PZCI Komst afkickkliniek blijft onzeker Telefoon 22 en 23 m 27 Weg vrij voor verslavingszorg in voormalig Zorgvliet Wolphaartsdijk na uitspraak bestuursrechter Wethouder haalt nat pak College Goes tornt niet aan geluidsplafond evenementen almanak Aanhouding Commisaris Peijs wLClN krijgt dahlia met haar naam Heemkundekring hoopt op geld voor weegbrug 21 Zaterdag 5 september 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende WOLPHAARTSDIJK - Na een uit spraak van de bestuursrechter de ze week is de weg vrij voor de komst van een luxe verslavingskli niek in het voormalige verzorging stehuis Zorgvliet in Wolphaarts dijk. Het is echter lang niet zeker of die kliniek er komt. De initiatief nemers achter Villa Craig BV i.o. hebben het plan gedurende de pro cedure laten rusten. „We hebben nog geen tijdpad", zegt bestuurszitter Wubbo Peter sen van de GGZ Westelijk Noord-Brabant, de instelling die samen met de van oorsprong Schotse kliniek Castle Craig het af kickcentrum in Wolphaartsdijk wil stichten. Door de tijdrovende bezwaarprocedures en de gang die Wolphaartsdijkse tegenstanders van de kliniek naar de bestuurs rechter maakten, brandt nog slechts een waakvlammetje onder het ruim twee jaar oude plan. Petersen: „We hebben even afge wacht hoe dit allemaal zou gaan lo pen. Inmiddels zitten we in een economische crisis. We zullen het overleg met banken en zorgverze keraars moeten heropenen. Het kan dus nog even duren." De initiatiefnemers praten met een derde partij en kijken ook al een tijdje naar alternatieve loca ties. Medio vorig jaar werd 'Zorg vliet' al te koop gezet, omdat GGZ en Castle Craig het toen al te lang vonden gaan duren. De villa staat nog steeds te koop (voor bijna 1,3 miljoen euro). De Goese wethouder Rinus Diele- man wacht op een teken van le ven van Castle Craig BV i.o. „Ei is lang geen contact geweest. Ik ben benieuwd wat die gaat doen." De uitspraak van de bestuursrech ter is overigens opmerkelijk. Ze vernietigt het besluit dat Goes vo rig jaar nam: vrijstelling van het be stemmingsplan en afwijzing van 276 ingediende bezwaarschriften. Volgens de bestuursrechter had Goes beter moeten motiveren waarom een aanbouw wel kan en wat de invloed van de verslavings kliniek is op parkeren in de buurt. Maar, die steekjes die Goes liet val len, hebben geen gevolgen. De 'rechtsgevolgen van het bestreden besluit kunnen in stand blijven'. Dieleman: „Dat betekent dat we verder kunnen." KAPELLE - Met een fraaie duik - in pak - en een borstcrawl waar Pieter van den Hoogen- band van schrikt, heeft wethouder Jon Hersel- man gisteren het binnenbad van zwembad Op- tisport Groenewoud in Kapelle officieel hero pend. De afgelopen acht weken is er voor 1,2 miljoen euro verspijkerd aan het gedateerde bad. Zo zijn er onder meer allerlei energiebe sparende maatregelen getroffen, zijn de pla fonds vernieuwd, zijn de omkleedruimtes en toiletten aangepakt en zijn er extra tribunes bijgekomen. Vandaag kan iedereen tussen door Frank Balkenende GOES - Het Goese college van bur gemeester en wethouders vindt niet dat. de huidige geluidsplafond voor evenementen op de Grote Markt als een dwangbuis werkt. Het college antwoordt dat op vra gen van D66. Aanleiding vormde een klacht over Goes Zingt, waar bij zo'n duizend mensen samen op de markt liederen zongen. Omdat het in zijn soort voor Goes een eerste evenement betrof liet de gemeente het geluid meten. Het zingende publiek kwam onver- sterkt bijna aan 85 decibel, de li miet die Goes aan geluidproduce- rende evenementen op de markt stelt (behoudens enkele vrijstellin gen). Het college is echter niet van plan die norm op te trekken. Die voldoet en voorkomt een al te gro te klachtenstroom, meldt het colle ge aan D66. ECHTE MAKELAAR O I 8 - 6 I 6 6 I 7 S3 13.00 en 17.00 uur gratis komen zwemmen. foto Izaak Verkeste zie www.pzc.nl voo,r een video Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN - Een 20-jarige Middel burger is vrijdagochtend vroeg in Vlissingen aangehouden. Hij had meermalen onnodig 112 gebeld en een kerkruit vernield. De Bevelander werkt sinds enige we ken op het kantoor in Terneuzen en daar waait sinds zijn komst de wind plots uit een heel andere hoek. Zijn zware, donderstem doet menig - ingedutte medewerker opschrikken. Hij heeft iets weg van een bootsman die zijn matrozen zelfs bij wind kracht tien of elf nog het want in stuurt. Alleen tegenover de dames van een belendend architectenbureau, bij wie hij deze week even aanwipte, sloeg hij een heel andere toon aan, die van een charmeur. Dat terzijde. Ook aan de telefoon spreekt hij met harde, monotone stem. Dat kan lei den tot misverstanden. Zoals bij de vrouw die deze week dacht dat ze een antwoordapparaat kreeg. Ze be gon prompt in te spreken, terwijl de Bevelander toch echt zelf aan de tele foon was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57