Vuelta Vacansoleil aS geslaagd Voetbalhumor Stekelenburg niet op doel tegen Japan 38 en 39 40 en 41 Sprinter Bozic brengt Nederlands team in extase Remy Vasseur op zoek naar revanche in Kustmarathon Zaterdag 5 september 2009 Hoek één van de favorieten voor plaats in de topklasse Tip? sport@pzc.nl door Patrick Delait SITTARD - Dankzij Borut Bozic kan de Vuelta van Vacansoleil nu al niet meer stuk. De Sloveense sprin ter in Nederlandse loondienst ver sloeg gisteren in Xativa het volledi ge peloton. De manier waarop Bo zic zijn team in extase bracht, was indrukwekkend. Op 300 meter van de streep kwam de 29-jarige laatbloeier onweerstaanbaar uit het wiel van Tom Boonen. Met en kele krachtige pedaalstoten liet hij Tyler Farrar (tweede), Daniele Ben- nati (derde) vervolgens geen schijn van kans. Ook tweevoudig etappewinnaar en leider Andre Greipel kon Bozic niet verontrus ten. De Duitser van Team Colum bia strandde op de tiende plek, maar behield wel zijn leiderstrui. Met de zege van Bozic heeft Vacan soleil zijn voornaamste doelstel ling voor de Vuelta al in de eerste week waargemaakt. „Had ik niet voorspeld dat Bozic een etappe zou winnen? Hij was de enige sprinter die niet gesloopt was door de lastige finale. Dit is ongekend voor onze ploeg. De Vuelta van Va cansoleil is nu al geslaagd", jubelde ploegleider Michel Cornelisse. Dat het Bozic was die teammana ger Daan Luijkx gisteren op zijn wenken bediende, is geen verras sing. In de derde etappe naar Ven- lo bewees de Sloveen al dat hij kan wedijveren met de andere rappe mannen. In Limburg moest hij al leen de duimen leggen voor Greg Henderson. Met ritoverwinningen in de Ronde van België (twee keer) en de Ronde van Polen gaf Bozic al eerder zijn visitekaartje af „Het klinkt misschien arrogant, maar voor mij is de overwinning van Bozic geen verrassing. Als er rechttoe rechtaan wordt gesprint, is Borut een van de snelste ren ners ter wereld", prijst Luijkx zich gelukkig dat de Sloveen ook vol gend seizoen nog onder contract ligt bij de Nederlandse ploeg. De Brabander noemde de klapper in Xativa 'de kers op de taart' na een week waarin Vacansoleil bijna doorlopend in de schijnwerpers reed. Ook gisteren werd de coup van Bozic voorafgegaan door een perfect staaltje teamwork. Voor de tweede dag op rij schoof Matthé Pronk attent mee met een vroege vlucht. In het gezelschap van drie Spanjaarden streed hij in de hitte (de temperaturen klommen naar 40 graden Celsius) ruim 150 kilo meter in de frontlinie. In de slotki- lometers werd Pronk afgelost door Johnny Hoogerland. De inwoner van yerseke hield het tempo zo strak dat niemand meer kon ont snappen. „Door het werk van de andere jongens zat Bozic in gen ze tel. Iedereen in onze ploeg rijdt voor iedereen. Nadat Marcato in Luik was gevallen, werd hij in de laatste drie kilometer door Bozic naar de finish geduwd. Dat vond ik een mooi gebaar", aldus Luijkx. De komende dagen zal Vacansoleil vermoedelijk minder vaak in beeld komen. Met een tijdrit (van daag) en de eerste bergetappe (morgen), kunnen de toppers niet langer verstoppertje spelen. 5 pagina 39: column Hoogerland Borut Bozic verslaat Daniele Benati (midden) en Tyler Farrar (rechts) in de sprint. foto Alberto Saiz/AP Maarten Stekelenburg verlaat het veld. ENSCHEDE - Doelman Maarten Ste kelenburg speelt vandaag niet met het Nederlands elftal in Enschede in de oefenwedstrijd tegen Japan. De Ajacied liep gisteren op de trai ning een scheurtje in het botje van de linkerringvinger op. De kans bestaat dat Stekelenburg woensdag wel inzetbaar is in de kwalificatie-interland in Glasgow tegen Schotland. In de groep van bondscoach Bert van Marwijk ontbreken nu drie man. Eerder meldden zich de PSV' ers André Ooijer en Ibrahim Afel- lay af Bij voorbaat al had Mark van Bommel wegens een blessure een bedankje gestuurd. Ooijer is wel fit genoeg om mee te gaan naar Schotland. Van Marwijk heeft voor de eerste voetbalinterland ooit in Enschede nog twee keepers tot zijn beschik king. Dat zijn Michel Vorm van FC Utrecht en Piet Velthuizen van Vit esse. Van de twee heeft alleen Vorm een interland achter zijn naam. Hij viel eind vorig jaar in tij dens het vriendschappelijke duel met Zweden in de Arena. Van Marwijk heeft al gezegd dat Glenn Loovens zijn debuut maakt. Afgaande op de oefensessies doet de verdediger van Celtic dat als ba sisspeler. Geheel zeker is dat echter niet, maar het ligt voor de hand dat hij tegen Japan de vervanger is van Ooijer. In de middenlinie ver vangt Stijn Schaars ongetwijfeld Van Bommel. Oranje sluit woens dag in Glasgow de reeks van kwali ficatiewedstrijden af. Oké, ik geef het toe: ik ben er inge tuind. Sterk staaltje voetbalhu mor, mannen. Inmiddels kan ik er ook om lachen. Afgelopen week maakten de notabelen Gérard de Nooijer en Willem van Hanegem in hun krantencolumns reclame voor het vrouwenvoetbal. 'Er is nu alle aanleiding om er nu veel aandacht aan te besteden, want de Nederlandse vrouwen doen het hartstikke goed op het EK', schreef De Nooijer in deze krant, bloedserieus. En De Kromme stelde met droge ogen in het Alge meen Dagblad: 'Vroeger zag ik het niet zit ten in damesvoetbal, maar tegenwoordig is het op internationaal niveau best aantrekke lijk om naar te kijken'. door Roeland van Vliet En dus nestelde ik me donderdagavond om zeven uur op de bank, oprecht benieuwd naar Oranje. Eerder had ik wel flitsen opge vangen van het vrouwen-EK, maar nu was het de bedoeling de negentig minuten eens vol te maken. Dat moest geen opgave zijn, afgaande op De Nooijer en Van Hanegem. Maar dat was het dus wel. En na 45 minu ten begon het kwartje te vallen. De lezers van de columns waren in het ootje geno men. Haha, mooi één-tweetje van de twee Zeeuwse oud-Feyenoorders! Geen pass in het duel met Frankrijk kwam aan. En als-ie onverhoopt toch bij de juiste speelster belandde, werd de bal verkeerd be handeld. Bijzonder vaak - onthutsend vaak zelfs - werd er over de bal heen gemaaid. De kwartfinale was één groot foutenfestival. In de eerste helft leverde dat ergernis op, in de tweede helft en de verlenging volgden er lachsalvo's op het gestuntel. Je mag mannen- en vrouwenvoetbal niet met elkaar vergelijken, wordt vaak gezegd. Goed, doe ik niet. Maar op het afgelopen EK hockey heb ik de Oranje-vrouwen zel den tot nooit over de bal heen zien slaan. Morgenavond (18.00 uur) spelen de voetbal sters de halve finale tegen Engeland. Je kunt ervoor gaan zitten. Beter is het om op uitzendinggemist de VPRO-documentaire 'Mooie benen' over het vrouwenteam van ADO Den Haag te be kijken. Die is, zonder dollen, het aanzien meer dan waard. Er zit dramatiek in én een heel fraai doelpunt van ver buiten de zes tien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39