zeeland 129 Bedenker alternatief aan de zijlijn badkameruitverkoop.nl y. 1 Ons plan kwam helemaal exact uit Zorgen om stijging pachtprijs Waterschapsman Provoost kreeg sinds april maar één bezoekje van het ministerie Stichting Haar Geluk biedt hulp bij kaalheid Vechtersbazen aangehouden 80 showroom badkamers - 2000m2 magazijn voorraad KORTINGEN VAN 40 T/M 80% DIRECT UIT VOORRAAD LEVERBAAR!! Riethil 20, BREDA ZONDAG A.S. OPEN zaterdag 5 september 2009 door Harmen van der Werf terneuzen - Het verbaast Adrie Provoost niks dat zijn alternatieve natuurherstelplan nog niet gron dig is onderzocht, zoals minister Gerda Verburg van Landbouw donderdagavond in de Tweede Ka mer vertelde. Provoost, hoofd afde ling waterkeringen bij waterschap Zeeuws-Vlaanderen en geestelijk vader van het alternatief, stond er al van te kijken dat het kabinet in april zijn voorstel omarmde. „Pro beer vervolgens maar eens een al lang lopend proces te doorbreken. Dan ben je nog niet jarig, in dit verkokerde en overgeorganiseerde landje." Het kabinet-Balkenende besloot 17 april de buitendijkse aanleg van schorren en slikken in de Wester- schelde, het alternatief voor ont- poldering van onder meer de Her togin Hedwigepolder, een kans te geven. Onderzoek zou nog nodig zijn om het plan te toetsen aan Eu ropese en nationale natuurbescher- mingsregels. Mocht uit de studie blijken dat het alternatief niet vol doet, dan zou alsnog worden ont- polderd. Er hangt dus nogal wat van dit onderzoek af. „Ik was met mijn kleinkinderen in de Efteling, toen m'n jongste zoon belde", herinnert Provoost zich nog van die dag, 17 april. „Of ik het wist, dat het kabinet het alter natief had aanvaard." Twee advies commissies, de provinciale com- missie-Maljers eind 2006 en de lan delijke commissie-Nijpels in 2008, hadden het idee eerder afgewezen. De aanleg van schorren en slikken in de Westerschelde zou slechts be staande natuur vervangen. Adrie Provoost blijft vol vertrouwen in de uitvoering van het alternatief voor ontpoldering. foto Camile Schelstraete Provoost liet zich er niet door uit het veld slaan. Namens het water schap lichtte hij zijn plan in februa ri toe in de Tweede Kamer, waar na het kabinet het idee overnam. Het bleef daarna maanden stil. Pas in juli kreeg het waterschap be zoek van het regiohoofd van het ministerie van Landbouw uit Eind hoven. Provoost: „Hij is met dikke pakken tekeningen vertrokken." Het waterschap heeft sindsdien niets meer vernomen. Provoost hoorde donderdag uit de mond van minister Verburg voor het eerst dat 'een consortium' het plan onder de loep zal nemen. Meer weet hij er niet van. Hij neemt het op voor Verburg. „Vlaanderen heeft de druk sterk opgevoerd om de Westerschelde te verdiepen, waardoor alles in een stroomversnelling is gekomen." De politieke steun voor het alternatief is ondertussen aan het afkalven. Provoost blijft vol vertrouwen. „Want", zegt hij zelfverzekerd, „de Westerschelde wordt er bij uitvoe ring van het alternatief mooier en ook veiliger op dan bij ontpolde- ringen." koewacht - Willeke Pietersma, ei genaresse van salon De Haarzaak in Koewacht, heeft de stichting Haar Geluk opgericht voor men sen die door omstandigheden een haarwerk moeten dragen. Salon De Haarzaak was al gespecialiseerd in het helpen van mensen die door bijvoorbeeld chemotherapie, bestraling of verbranding kaal zijn geworden. De nieuwe stichting helpt niet al leen met het haarwerk zelf, maar biedt ook workshops uiterlijke ver zorging, psychologische begelei ding en financiële hulp. Omdat een haarwerk vaak niet geheel door de verzekering wordt ver goed, heeft de stichting een steun fonds opgericht. www.stichtinghaargeluk.nl MIDDELBURG - Een iS-jarige Middel burger, heeft bekend dat hij 11 au gustus, bij een vechtpartij op de Markt in Middelburg, met een mes gestoken heeft. Bij het vech ten raakten drie personen ge wond. De politie hield afgelopen weken vijf Middelburgers aan (17, 18 en 19 jaar) die betrokken waren bij het incident. j''„' J N I :J| r 'j Duscholux, Sanijura, Hoesch Dansani, Dorenbracht, Grohe en vele andere topmerken!!! DouchewancSem, (bufobeS)feadleïi, stoomcabines, kranen, douchebakken, meubels, douchepanelen etc. Ook diverse inbouwkeukenaparatuur o.a. Miele, Siemens, en nog enkele showroomkeukens! 06 - 28448040 info@showroombadkamer.nl Openingstijden Donderdag en vrijdag: 14.00 -19.00 Zaterdag: 12.00 -17.00 VAN 12.00 TOT 1700 middelburg - Met de verhoging van de maximale pachtprijs voor landbouwgrond dreigt een 'ramp' voor boeren, stelt de Bond voor Landpachters en Eigen Grondge bruikers (BLHB). De bond stuurde onlangs een brief aan het ministerie van LNV en de TWeede Kamer. Daarin eist ze 'nul procent pachtverhoging' en een onderzoek naar het rekensysteem voor pachtprijzen. Door de econo mische crisis en de lage prijzen kunnen boeren zich nauwelijks staande houden, zegt de Bond. Verburg is niet van plan om de ver hoging terug te draaien, zegt ze in een schriftelijke reactie. De BLHB vraagt leden, onder wie zo'n 400 Zeeuwse, om op .10 september naar de Tweede Kamer te gaan, die dan overlegt over de pachtprij zen. In Zeeland stijgen de pacht prijzen per 1 september maximaal 17 procent. De hoogst toelaatbare jaarlijkse pacht per hectare is nu 606 euro voor nieuwe contracten. De pachtprijzen worden bepaald op basis van de gemiddelde ver diensten in een regio. De nieuwe prijzen zijn berekend over de jaren 2003 tot 2007. De laatste twee jaar van die periode waren goede ja ren. Daarom stijgen de prijzen nu. ]ob de Visser uit Aagtekerke, student van Edudelta College in Goes, is een van de drie Zeeuwen op de wereld kampioenschappen vakmanschap, de WorldSkills in Canada. Hij komt uit bij de wedstrijden Tuinaanleg en doet elke dag verslag. Na de ietwat slechte dag van giste ren, moesten we deze dag enorm gaan knallen. En hoe gaat dat be ter dan dat je in een positieve 'flow' komt? Nou, dat is gelukt! Onze expert vertelde ons voor de wedstrijd dat we dag 1 als tweede beste team geëindigd waren! Van de 10 punten hadden we er 9,5 ge pakt. Alleen Oostenrijk had alle punten gehaald. Dat was een extra stimulans voor ons. En het was een heerlijke wedstrijd dag, waarop alles weer als vanouds liep. Geen tegenslagen, flink tem po en een voorsprong. Deze dag was het de bedoeling dat de muur rond het verhoogde gedeelte gesta peld zou worden. De muur moet in een heel speciaal verband gesta peld worden en is 60 cm hoog. We hadden vooraf al een goed plan gemaakt voor het maatver- schil in de stenen. Dit kwam hele maal exact uit! Verder heeft Frank, mijn teamge noot, het frame van de vlonder ge maakt. Nog maar enkele andere teams zijn hieraan begonnen. De vorige avond had het wel de hele avond gekost om alles op de com puter uit te tekenen en lagen we pas om 00.30 uur in bed. Terwijl we er om 06.00 uur weer uit moes ten. Aan het eind van de dag wa ren we allebei erg tevreden. We lo pen nog steeds iets achter op de planning maar we hebben al een uur ingehaald. Onze expert was ook enorm tevreden en gaf ons voor deze dag een 9. We zijn erg benieuwd of we dag winnaar geworden zijn. Dat zal morgen blijken. En met hoeveel punten. Het wordt dan de zwaar ste dag. De vermoeidheid gaat dan parten spelen. Kunnen we de ach terstallige tijd inhalen? Kunnen we de voorsprong handhaven? _\SlJ world skills

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31