al tijdens de zogenoemde wiettop van de Vereniging van Nederland se Gemeenten in Almere, maar zet te het vervolgens even op een laag pitje; de drugsproblematiek kende andere prioriteiten. Nu het kabi net de komende twee jaar zes mil joen euro beschikbaar stelt voor de aanpak van de sofdrugsoverlast, wil Lonink bekijken of van zo'n ge meentelijke wietk weker ij even tueel een landelijk proefproject kan worden gemaakt. Lonink: „Begrijp me goed, het heeft niet de grootste prioriteit en ik betracht hierbij de grootste voor zichtigheid, maar we worstelen in dit land wel met de achterdeurpro- blematiek. Daarom kan zo'n proef project geen kwaad." NEW COLLECTION DOMBURG Markt Ia 4-357 BG Domburg Tel.: 0115 - 686 100 Axel, Hulst, Philippine, Schoondijke, Terneuzen, Vlissingen, Zaamslag, Zuiddorpe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61