Gelukkig is 381 sport Zakelijkheid ontbreekt bij voetballers van Jong Oranje Minnaard tevreden met 25e plaats op WK Triatleet leeft na mislukte missie Voetbalduels afgelast wegens de droogte Duitse voetbalsters naar halve finales EK Pechstein mag weer trainen Serena Williams naar vierde ronde zaterdag 5 september 2009 MIDDELBURG - Mountainbiker Mar co Minnaard heeft goed gepres teerd op het WK voor beloften in Canberra (Australië). De inwoner van Wemeldinge werd 25e en haal de daarmee ruimschoots zijn doel stelling. Minnaard wilde bij de eer ste dertig finishen. De 20-jarige Bevelander werd tij dens de wedstrijd gehinderd door de naweeëen van een val tijdens de training, eerder deze week. Hij ging onderuit bij een steile afda ling en daardoor was hij wat ang stig tijdens de wedstrijd. Minnaard ging als 33e van start en NEW YORK - De Amerikaanse ten nisster Serena Williams heeft de vierde ronde bereikt van de US Open. Williams, als tweede ge plaatst in New York, versloeg de Spaanse Maria Jose Martinez in twee sets: 6-3 7-5. Titelverdedigster Williams treft nu door Barry van der Hooft EMMEN - Hij is lang, atletisch en maakt een zelfverzekerde indruk. Tim Krul is een keeper voor de toe komst, maar hoefde gisteravond in Emmen niet echt te laten zien wat hij in huis heeft. De doelman van Jong Oranje werd in het duel met Jong Finland (2-0) nauwelijks op de proef gesteld en hield eenvou dig de nul. Krul staat al vier jaar onder con tract bij Newcastle United en is één van de vele nieuwe basisspe lers bij Jong Oranje. Van de selec ties waar Foppe de Haan de afgelo pen jaren successen mee boekte, is eigenlijk alleen Erik Pieters nog over. De PSV'er ontbrak gistera vond vanwege een blessure, waar door Krul meteen maar tot aan voerder werd benoemd. De band om zijn arm bleef nagenoeg bouwde zijn race op het smalle parkoers rustig op. Dat was een les die hij geleerd had in zijn twee eer dere - mislukte - WK-deelnames. Toen begon hij te snel. Nu kon hij in de slotfase nog wat renners in halen. Minnaard finishte als derde Nederlander. Er gingen er vijf van start. Winnaar was de Zuid-Afri kaan Burry Stander, die tien minu ten sneller was dan Minnaard. De inwoner van Wemeldinge mag nog twee keer aan het WK voor beloften meedoen. Hij hoopt dat hij over twee jaar een gooi kan doen naar een podiumplaats. WlffllMIMi'" B—B» de Slowaakse Daniela Hantucho- va. De Wit-Russische Victoria Aza- renka werd verrassend uitgescha keld door de Italiaanse Francesca Schiavone: 4-6 6-2 6-2. Vera Zvona- reva liet zich niet verrassen. De Russische versloeg landgenote Ele na Vesnina in twee sets: 6-2 6-4. schoon; het eerste Finse schot kwam pas na een halfuur en ging een paar meter naast. Echt verrassend was dat niet, om dat long Oranje vanaf de eerste mi nuut liet zien over veel meer kwali teit te beschikken. Een jongen van 17 ontpopte zich tot één van de op vallendste spelers bij Jong Oranje. Jeffrey Bruma maakte centraal ach terin een solide indruk. Bruma werd op zijn 15e binnengehaald door Chelsea en is door Carlo An- celotti zelfs al op de spelerslijst voor de Champions League gezet. Van de vier verdedigers liet Bruma de beste indruk achter. In het elf tal van Cor Pot, de opvolger van Foppe de Haan, lag het zwaarte punt op het middenveld en voor in. De krachtpatsers Leroy Fer en Mitchell Donald voetbalden in dienst van de vier aanvallend inge stelde spelers. Bij dat kwartet (Die- MIDDELBURG - De voetbalcompeti tie in het amateurvoetbal kent dit weekeinde een stroeve start. In ver band met de droogte kunnen ver schillende clubs niet op de velden terecht. In Zeeland gaan vandaag en mor gen in totaal vijf wedstrijden in de hoogste klassen niet door. Zo zijn voor vandaag GPC Vlissin- gen-WGZ (eerste klasse C), Arne- muiden-Veere (tweede klasse E),. Rillandia-Noad'67 (derde klasse B) en MZVC-Apollo'69 (vierde klasse A) afgelast. Morgen gaan de duels Walche- ren-Axel (vierde klasse A) en Zee land Sport-Schoondijke (vijfde klasse A) niet door. Het is de be doeling dat deze wedstrijden zo snel mogelijk worden ingehaald. Zodra de velden weer bespeelbaar zijn, zal de KNVB deze wedstrij den op doordeweekse dagen laten afwerken. Als het herstel van de terreinen nog langer op zich laat wachten, zullen de ontmoetingen tijdens het eerste inhaalweekeinde in ok tober worden gespeeld. Marcel Antonisse/ANP go Biseswar, Siem de Jong, Ricky van Wolfswinkel en Georginio Wijnaldum) ontbrak te vaak de scherpte om de juiste openingen te vinden. De eerste, echt goede steekpass kwam pas een kwartier voor tijd van de voet van Fer, die Biseswar de 2-0 op een presenteerblaadje gaf De openingstreffer was na een kwartier spelen op naam gekomen van Siem de Jong. Het eenzijdige duel was de eerste in een serie van acht EK-kwalificatiewedstrijden. Het team treft ook nog Liechten stein, Polen en Spanje, dat onge twijfeld de sterkste opponent is in de poule. Volgende maand volgen twee uitduels (Finland en Polen); in november speelt Jong Oranje thuis tegen Liechtenstein en Span je. Na dat laatste duel zal meer dui delijk zijn over de kracht van het vernieuwde Jong Oranje. Dit is de eerste aflevering in een serie van vijf over de Zeeuwse Kustmarathon, het grootste sportevenement van Zeeland. Het wordt in het eerste weekein de van oktober gehouden. Vrij dagavond is de Ladiesrun, zater dag zijn de Kidsrun, de Moun tainbikemarathon en de Kustma rathon. Op zondag wordt afge sloten met de Wandelmarathon. door Koen de Vries VLISSINGEN - Remy Vasseur beleef de vorige week zaterdag een van de grootste teleurstellingen uit zijn carrière. Tijdens het NK triatlon in Almere ontplofte na 150 kilometer fietsen zijn achterband. Met één doffe klap vervlogen zijn ambities op de Nederlandse titel. Opgeven was de enige optie. Maar gelukkig is er de Zeeuwse Kustmarathon nog. Vasseur trainde in de aanloop naar de triatlon (3,8 kilometer zwem men, 180 kilometer fietsen en 42,2 kilometer lopen) gemiddeld 20 uur per week. Hoewel het zijn weer niet was - het was kil en het waaide hard - verliep de wedstrijd goed. De beste Nederlander lag tij dens het fietsen ver voor hem, maar de tweede plaats op het NK was goed haalbaar. Totdat de bin nen- en de buitenband explodeer den op een plaats waar hulp on mogelijk was. Het is fijn dat Remy Vasseur geen zwartkijker is. De 28-jarige Vlissin- ger baalde de afgelopen week na tuurlijk behoorlijk, maar richtte zijn vizier ook meteen richting toe komst. „Ik ben nog maar 28. Triat leten zitten pas halverwege de der tig op hun top. Mijn tijd moet nog komen", was zijn reactie. En op de kortere termijn was er ook licht in de duisternis. Zaterdag 3 oktober is de Kustmarathon. Dan maar op die datum gepiekt. Bij zijn twee vo rige deelnames werd hij vierde, met respectievelijk een hele en driekwart triatlon in de benen. Nu hij zich in de aanloop veel minder ingespannen heeft, valt er mis schien een podiumplaats te halen. Vasseur: „Na een triatlon heb je drie weken nodig om te herstellen. Je hebt alles gegeven, je bent ver moeid tot diep in je lichaam. Dat maakt de voorbereidingstijd op de Kustmarathon heel kort. Nu kan ik veel meer doen. Ik heb deze week al flink gelopen. Mijn condi tie is heel goed. Ik zou bij wijze LAHT1 De Duitse voetbalvrouwen hebben bij de Europese titelstrijd in Fin land de halve finales bereikt. Duitsland versloeg in Lahti Italië met 2-1. Beide Duitse doelpunten werden gemaakt door Inka Grings. De Italiaanse treffer, gemaakt bij een 2-0-achterstand, kwam op naam van Patrizia Panico. Duits land neemt het in de halve finales op tegen Noorwegen, dat Zweden met 3-1 versloeg. Nederland treft daarin morgen om 18.00 uur Engeland. van spreken wel drie marathons achter elkaar kunnen lopen. Ik kom nu alleen snelheid tekort. Daar ga ik de komende weken aan werken." Bij de gedachte aan de Kustmara thon is hij de malheur van Almere BERLIJN Schaatsster Claudia Pechstein mag weer gebruik maken van trainings faciliteiten. Dat heeft sporttribu- naal CAS gisteren bepaald. Pechstein blijft wel uitgesloten van deelname aan wedstrijden, totdat het CAS definitief uitspraak doet in haar zaak. De 37-jarige Duitse werd deze zomer voor twee jaar ge schorst vanwege abnormale bloed waarden. Als het CAS haar in okto ber onschuldig acht, kan ze goed voorbereid aan belangrijke wed strijden deelnemen. Jong Oranje-speler Georginio Wijnaldum (links) in duel met de Fin Joona Toivio. foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 40