Handreiking en troost in leven met dementie zeeland 25 Geluid bij evenement niet harder Vrijwilligers bouwen Beachboom voor laatste keer op Inleiding Thea Wamelink UQ3 PALAZZO Brand in school Burgh-Haamstede t4Ö0,-WAARD! 60 jaar ervaring www.juultje.nl zaterdag 5 september 2009 S door Frank Balkenende BROUWERSDAM - Voor de laatste keer zijn de vrij willigers van Beachboom actief op het strand van de Brouwersdam. Wegens het te grote financiële risico verdwijnt deze jaarlijkse danceparty van de agenda. „Dit is geen stunt of zo7 we houden er echt mee op," zegt organisator Joop Alphenaar. The Last Quarter, genoemd naar de schijngestal ten van de maan, begint vandaag om 16.00 uur en is ook meteen de afsluiting van de driedelige feestcyclus,. Eerdere feesten waren in maart en juni. Gistermiddag werd druk gebouwd aan de 'grande finale' van vandaag, waarvoor nog tickets te koop zijn. Als eerste en tweede links op de fo to staan de organisatoren Joop Alphenaar en Pat Brondgeest. foto'«Dirk-Jan Gjeütema GOES - Het Goese college van bur gemeester en wethouders vindt niet dat de huidige geluidsplafond voor evenementen op de Grote Markt als een dwangbuis werkt. Het college antwoordt dat op vra gen van D66. Aanleiding vormde een klacht over Goes Zingt, waar bij zo'n duizend mensen samen op de markt liederen zongen. Omdat het in zijn soort voor Goes een eerste evenement betrof, liet de gemeente het geluid meten. Het zingende publiek kwam onver- sterkt bijna aan 85 decibel, de li miet die Goes aan geluidproduce- rende evenementen op de markt stelt (behoudens enkele vrijstellin- gen). Het college is echter niet van plan die norm op te trekken. Die vol doet en voorkomt een al te grote klachtenstroom, meldt het college aan D66. door Ali Pankow Bij jou ben ik veilig", zei Bob vaak tegen zijn vrouw aan het begin van de jaren dat hij aan Alzheimer leed. Zijn vrouw, Thea Wamelink, heeft het proces van dementie beschre ven in het boek Bij jou ben ik vei lig. Zij houdt daar woensdagavond 9 september voor het Alzheimerca- fé Schouwen-Duiveland een inlei ding over in bibliotheek De Stolpe in Zierikzee. Wamelink (74) werkte veertig jaar als freelance journaliste. Zij schreef enkele kinderboeken, een kinder tv-serie (Bas Boterbloem) en prak tische boeken over haarden, keu kens en badkamers. In t97i trouwde ze met Bob. Het was haar tweede huwelijk. In 2002 NEW COLLECTION DOMBURG MARKT IA 4357 BG DOMBURG werd bij hem op 82-jarige leeftijd de diagnose Alzheimer gesteld. Op 17 maart 2007 is hij overleden. Wamelink heeft haar man het grootste deel van die periode inten sief begeleid. „Pas achteraf besloot ik dit proces chronologisch te be schrijven. Dat gebeurde mede op aandringen van mijn huisarts. Vol gens hem zouden mijn ervaringen en aanpak een handreiking kun nen zijn voor mensen in de zorg", vertelt de schrijfster. Zij erkent dat zij even tijd nodig had voordat zij daaraan toe was. „Ik heb eerst voor mezelf moeten accepteren dat ik tegen het einde, toen Bob in het verpleeghuis was, hem nog maar twee keer per week bezocht. Daar moest ik eerlijk over durven zijn." Wamelink zelf moest in 2006 geo pereerd worden aan eierstokkan ker. Daarmee kwam een einde aan de intensieve begeleiding van haar man. Zij schrijft dankbaar te zijn voor de mooie jaren die haar en Bob nog gegund waren sinds Al zheimer bij hem werd vastgesteld. Wamelink maakte haar echtge noot verwijten over zijn vergeet achtigheid. Zij ontwikkelde voor hem een systeem van memo's en medicijnenlijsten als belangrijke hulpmiddelen om te kunnen blij ven functioneren. De schrijfster erkent overigens ook dat zij Alzheimer als een afschuwe lijke ziekte heeft ervaren. Haar boek lijkt derhalve lotgenoten zo wel troost als erkenning te kun nen bieden. Inleiding Alzheimercafé, woensdag 9 september, bibliotheek De Stolpe, Zierikzee, 19.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE - Vandalen heb ben gisteravond brand gesticht in basisschool Onder de Wieken aan de Julianastraat in Burgh-Haamste- de. Het vuur brak rond 21.15 uur uit in het voorportaal van het schooltje. Kort na aankomst van de brand weer werd de brand opgeschaald tot een middenbrand. Dat was vol gens de officier van dienst nodig omdat de tankautospuit van de blusgroep Burgh-Haamstede ha perde en assistentie nodig was. De auto van de blusgroep Renesse bood uitkomst. Er was veel rook ontwikkeling. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Vol gens de officier is de brand uit van dalisme gesticht. Weet u iemand z'n huis gaat verkopen? GOUDEN TIP IS www,tamakelaarclij.nl of bel 0113-370036 Tel.: 0115 - 686 100 Axel, Hulst, Philippine, Schoondijke, Terneuzen, Vlissingen, Zaamslag, Zuiddorpe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53