le topklasse sport 41 l Onze leden zijn van harte welkom Don Leo staat met Polen voor cruciale wedstrijden in kwalificatie voor WK Laatste wedstrijd Skeelercup op parkoers in Goes zaterdag 5 september 2009 W RIJSWIJK - Leo Beenhakker heeft zijn Feyenoordpetje voor even af gezet. De topadviseur van coach Mario Been moet als bondscoach van Polen zelf weer volop aan de bak. Don Leo staat met zijn ploeg voor twee cruciale wedstrijden in het kwalificatietoernooi voor het WK, volgend jaar in Zuid-Afrika. Polen speelt eerst vanavond thuis tegen Noord-Ierland. Vier dagen la ter gaat Beenhakker met zijn team op bezoek bij Slovenië. Als alles een beetje meezit, hoopt de gebo ren Rotterdammer na woensdag op de tweede plaats te staan in groep 3. Die positie is na de groeps- fase in principe goed voor deelna me aan de play-offs om een WK-ticket. Polen staat nu nog na zes van de tien groepswedstrijden op de vier de plaats met tien punten. De bri gade van Beenhakker moet de ko mende tegenstanders Slovenië (elf punten) en Noord-Ierland (der tien) nog boven zich dulden. Bei de concurrenten hebben wel een wedstrijd meer gespeeld. Slowakije leidt in groep 3 met vijf tien punten uit zes duels. De kop loper speelt vandaag de beladen thuiswedstrijd tegen Tsjechië, dat met acht uit zes in deze poule ook nog niet is uitgeschakeld. Bondscoach Erwin Koeman van Hongarije verdedigt in groep 1 de knappe tweede plaats (dertien punten uit zes duels), achter Dene marken (zestien uit zes). Zweden (negen uit zes) moet zater dag in Hongarije winnen om aan sluiting te vinden met de ploeg van Koeman. Woensdag speelt Hongarije opnieuw voor eigen pu bliek tegen Portugal, dat eveneens met negen uit zes in de wachtka mer zit. De ploeg van sterspeler Ronaldo komt zaterdag eerst nog tegen koploper Denemarken uit en kan bij een nederlaag het WK al vrijwel vergeten. Bondscoach Guus Hiddink kan met Rusland grote stappen zetten richting Zuid-Afrika. De thuiswed strijd tegen Liechtenstein in mag vanavond geen probleem zijn. Het uitduel woensdag met Wales moet ook drie punten opleveren. Met de maximale buit van loopt Rusland in op koploper Duitsland, dat nu nog vier punten meer heeft met een wedstrijd meer gespeeld. De ploeg van Joachim Löw komt al leen woensdag in actie, thuis te gen Azerbeidzjan. Op 10 oktober spelen Rusland en Duitsland in Moskou tegen elkaar, met waar schijnlijk de eindzege in groep 4 als inzet. Hiddink reisde gisteren met zijn selectie per trein van Mos kou naar Sint Petersburg. Dat deed hij om de band met de fans te ver sterken. Het charmeoffensief had evenwel een negatief effect. Bij aankomst in St. Petersburg werd de Russische selectie opgewacht door een groep hooligans. Hoek hoopt ook dit seizoen op een topkiassering in de hoofdklasse B. foto Camile Schesltraete kenburg en GVW strijden met el kaar om de volgende plekken. Hoek? Daarmee hebben wij nog een appeltje te schillen. Vorig sei zoen deden ze tegen SDC Putten geen enkele moeite meer. Dat is hier in Gouda slecht gevallen en we zullen sportief revanche ne men. Ik zet Volendam op een rechtstreekse degradatieplaats. Waarom? Omdat ik dat denk." In tegenstelling tot Den Besten kiest Roy Wesseling, de coach van de Vogels, weer traditioneel. „Ik vrees dat Odin'59 het lastig gaat krijgen", zegt hij. Naast IJsselmeer- vogels, dat voor de titel gaat, ko men Sparta Nijkerk, Spakenburg, Kozakken Boys en Jodan Boys in aanmerking voor de topklasse. Trainer Richard Karrenbelt van SDC Putten schaart GVW wel tot dat rijtje. „De selectie is zo goed als intact ge bleven. Daarmee heeft GVW toch een streepje vóór ten opzichte van veel andere clubs. Voor ons geldt allereerst de handhaving." MEEST CELEZEN Van de Broeke voelt geen druk Hoek uitgeschakeld Verwest hoopt op beter seizoen EN VERDER Voor blogs over wielrennen, atletiek en statistieken amateurvoetbal zie www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl GOES - In de slotwedstrijd van Zeeuwse ABN Amro Skeelercup kunnen de leiders in de diverse klassementen hun eindzege niet meer ontlopen. Leo Janse uit Yerse- ke is zeker van de eerste plaats bij de senioren, terwijl zijn plaatsge noot Antwan Tolhoek bij de jeugd de winst al binnen heeft. Toch staat er vandaag op het par koers aan de Verrijn Stuartweg in Goes nog iets op het spel. Antho ny Janse, zoon van Leo, staat welis waar tweede in het klassement bij de senioren, maar hij moet stevig aan de bak om niet van het po dium te vallen. De wedstrijden beginnen om 18.00 uur. Rabobank V. éitÉÉ Als lid van Rabobank Walcheren/Noord-Beveland kunt u meepraten over het beleid van uw bank. Daarom nodigen we onze leden van harte uit voor de jaarlijkse Afdelingsvergadering van de afdeling Middelburg-Veere op 23 september 2009. U bent welkom vanaf 19.00 uur in "De Zandput", Zandput 5 in Serooskerke. De vergadering begint om 19.30 uur. Tijdens de Afdelingsvergadering presenteren wij u de ontwikkelingen van de bank, zowel op financieel als op coöperatief vlak. U kunt van gedachten wisselen, met andere leden, met de directie en met medewerkers van de bank. En er komt een interessante spreker: protocolexpert Henrik de Groot. Hij vertelt met veel humor over bezoeken van hoogwaardigheidsbekleders. Graag tot ziens op 23 september! Rabobank Walcheren/Noord-Beveland De ledenraad, afdeling Middelburg-Veere Agenda 19.00 uur 19.30 uur 20.15 uur 21.00 uur 21.30 uur 22.30 uur Ontvangst De ledenraad de Rabobank aan het woord Formele agendapunten en aansluitend pauze Gastspreker Henrik de Groot Ontmoeten en netwerken Einde programma Bekijk het verkort jaarverslag 2008 van Rabobank Walcheren/Noord-Beveland op www.rabobank.nl/wnb Rabobank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43