aan proefwerkpapier «ÏÏMEJ3 387,50 Zl Antwerpen boos op Verburg Schoolkosten commentaar Meer zorgen om staalslakken A.S. ZONDAG OPEN STEiNHAUS zaterdag 5 september 2009 euro is het hoogste bedrag dat aan schoolkosten betaald moet worden, bij het Pontes Coese Lyceum „Het kan goedkoper, maar dan is er geen internet op school, zijn er geen vieringen en geen culturele evenementen. Dan gaat de jeu van het onderwijs af." Titus Frankenmölle, rector Zeldenrust-Steelant College in Terneuzen Excursies rekenen we apart af." De Rede in Terneuzen kiest daar ook voor. „Als we bijvoorbeeld gaan schaatsen in Gent, dan halen we apart geld op in de klas: dan kunnen ouders zelf beslissen of ze mee willen doen", zegt directeur Edwin van den Hooven. „Met de komst van gratis schoolboeken krij gen we steeds meer vragen van ouders over de schoolkosten. Het ministerie zou het liefst zien dat je met iedere ouder een keuzecon tract opstelt: wel kluisje, geen cul turele activiteiten enzovoorts. Idi oot. Als scholen zich gaan gedra gen als reisbureau met reizen naar bijvoorbeeld Egypte, dan kun je je afvragen of dat wel nodig is, maar je moet niet verkrampt reageren." Geheel naar eigen in zicht rommelen Zeeuwse scholen maar wat aan met de doorberekening van kosten aan ouders. Uit een vergelijking op het niveau 2-havo komen honderden euro's verschil. Daar is altijd een verklaring voor. Maar lang niet altijd een acceptabele. Scholen gebruiken ouderbijdragen net zo makke lijk voor de kosten van een gast spreker als voor cameratoezicht of kopieerpapier. En dan zijn er nog de excursies die je je kind niet wilt ontzeggen, maar die soms veel geld kosten. Scholen knopen de eindjes aan elkaar uit de portemonnee van de ouders. Zolang dat om klei ne bedragen gaat, is er weinig aan de hand. Maar op sommige scholen zijn ouders onderwijs- financiers geworden. Dat is niet de bedoeling, want daar heb ben we belastinggeld voor. Als het scholen niet lukt om de kos ten zelf in bedwang te houden, moet er een landelijke regeling komen. Wat met de boeken kan, kan ook met de rest. door Ben Jansen OOGGETUIGE Odil de Jaeger (95) uit Oostburg her innert zich de bombardementen van de Canadezen, www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl MIDDELBURG - De producentenorga nisatie van de Nederlandse Mossel cultuur is - net als duikers, natuur liefhebbers en kreeftenvissers - be zorgd over het gebruik van staal slakken bij het versterken van de vooroevers in de Oosterschelde. Dat schrijft ze in een brief aan Rijkswaterstaat. Ze wil meer duide lijkheid over de giftige effecten van de staalslakken op de mosse len. Ook is de organisatie verbaasd dat ze niet is geraadpleegd bij het verlenen van de vergunning. iGIMl 20% GOEDKOPER DAN ANDERE TOPMERKEN! uit je winst! MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Mortiereboulevard) telefoon 0118-606690 Kük voor overige adressen en openingstijden op .keukenkampioen.nl. ANTWERPEN - Het Kamerdebat over het natuurherstel in de Wes- terschelde mag dan zijn gesmoord in het onwel worden van minister Gerda Verburg, de Antwerpse ha venondernemersvereniging Alfa- port heeft donderdagavond ge noeg gehoord om verbolgen te zijn. Verburg had het erover dat een consortium aan de slag gaat om op nieuw alternatieven voor ontpol- dering te onderzoeken. „Zinloos", oordeelt Alfaport-voor- zitter Rudi De Meyer. „De commis sies Maljers en Nijpels hebben mo gelijke alternatieven voor ontpolde- ring reeds uitvoerig bestudeerd. Beide kwamen tot de conclusie dat er geen andere kansen zijn. Het is dan ook zinloos deze oefe ning opnieuw te doen en onnodig nog meer tijd te verliezen." De Antwerpse havenondernemers herinneren eraan dat minister-pre sident Balkenende en'minister van Buitenlandse Zaken Verhagen on langs hebben verzekerd dat Neder land zijn afspraken tijdig zal nako men. Het aan het werk zetten van een onderzoeksconsortium be schouwen ze nu opnieuw als een stap achteruit. De Meyer: „Neder land moet zich niet weer verschui len achter nieuwe studies. Ons ge duld is op. De Westerschelde moet verdiept worden. Niet mor gen of overmorgen maar van- Schoolkosten per jaar voor tweede klas navo Ouderbijdrage^ Huur kluis Excursies Ouderraad Agenda Sj Materiaalkosten €110,00 €15,00 €162,50 €25,00 €76,00 €10,00 €118,50 €10,00 - €12,50 €47,50 - €140,00 €2,50 €55,00 €5,00 €90,00 €30,00 €16,50 €15,00 - €8,00 €32,00 €50,00 €7,00 €10,00 - €7,50 €20,00 Pontes Goese Lyceum - Goes Pontes Pieter Zeeman - Zierikzee Nehalennia - Middelburg Zwin College - Oostburg Zeldenrust-Steelant - Terneuzen Ostrea Lyceum - Goes CSW-Vlissingen, Middelburg Scheldemond - Vlissingen Reynaert College - Hulst De Rede-Terneuzen Calvijn College - Goes, Krabbendijke Middelburg, Tholen Donja Odijk foto ED

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3