22 zeeland Karla Peijs, een frisse 'Trinnety Kapelle blijft gewoon open' D AH LI A KWEK Commissaris van de koningin krijgt bloem naar zich Gratis pendelbus Drie mannen 'geplukt' wegens opzetten hennepkwekerijen Auto in netje Fietsroute voert langs cultureel erfgoed Goes Jassen -20%! zaterdag 5 september 2009 Dat gebeurde tijdens de officiële opening van het Nederlands kampioenschap da hlia kweken, dat in Heinkenszand werd gehouden. De droom van meervoudig kampioen Frans Sturm (Frans Dahlia voor in timi) kwam daarmee uit. Hij heeft enorm geijverd om het evenement voor de eerste keer naar Zeeland te halen. Donderdag werden de dahlia's al gekeurd, waarna de Nederlands kampioenen in de diverse catego rieën bekend werden gemaakt. Niet geheel verrassend sleepte Sturm zelf ook weer een paar ti tels in de wacht. Toch was het Bart van Gerwen uit Veldhoven die gis teren twee trofeeën ontving uit handen van commissaris van de koningin Karla Peijs. Hij had de twee belangrijkste prijzen gewon nen: de beste vaas dahlia's met ze ven gelijkwaardige bloemen en de beste vaas met 25 bloemen. Dat ie mand beide prijzen wint op één kampioenschap, is uniek. Aan het Nederlands kampioen schap is ook.een tentoonstelling verbonden. Die kwam Peijs giste ren officieel openen. Ze roemde Frans Sturm en mede-organisator Jaap Wisse (van de bloemisterij in Heinkenszand) voor hun inzet. Toen het applaus voor de twee he ren van was verstomd, werd de commissaris zeifin het zonnetje gezet. De bekende dahliaverede laar Arie Koot heeft een nieuwe soort ontwikkeld, die officieel de naam Karla Peijs gaat dragen. „Een lila dahlia met een frisse uitstra ling", omschreef [aap Wisse de bloem. „En met een stevige sten gel. Die hangt niet snel slap." De tentoonstelling is vandaag en mor gen nog te bezoeken in bloemisterij Wisse aan de Zwake 7. Meer informa tie op www.nk-dahliakweken.nl. Mensen die hun huis wel eens opfleuren met een bos je dahlia's hebben binnen kort wellicht een Karla Peijs op tafel staan. Er is een bloem naar haar vernoemd. door Rob Paardekam MIDDELBURG - De Senior Games die maandag beginnen, vinden deels in Middelburg plaats. De ge meente laat voor deelnemers, aan hang en bezoekers een gratis busje rijden tussen de Tourist Shop aan de Markt en de sportlocaties. MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie (OM) in Middelburg wil dat twee inwoners van Schouwen-Dui- veland en een inwoner van Zwijndrecht gezamenlijk voor 143-175 euro worden 'geplukt'. Dat bedrag hebben een 43-jarige Zierik- zeeënaar (78.521 euro), een 39-jari- ge man uit Ouwerkerk (22.874 eu ro) en een 30-jarige Zwijndrechte- naar (41.780) verdiend met het op grote schaal kweken van hennep. De kwekerijen bevonden zich on der meer in Zierikzee, Burgh- Haamstede, Colijnsplaat, Renesse, Wissenkerke en Rotterdam. De Zierikzeeënaar werd gezien als de man die her en der panden be schikbaar stelde voor de kweke rijen en de inwoner van Ouwer kerk als de man die panden huur de. In Heinkenszand is een grote variatie aan dahlia's te zien. En bovendien in alle kleuren van de regenboog. GOES - Nee, deze auto is niet uit de Goese stadshaven gevist. 'Lolbroeken' hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een net dat over de zandbak van de Kohnstammschool aan de Reigerstraat in Goes-Oost was gespannen, gebruikt om een bestelauto in te pakken. Inmiddels hebben katten ontdekt dat de zandbak zonder net wel bruikbaar is als toilet. foto Annemarie Bil door luc Oggel KAPELLE - Trinnety in Kapelle blijft gewoon open. Dat zegt wet houder Leo Kosten in reactie op geruchten dat het jongerencen trum zou sluiten. Onder veel Kapelse jongeren leeft: het idee dat Trinnety dichtgaat, omdat beheerder Reinier Vermaat uit Hansweert op non-actief is ge steld door de gemeente. Vermaat zit al drie maanden thuis, maar wordt nog wel gewoon doorbe taald. Volgens Vermaat, die der tien jaar beheerder was van de jeugdsoos, is een 'inkoopfoutje' de aanleiding geweest om hem naar huis te sturen. „Dat was stom, maar zelf denk ik dat mijn neven functie als portier in nachtclub Barbarella in Goes ermee te ma ken heeft. Maar dat kan niet hard op worden gezegd en daarom kon dat foutje mooi worden gebruikt om me weg te sturen. Dat is het verhaal." Vermaat weet niet hoe het verder gaat. „Ik wacht af, er is een advo caat mee bezig. Ik heb in al die ja ren wel goed leren omgaan met de Kapelse hangjeugd, een nieuwe be heerder moet weer van voren af aan beginnen. Doordat de soos dicht is, wordt de laatste tijd veel vernield in Kapelle. Maar ik mag niet meer terugkomen." Er is inmiddels een website, trinne- tymoetblijven.hyves.nl, opgezet. Er staan veel steunbetuigingen voor Vermaat te lezen. De site kan wat wethouder Leo Kosten betreft ech ter worden verwijderd. „Het zijn leugenberichten. Wij gaan ge woon door met het jeugdwerk en Trinnety blijft open." Dat het jon gerencentrum op dit moment wel dicht is, heeft er volgens Kosten mee te maken dat er nog wordt ge zocht naar een assistent-beheer der. „Er is twee keer een oproep ge plaatst in de Scheldepost. Boven dien is het niet zo gek dat een soos in de zomermaanden dicht is." De wethouder heeft afgelopen maandag in Trinnety een gesprek met een aantal jongeren gehad. „Maar dat waren er maar tien. Die weten nu hoe het zit, maar ja, die verkeerde informatie blijft woeke ren." Op de kwestie-Vermaat wil Kosten niet ingaan. „Daar wil en kan ik niks over zeggen." NAT PAK De Kapelse wethouder Jon Hersel- man haalde een nat pak. Een video staat op www.pzc.nl/bevelanden. MEEST CELEZEN 1. Softdrugs aangetroffen in Goes 2. Dorpen gaan massaal geld pinnen 3. Man die over voet reed meldt zich Tips kunnen naar bevelanden@pzc.nl Ga naar www.pzc.nl/tholen voor een poll over de geldautomaten GOES - Goes presenteert zaterdag 12 september tijdens Open Monu mentendag een fietstocht die voert langs cultureel erfgoed in de gemeente. De 45,5 kilometer lange route is tot stand gekomen door samen werking van het gemeentearchief en de VW Zeeland. Vertrekpunt is de VW aan de Singelstraat. De route voert daarna naar Kattendij- ke, Wilhelminadorp, Katse Veer, Wolphaartsdijk, Oud-Sabbinge, 's-Heer Arendskerke en 's-Heer Hendrikskinderen en tenslotte weer Goes. Op verschillende plaat sen op de route zijn tekstborden neergezet. www.routebureauzeeland.nl door onze eigen vakmensen Grenadierweg 17b - Middelburg www.baderie.nl tot in de kleinste details ontworpen en afgewerkt d el tam arin aiÉlS AL Watersportwinkel Veerdam 3 Kortgene Karla Peijs doopte haar eigen dahlia met champagne.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 58