[Schouwen maakt bodembeleidsplan mi Telefoon SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 Gemeentelijke compensatie aan Rijk voor duur foutje uit verleden Leefbaar Schouwen Duiveland stelt vragen over MZI's bij Brouwersdam Aanhouding almanak KI mmS 1» Iteft Vrijwilligers bouwen Beach Boom voor de laatste keer op Creatieve geesten krijgen ruimte op Brouwersdam Zaterdag 5 september 2009 door Piet Kleemans zierikzee - De gemeente Schou- wen-Duiveland gaat een bodembe leidsplan opstellen en komt met een nieuwe bodemkwaliteitskaart. Met deze extra inspanning wordt een gemeentelijk foutje uit het ver leden gecompenseerd. Eind jaren tachtig, begin jaren ne gentig van de vorige eeuw werd metaalhandel Groenleer verplaatst van de Gravenstraat in Zierikzee naar het bedrijventerrein buiten Schouwens centrumstad. Onder het regime van de toenmali ge gemeente Zierikzee werd het terrein in de binnenstad gesa neerd. De vervuilde grond werd af gegraven en afgevoerd. Kosten: ruim 1,1 miljoen euro. Het Rijk nam een fors deel van de kosten voor haar rekening. Na de sane ring verkocht de gemeente de grond, waarna er woningen wer den gebouwd, een parkeerterrein aangelegd en groen aangeplant. Door de grotendeels met rijksgeld uitgevoerde sanering werd het ter rein meer waard. Die meerwaarde leverde de gemeente geld op. Het Rijk heeft becijferd dat de ge meente Zierikzee zich voor ruim 92.000 euro onrechtmatig heeft verrijkt en dat wordt door het Rijk op Schouwen-Duiveland verhaald. Het college van B en W stelt de ge meenteraad voor ter compensatie van de onrechtmatige verrijking eenzelfde bedrag te steken in het op poten zetten van een 'bodem beleid', inclusief een nieuwe bo demkwaliteitskaart. Een goede in vestering volgens het college. „Door het opstellen van een nieu we bodemkwaliteitskaart wordt grondverzet bij elk project beter, praktischer en goedkoper." Wet houder Gilles Houtekamer spreekt van 'een praktische oplossing'. „We hadden ook een boete van 92.000 euro kunnen betalen. Dan waren we het geld kwijt geweest. Nu krijgen we er een goed beleids instrument voor terug. We weten als gemeente straks precies wat wel in niet kan in de bodem." De gemeente heeft met de gedach te gespeeld precies uit te zoeken wat er destijds gebeurd is om ver volgens de claim van het Rijk aan te vechten. Uiteindelijk is dat - van wege een te geringe kans op succes - niet doorgezet. Het bodembe leidsplan verschijnt dit najaar. BRUINISSE - Tachtig golfers, verdeeld over twintig bedrijfsteams, waren gisteren te vin den op golfbaan Grevelingenhout in Bruinisse, waar de 10e editie van de Elimu Charity Cup werd gespeeld. De golfers sloegen 20.000 eu ro bij elkaar voor het goede doel, zijnde de Eli mu Foundation. Deze stichting heeft zich op geworpen als pleitbezorger voor onderwijs - Elimu is Swahili voor onderwijs - aan kinderen in de sloppenwijken van de Keniaanse miljoe nenstad Mombasa. Elimu Foundation wil bou wen aan een waardige toekomst voor kinde ren door te voorzien in goede educatie. In tien jaar tijd zette de stichting drie nieuwe scholen neer in de sloppenwijken en knapte andere scholen op. foto Dirk-Jan Gjeltema zierikzee - Waarom is de gemeen teraad niet vooraf gekend in het collegebesluit om geen uitbreiding van mosselzaadinvanginstallaties (MZI's) toe te staan bij de Brou wersdam? Dat wil Leefbaar Schou wen-Duiveland (LSD) weten. De fractie plaatst grote vraagtekens bij het besluit om de proef met MZI's bij de Brouwersdam niet uit te brei den. Het ministerie had hier wel am gevraagd. „Naar onze mening had het college geen keuze moeten Tip? redactie@pzc.nl maken maar een compromis moe ten sluiten", zegt Jacqueline van Burg. Ze wil ook weten waarom er bij de Brouwersdam sprake is van zichthinder, terwijl daar niet over gerept wordt in de Oosterschelde. Ook wil LSD weten waarop het college de veronderstelling baseert dat er minder toeristen komen door de komst van de MZI's. pagina 22: Brouwersdam uitda ging voor creatieve geest vlissingen - Een 20-jarige Middel burger is gisterochtend vroeg in Vlissingen aangehouden. Hij had meermalen onnodig 112 gebeld en een kerkruit vernield. ECHTE MAKELAAR M 0 118-616617 De Bevelander werkt sinds enige we ken op het kantoor in Terneuzen en daar waait sinds zijn komst de wind plots uit een heel andere hoek. Zijn zware, donderstem doet menig ingedutte medewerker opschrikken. Hij heeft iets weg van een bootsman die zijn matrozen zelfs bij wind kracht tien of elf nog het want in stuurt. Alleen tegenover de dames van een belendend architectenbureau, bij wie hij deze week even aanwipte, sloeg hij een heel andere toon aan, die van een charmeur. Dat terzijde. Ook aan de telefoon spreekt hij met harde, monotone stem. Dat kan lei den tot misverstanden. Zoals bij de vrouw die deze week dacht dat ze een antwoordapparaat kreeg. Ze be gon prompt in te spreken, terwijl de Bevelander toch echt zelf aan de tele foon was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49