'Witte fietsen in Vlissingen' Komst afkickkliniek in Wolphaartsdijk onzeker AFWEZIG van 7 september t/m 11 september PALAZZO Braderie in Gapinge Drie hennepkwekers 'geplukt' Onderzoekers pleiten voor winkels onder Boulevard Evertsen VV( €400,-WAARD! Domino's Pizza opent vestiging in Middelburg www.juultje.nl 60 jaar ervaring F.M.van Eede C.L.W.van Eede-Hidskes, huisartsen De praktijk wordt waargenomen door: dr.C.C.Koole dr.Ch.V riezekolk dr.W.J.M.Spekhorst Spreekuur op afspraak hel telefonisch spreekuur vervalt NEW CDLLECTIÜN DOMBURG Markt Ia 4357 BG Domburg door Frank Balkenende GAPINGE - In Gapinge wordt van daag vanaf 10.00 uur de jaarlijkse braderie gehouden. Het is voor de 25e maal dat deze plaatsvindt. De Ringrijders Vereniging Gapinge houdt vandaag ook haar jaarlijkse sjezenwedstrijd. The Happy Crew Jazzband treedt die dag regelmatig op, net als le den van de klederdrachtgroep Mooi Zeeland. WOLPHAARTSDIJK - Na een uit spraak van de bestuursrechter is de weg vrij voor de komst van een luxe verslavingskliniek in het voor malige verzorgingstehuis Zorgvliet in Wolphaartsdijk. Het is echter lang niet zeker of die kliniek er ook komt. De initiatiefnemers ach ter Villa Craig BV i.o. hebben het plan gedurende de procedure laten rusten. „We hebben nog geen tijdpad", zegt bestuurszitter Wubbo Peter sen van de GGZ Westelijk Noord- Brabant, de instelling die samen met de van oorsprong Schotse kli niek Castle Craig het afkickcen trum in Wolphaartsdijk wil stich ten. „We hebben even afgewacht hoe dit allemaal zou gaan lopen. Inmiddels zitten we in een econo mische crisis. We zullen het over leg met banken en zorgverzeke raars moeten heropenen. Het kan dus nog even duren." De initiatiefnemers praten met een derde partij en kijken ook al een tijdje naar alternatieve loca ties. Medio vorig jaar werd 'Zorg vliet' al te koop gezet, omdat GGZ en Castle Craig het toen al te lang vonden gaan duren. De villa staat nog steeds te koop (voor bijna 1,3 miljoen euro). De Goese wethouder Rinus Diele- man wacht op een teken van le ven van Castle Craig BV i.o. „Er is lang geen contact geweest. Ik .ben benieuwd wat die gaat doen." De uitspraak van de bestuursrech ter is overigens opmerkelijk. Ze vernietig het besluit dat Goes vo rig jaar nam: vrijstelling van het be stemmingsplan en afwijzing van 276 ingediende bezwaarschriften. Volgens de bestuursrechter had Goes beter moeten motiveren waarom een aanbouw wel kan en wat de invloed van de verslavings kliniek is op parkeren in de buurt. Maar, die steekjes die Goes liet val len, hebben geen gevolgen. De 'rechtsgevolgen van het bestreden besluit kunnen in stand blijven'. Dieleman: „Dat betekent dat we verder kunnen." MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie (OM) in Middelburg wil dat twee inwoners van Schouwen-Dui- veland en een inwoner van Zwijndrecht gezamenlijk voor 143-175 euro worden 'geplukt'. Dat bedrag hebben een 43-jarige Zierik- zeeënaar (78.521 euro), een 39-jari- ge man uit Ouwerkerk (22.874 eu ro) en een 30-jarige Zwijndrechte- naar (41.780) verdiend met het op grote schaal kweken van hennep. De kwekerijen bevonden zich in Zierikzee, Burgh-Haamstede, Co- lijnsplaat, Renesse, Wissenkerke en Rotterdam. De Zierikzeeënaar werd gezien als de man die pan den beschikbaar stelde, de inwo ner van Ouwerkerk als de man die panden huurde. zaterdag 5 september 2009 Weet u iemand die z'n huis gaat verkopen? UW GOUDEN TIP IS www.tamakelaardij.nl of bel 0113-370036 door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Middelburg krijgt een vestiging van Domino's Pizza. Deze komt in de leegstaande ruim te bij de grote Albert Heijn aan de Pottenbakkerssingel. Maandag 21 september opent de vestiging haar deuren. De nieuwe Domino's Pizza in Mid delburg verkoopt alleen pizza's en andere Italiaanse gerechten voor bezorging en afhalen. Er is geen restaurantgedeelte. De franchise- zaak wordt geleid door René Kal- verboer. Hij koos bewust voor Do mino's. „Ik wilde graag zo'n soort zaak beginnen. Domino's kende ik nog uit de tijd dat ik in het buiten land woonde. Vooral het uitgangs punt 'altijd verse ingrediënten en vers gemaakt' spreekt mij erg aan." Vanuit de vestiging wordt ook al leen bezorgd in Middelburg. Kalverboer is nu nog, onder meer, beheerder van de stadscamping'in Middelburg. Eind dit jaar loopt het contract met de eigenaar van de grond af door Emile Calon MIDDELBURG - Een witte fietsen- plan voor Vlissingen. Dat is een van de ideeën die gepresenteerd worden bij het Centrum voor Beel dende Kunst Zeeland, aan de Ba lans in Middelburg. Tot en met 15 oktober zijn daar de resultaten te zien van een samenwerkingspro ject tussen Het Zeeuwse Gezicht en een afdeling van de Bond van Nederlandse Architecten. Stede bouwkundigen, architecten, land schapsontwerpers, vormgevers en kunstenaars gingen aan de slag met het thema Verblijf in Zeeland voor de Walcherse gemeenten, Borsele, Hulst, Noord-Beveland, Tholen en Schouwen-Duiveland. Laura de Bonth en Dirk Verhagen kwamen op het idee voor de witte fietsen nadat ze een week lang in Vlissingen vanuit een kleurige kip caravan onderzoek deden en voor al ook veel spraken met bezoekers en inwoners. Het valt hen op dat het station bijvoorbeeld wel heel los staat van de rest van Vlissin gen. Gratis witte fietsen, zoals in Amsterdam en Parijs, kunnen er voor zorgen dat treinreizigers mak kelijker in het centrum komen en zullen er ook voor zorgen dat be zoekers meer van Vlissingen gaan zien. Want Vlissingen is volgens hen de moeite waard om per fiets te verkennen. Ze vinden ook dat Dirk Verhagen en Laura Both hangen hun ideeën voor Vlissingen op. Ze vinden dat het Spuiplein nu een schakel is die niet werkt. In hun visie moeten daar kleine zorginstellingen als arsten en apotheken komen. foto Ruben Oreel onder de boulevard ondernemers de ruimte moeten krijgen om za ken te doen. De ruimtes onder Boulevard Evertsen lenen zich daarvoor, zo vertelden ze gisteren voor de officiële opening door wet houder Hannie Kool van Middel burg. Ze denken daarbij aan de ver koop van strandartikelen en eten Volgens hen wordt de boulevard daardoor completer. Ook pleitten ze voor het autoluw maken van de Boulevard zodat het nog plezieri ger wordt om daar te wandelen. Auto's de toegang verbieden raad den ze af omdat de Boulevard ook populair is om te rijden. Behalve witte fietsen zou er ook een water taxi tussen het station en Het Dok moeten komen om bezoekers naar het centrum te vervoeren. Axel, Hulst, Philippine, Schoondijke, Terneuzen, Vlissingen, Zaamslag, Zuiddorpe Tel.: 0115 - 686 100

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27