zeeland 123 dahlia met stevige stengel Geld voor veiliger maken Goese rotondes Jan Stins vernoemd tijdens Nederlands kampioenschap in Heinkenszand het grootste aanbod in creatieve cursussen Goes is weer hele dag kinderstad Stelleplasjogging voor het goede doel Ontdekkingstocht langs Oosterschelde Veel activiteiten op Watersportfeest Gezamenlijke maaltijd voor dorpsbewoners zaterdag 5 september 2009 uurwerkmaker/ instrumentmaker Voor al uw uurwerk restauraties V O Lid "Restauratoren Nederland voor mensen die vakwerk kunnen waarderen damplein 7, middelburg t. 0118-636635 www.janstins.nl met kwaliteitskeurmerk tekenen/schilderen grafische technieken illustreren edelsmeden boetseren beeldhouwen keramiek fotografie digitale beeldbewerking film toneel theater kunstbeschouwing schrijven tapdans moderne dans klassiek ballet jazzballet streetdance yoga zie onze nieuwe cursusbrochure op www.kunsteducatiewalcheren.nl of vraag deze aan op 0118 - 414 928 start cursusseizoen 14 september 2009 door Rob Paardekam GOES - Het Admiraalsplein en Pol derplein, de twee onveiligste roton des van Goes, worden binnenkort veiliger gemaakt. Het college trekt daar 70.000 euro voor uit. Het Regionaal Orgaan Verkeersvei ligheid Zeeland (ROVZ) stelt ook zo'n bedrag beschikbaar, waardoor de rotondes voor 140.000 euro kunnen worden aangepakt. Het ROVZ heeft recent onderzoek gedaan naar de veiligheid van ro tondes. Het Polderplein (die bij de apotheek in Goese Polder) en het Admiraalsplein (bij het voormali ge waterschapskantoor) staat in de top vijf van gevaarlijkste in de pro vincie. Het Polderplein is voor fiet sers zelfs de onveiligste van heel Zeeland. Wethouder Rinus Dieleman her kent zich daarin. „Het is niet zo dat daar aan de lopende band on gelukken gebeuren, maar het zijn er wel wat meer dan op andere lo caties. Het is goed om eens te bekij ken hoe we de veiligheid kunnen verbeteren." Wanneer de twee rotondes onder handen worden genomen en wat er precies gaat veranderen, is nog niet bekend. Daarover zijn de ge meente en het ROVZ met elkaar in overleg. GOES De Goese binnenstad staat vandaag voor de negende keer in het teken van het evenement Goes Kinder stad. De dag begint om 10.30 uur in het stadhuis met de installatie van de nieuwe kinderburgemeester Si- mone Courtin. Daarna zijn er tot 16.00 uur allerlei activiteiten op on der meer de Markt, Vlasmarkt en Kerkplein. Het hele programma staat op www.goeskinderstad.nl. HEINKENSZAND Bij Brasserie Stelleplas aan de Stel- leweg in Heinkenszand wordt mor gen vanaf 14.00 uur voor de twee de keer de Stelleplasjogging gelo pen voor KiKa. Er kan gekozen wor den uit de afstanden, 2, 4, 6 of 8 ki lometer. Iedereen mag meedoen, wandelen mag ook. Voorinschrij- ven kan vanaf 13.00 uur in de bras serie. Deelname kost drie euro voor volwassenen, kinderne tot 12 jaar betalen 1,50 euro. GOESE SAS Voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar wordt morgen een excursie langs de Oosterschelde gehouden. Op het strandje onderaan de dijk bij het Goese Sas gaan de kinderen onder leiding van IVN-natuurgid- sen met schepjes en schepnetjes op ontdekkingstocht naar het le ven in en langs de Oosterschelde. De excursie begint om 11.00 uur en duurt tot 13.00 uur. Deelname is gratis. ELLEWOUTSDIJK Watersport Vereniging Ellewouts- dïjk houdt vandaag en morgen haar jaarlijkse watersportfeest op het havenplateau aan de Wester- schelde. Het hele weekend zijn er vanaf 14.00 uur diverse activiteiten zoals kraampjesmarkt, palingro- ken, scoutingdemo's, stokvisknup pelen, vaartochten, demonstraties van KNRM en waterskiën en 's avonds live muziek. 's-H-HENDRIKSKINDEREN Inwoners van 's-Heer Hendrikskin deren kunnen woensdag 16 septem ber voor het eerst samen eten in het Heer Hendrikhuis in 's-Heer Hendrikskinderen. Het gaat om een activiteit van de Vereniging Dorpsbelangen, het Heer Hendrik huis en de diaconie van de Protes tantse gemeente. Aanmelden kan bij Erna Braam: 06-23116000. De tentoonstelling trok op de eerste dag meteen horden bezoekers. foto's Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59