zeeland 127 Komst afkickkliniek onzeker W Lonink is voor proef wietkweek gemeente Nooit nii mêê doen mee je goei goed an Gratis Initiatiefnemers wachten ondanks positieve uitspraak van rechter nog even af waardebepaling voor uw woning? Goes is weer hele dag kinderstad Veel activiteiten op Watersportfeest Ontdekkingstocht langs Oosterschelde zaterdag 5 september 2009 S 0113-227788 www.kuubmakelaars.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo nink van Terneuzen wil onderzoe ken of het mogelijk is met rijkssub sidie een gemeentelijke wietkweke- rij op te zetten. Hij lanceerde het plan vorig jaar al tijdens de zogenoemde wiettop van de Vereniging van Nederland se Gemeenten in Almere, maar zet te het vervolgens even op een laag pitje; de drugsproblematiek kende andere prioriteiten. Nu het kabi net de komende twee jaar zes mil joen euro beschikbaar stelt voor de aanpak van de sofdrugsoverlast, wil Lonink bekijken of van zo'n ge meentelijke wietkwekerij even tueel een landelijk proefproject kan worden gemaakt. Lonink: „Begrijp me goed, het heeft niet de grootste prioriteit en ik betracht hierbij de grootste voor zichtigheid, maar we worstelen in dit land in het coffeeshopbeleid wel met de achterdeurproblema- tiek. Daarom kan zo'n proefpro ject geen kwaad." Volgens de Terneuzense burge meester is Zeeuws-Vlaanderen - een overzichtelijk, duidelijk be grensd gebied - uitermate geschikt voor een proef, waarmee de drugs problematiek op drie manieren wordt aangepakt: de teelt wordt uit de criminele sfeer gehaald, de bevoorrading wordt gereguleerd en er kunnen kwaliteitseisen wor den gesteld. Lonink benadrukt ove rigens dat van drugsproblemen in Terneuzen, na getroffen maatrege len, geen sprake meer is. door Frank Balkenende WOLPHAARTSDIJK - Na een uit spraak van de bestuursrechter de ze week is de weg vrij voor de komst van de veelbesproken, luxe verslavingskliniek in het voormali ge verzorgingstehuis Zorgvliet in Wolphaartsdijk. Het is echter lang niet zeker of die kliniek er komt. De initiatiefnemers achter Villa Craig BV i.o. hebben het plan ge durende de procedure laten rus ten. „We hebben nog geen tijdpad", zegt bestuurszitter Wubbo Peter sen van de GGZ Westelijk Noord-Brabant, de instelling die samen met de van oorsprong Schotse kliniek Castle Craig het af kickcentrum in Wolphaartsdijk wil stichten. Door de tijdrovende bezwaarprocedures en de gang die Wolphaartsdijkse tegenstanders van de kliniek naar de bestuurs rechter maakten, brandt nog slechts een waakvlammetje onder het ruim twee jaar oude plan. Petersen: „We hebben even afge wacht hoe dit allemaal zou gaan lo pen. Inmiddels zitten we in een economische crisis. We zullen het overleg met banken en zorgverze keraars moeten heropenen. Het kan dus nog even duren." De initiatiefnemers praten met een derde partij en kijken ook al een tijdje naar alternatieve loca ties. De villa staat nog steeds te koop (voor bijna 1,3 miljoen euro). GOES De Goese binnenstad staat vandaag voor de negende keer in het teken van het evenement Goes Kinder stad. De dag begint om 10.30 uur in het stadhuis met de installatie van de nieuwe kinderburgemeester Si- mone Courtin. Daarna zijn er tot 16.00 uur allerlei activiteiten op on der meer de Markt, Vlasmarkt en Kerkplein. Het hele programma staat op www.goeskinderstad.nl. ELL-EWOUTSDIJK Watersport Vereniging Ellewouts- dijk houdt vandaag en morgen haar jaarlijkse watersportfeest op het havenplateau aan de Wester- schelde: Het hele weekend zijn er vanaf 14.00 uur diverse activiteiten zoals kraampjesmarkt, palingro- ken, scoutingdemo's, stokvisknup pelen, vaartochten, demonstraties van KNRM en waterskiën en 's avonds live muziek. GOESE SAS Voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar wordt morgen een excursie langs de Oosterschelde gehouden. Op het strandje onderaan de dijk bij het Goese Sas gaan de kinderen onder leiding van IVN-natuurgid- sen met schepjes en schepnetjes óp ontdekkingstocht naar het le ven in en langs de Oosterschelde. De excursie begint om 11.00 uur en duurt tot 13.00 uur. door Rinus Willemsen ille hie wel 'n kêêr vlie gensvlug uut die lan- tèrnpaole kommen!' 'öör ik 'n moeder zeggen, binst a ze schuin nao boven kiekt. Het is maondagaovund net voo de ver- kantie. Me zitten mee z'n vuuven an de maquette te wérken, as t'r 'n joenge moeder nao buuten komt en vlug nao een groepje kinders schiet, 't Is nog vroeg in d'n avond. Êên van de kinders verjaort en 'ouw z'n feestje. Nao d'n eten bin nen ze allemao nao buuten gekom- men. Êêst wat praoten en dan be gint 'r êêne te lööpen. 'Ze gaon ze ker tikkertje doen', dienk ik, binst an 'k nao buuten kiek. 'Da's an ders best gevaorlijk 'iere op dat kruuspunt', zegt êên van de man nen die ook an de maquette bezig is. Allicht is dat gevaorlijk, op 'n kruuspunt en tegenwoordig riejen ze 'iere as gekken deur 't durp. Mao zegt t'r 's wat van? Dan bin je de kwaoje Pier. 'n Paor van die kleine gasten steken de straote over. 'n Dun vintje mee wat vlas sig 'aor moe de rest gaon tikken. Mao da's 'n rappen. 'De diejen kan sprinten, zeg,' dienk ik in m'n ei gen, 'da zou 'n goeien ziin voo de voetbal'. In minder dan een paor tellen ei tie de andere gasten getikt en begint 't spil opnieuw. Noe vliegt die wittekop weg. Regt naor 'n lantèèrnpaole die vlak bie 't restaurant staot. In 'n paor tellen is tie 'n meter 'ööge. Wa kan dat vintje klimmen zeg. Soepel slaot ie z'n voetjes om de paole en strekt ie z'n bêêntje. Naor 'n paor sla- ogen gaot 't 'êêlemaol lekker. De paole wör dao dunner en dan kan tie z'n eigen afzetten, 't Is 'n genot om d'r nao te kieken, ook al is 't 'n kwaojoengersstreek. Nog 'n paor slaogen en die zit boven. Bie de V lampe. Wudder staon d'r toch even stille van te kieken. Zö vlug en 'andig. Me kieken 's nao mekao- re asof me willen zeggen: 'Da gao nogal ee.' Noe, dat mastklimmen was vroe ger 'n echt volksvermaok. 'n Paole rechtop zetten midden op de Mart en 't fèêste kon beginnen. Den êêne straote tegen den anderen of 't êêne café tegen 't andere. Succes verzekerd. Op iedere kèremesse. 't Volk ströömende uut de polders nao 't durp. Van boven 'iengt 'r nogal 's een stik spek of'n woste. As dan de mast nog wa glad ge- maokt was mee zêêpe, dan was 't natuurlijk nog vee schöönder. 't Gelach en geroep was nie van de lucht. Toen koning Willem II 'n kêê naor Biervliet kwam (die was toen 25 jaor konienk in 1874), liep t'r in de stoet ook een delegaotie mee van de mastklimmers. Goed getrainde joenge gasten, die wel 's even zouen laoten zien 'oe ze in Bier vliet in de mast goengen. Mao... da was niet nöödig, want de ko nienk 'ao nog al vee 'aost en dat onderdêêl wier van 't programma geschrapt. Toen de maojesteit al lange buuten 't durp was, riep t'r êêne: 'Mao wudder èn die mast toch nii voo niks opgezet?' En 't spil kon beginnen. Dao was gêên spek of woste om in de mast te 'an- gen. 'Dan maor 'n tonne bier,' riep de kastelein die op de Mart 'n café 'ao. Dao most ik fleweeke an dien ken toen 'k dien wittekop zö schööne in de lantèèrnpaole zag klimmen. Die zou van de konienk wel 'n medailje gekreegen 'èn. Lanksaom sloor tie nao beneejen toen z'n moeder 'm riep. Kreeg tie 'n preek? Bel nêê. Ze was zelfs 'öövêêrdig op 'm. Ze sloeg d'r èrm om z'n schouwer. Die most het nooit nii mêê doen mee z'n goei goed an, zei ze. Violanti Feyem Yell Marina Einaldi Rene Lezard Tullo Tricot Chic Kom u zelf maar kijken in onze prachtige winkel Lange Vorststraat 18 Goes 0113-211935 wwW.moniekmode.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55