er de Kustmarathon nog Bravoure in Almere toe naar 3 oktober Drie tips van Vasseur Drie winnaars jackpot Volleyballers zeker Van der Meet blijft Golden League van tweede ronde EK winnen in Almere Lagere straf Axel Witsel Go Ahead Eagles laat eerste punten liggen zaterdag 5 september 2009 Remy Vasseur in actie tijdens de Kustmarathon van 2007. al bijna vergeten. „De Kustmara thon is een fantastisch evene ment", vindt Vasseur. „De twee ke ren dat ik meedeed, waren super leuk. Eigenlijk mag je dit als Zeeuwse atleet niet missen." Ook van de voorbereiding kan de Vlis- singer genieten. Als triatleet traint hij op schema's die hij van een ex pert krijgt, voor de Kustmarathon doet hij alles zelf. Het is een soort ontdekkingstocht van het eigen lichaam. „Goed trainen is ver schrikkelijk moeilijk", weet Vas seur. „Het mag niet te zwaar zijn, maar ook niet te licht. Je moet op de goede momenten rust inbou wen. En je moet op het juiste mo ment de goede trainingen doen. Je moet goed luisteren naar je lichaam en daar van leren." De komende weken traint de Vlis- singer drie dagen achter elkaar en neemt dan één dag rust. Op dag één doet hij een lange duurloop, op dag twee staat een tempotrai- foto Ruben Oreel ning op het programma en op dag drie is er een intervaltraining. Een geheim schuilt in dag twee. Dan loopt Vasseur niet alleen, maar stapt hij ook op de fiets. Eerst fietst hij twee uur met een hart slag van 80% a 85% van het maxi mum en aansluitend loopt hij een uur met dezelfde hartfrequentie. Zijn verklaring: „Fietsen is goed voor de bovenbeenspieren. Die zijn belangrijk in de Kustmara thon vanwege het zware parkoers. Probeer zo vlak mogelijk te lopen. Loop tot Vrouwenpolder op reser ve. Als je dat niet doet, kun je heel ver terugvallen. Tijdens de voorbereiding kun je be ter te weinig dan te veel trainen. Blessures en oververmoeidheid lig gen op de loer. Kom uitgerust aan de start. Als je nog maar net marathons loopt, ga dan niet te veel naden ken. Geniet ervan. Besef dat het al prachtig is dat je aan zo'n zware wedstrijd mee kunt doen. Het maakt niet uit of je 100e of 500e wordt. Bovendien verzuur je met sterke bovenbenen minder snel. En er is nog een voordeel. Omdat je fietst, belast je je lichaam minder. Je kunt langer trainen met een lagere belasting." Dit alles moet op 3 oktober leiden naar een topklassering. Weinig is echter zo onzeker als een goede prestatie in een duursport. Al kan in marathon je band niet klappen. Vasseur: „Vorig jaar voelde ik me heel goed. Ik heb de wedstrijd toen verknald op het strand tus sen Vrouwenpolder en Oostkapel- le. Daar ben ik gaan versnellen, maar dat was veel te vroeg. Met Se- bastien Schletterer moet je dat wel ergens doen. In de laatste meters versla je hem niet. De tactiek is simpel: ergens weglopen en tempo vasthouden. Maar waar? Tja, da's moeilijk. Elke marathon is anders, er kan zoveel gebeuren. Voor het zelfde geld kun je alleen maar aan haken en bijblijven. Of erger." Ondanks de romantiek van de Kustmarathon wil Vasseur voorlo pig triatleet blijven. Dat blijft het allermooiste. De afgelopen jaren maakten sponsors zijn bestaan wat makkelijker, maar ze zijn afge haakt. Waarschijnlijk door de kre dietcrisis. Momenteel houdt de Vlissinger het hoofd boven water dankzij zijn baan van 25 uur in het stadsgewestelijk zwembad. „Ik ga op zoek naar nieuwe sponsors", kondigt hij aan. „Het lijkt me het •mooiste om door Europa te reizen en drie of vier grote triatlons per jaar te doen. Dat is een prachtig be staan. En dan een paar keer per jaar thuiskomen, om één keer om aan de Zeeuwse Kustmarathon mee te doen. door Johnny Hoogerland Ik had er al een paar keer m'n 1 geld op gezet dat de bravoure van onze ploeg een keer zou lonen. Wat een prachtig suc ces voor Vacansoleil zeg: een etap pe in de Ronde van Spanje win nen. Borut Bozic die alle snelle sprinters het nakijken geeft. Ik had me net recht gezet in het peloton en zag het gebeuren. Het was een machtig gevoel. We hebben het met z'n allen even gevierd, toen Borut terug was van de dopingcontrole. Dat hoort erbij hè. Voor zo'n overwinning mag je de kurken wel even weg laten schieten. Jammer dat ik geen champagne lust en geen wijn, al leen Trappist, maar dat hadden ze niet. Dus geen alcohol voor John ny, helaas. Bozic heeft weer laten zien dat hij elke sprint kan winnen als hij maar niet moet wringen. Van mas sasprints die gevaarlijk zijn, moet hij niks hebben. Maar zoals nu, op t de macht, dan gaat hij aan en rijdt alles uit zijn wiel. Ik ken hem pas vanaf dit jaar, nu we samen voor Vacansoleil rijden. Het is een prachtig mens, rustig, sympathiek, nooit praatjes, een jongen die voor zijn vak leeft. Ik zoek hem dikwijls op en we voe len elkaar goed aan in finales. Die aankomsten zoals gisteren lig gen ons perfect. Ik ben zelf eerst weggesprongen in de finale om de boel voorin te ontregelen. Dat heb ben ze niet graag, die sprinters- ploegen, want dan kunnen ze geen treintjes meer vormen. De Fransman (Moncoutié), die weg was toen ik sprong, wilde niet echt meer meewerken. Ik heb zo lang mogelijk alles gegeven, totdat het peloton over me heen kwam. Daarvoor, op een klimmetje in de plaatselijke ronde, had ik Bozic al opgehaald achter in het peloton. Ik wilde hem naar voren rijden, maar toen we bijna vielen, raakte ik hem kwijt. Toen heeft Carrara hem verder gelanceerd. Het blijft oppassen hè, want onderweg, toen ik met tien bidons in mijn zakken reed, ging ik ook onderuit. Maar wat geeft het. Die overwin ning maakt alles goed. Ik denk, als we zo blijven rijden, dat ze straks niet meer om ons heen kunnen met de Tour voor volgend jaar. BRUSSEL ISTANBUL ALMERE Drie atleten krijgen een hap uit de jackpot van 1 miljoen dollar van de Golden League. De Amerikaanse Richards, de Russin Isinbajeva en de Ethiopiër Bekele wonnen zes keer hun onderdeel in de lucratie ve wedstrijdenreeks. Het trio was ook gisteren op het slotevenement, de Memorial Van Damme in Brus sel, het sterkst. Richards won alle keren op de 400 meter. Isinbajeva was wederom niet te verslaan op het polsstokhoogspringen. Bekele won moeizaam de 5000 meter. Nederland heeft zich in Istanbul ge plaatst voor de tweede ronde van het Europees kampioenschap vol leybal. De mannen van Peter Blangé won nen gisteren ook hun tweede wed strijd in poule B. Na Finland (3-2) werd Estland met 3-1 (27-29 25-19 25-18 30-28) verslagen. Vandaag treft Oranje het sterke Rusland. Het is belangrijk om zo veel mogelijk punten te verzame len, aangezien die meegaan naar de tweede groepsfase. Tennisster Angelique van der Meet heeft de halve finales bereikt bij het futuretoernooi van Almere. De achttienjarige speelster uit 's-Heer Abtskerke was gisteren in de kwartfinales met 6-1 6-4 te sterk voor de Roemeense Mitu. Ze treft vanmiddag Marcella Koek. Vorige week haalde Van der Meet al de finale in Enschede. Die ver loor ze van Richel Hogenkamp. Eerder werden Lesley Kerkhove (Zierikzee) en Bernice van de Vel de (Kapelle) uitgeschakeld. BRUSSEL Het beroepscomité van de Bel gische voetbalbond KBVB heeft Axel Witsel een lichtere straf opge legd. De voetballer van Standard Luik wordt voor acht duels ge schorst voor zijn grove overtreding op Anderlecht-speler Marcin Wasi- lewski. Aanvankelijk zou Witsel tot 23 november geschorst zijn, wat neer kwam op elf duels. De geld boete van 2500 euro werd terugge draaid naar 250 euro. Ook wordt zijn dossier toch niet doorgespeeld naar de Uefa en Fifa. RIJSWIJK Koploper Go Ahead Eagles heeft de eerste punten gemorst in de eerste divisie. De club uit Deventer kwam bij Excelsior niet verder dan een gelijkspel: 1-1. AGOW profiteer de niet. De nummer twee van de Jupiler League gaf een voorsprong van 2-0 uit handen en eindigde bij Fortuna Sittard ook met een gelijk spel: 2-2. Van de naaste achtervolgers deed FC Dordrecht de beste zaken door met 2-0 te winnen van RBC Roosendaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41