Met de jonkheer op rondgang 1940 Middelburg 22 zeeland Discofeest afgelast wegens griep ALISTEN LaBan Gratis busje in Middelburg op Senior Games KLAASSEN 2 WIELERS FIETSEN EN SCOOTERS Drinkwater nog zeker drie minuten koken Stadspark Molenwater houdt bijeenkomst Reacties: middelburgl 940@pzc.nl of Redactie - PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg zaterdag 5 september 2009 Op 17 mei 1940 is een groot deel van de Middel burgse binnenstad door oorlogsgeweld verwoest. De serie Middelburg 1940 en de website op www.pzc.nl laten de voor oorlogse stad herleven. a PASSIE 1 rclpuni der wereldmerken MIDDELBURG msmsmmBm mmmssm nsmmssm tot in de kleinste details ontworpen en afgewerkt door onze eigen vakmensen Grenadierweg 17b - Middelburg www.baderie.nl MIDDELBURG - De Senior Games die maandag beginnen, vinden deels in Middelburg plaats. De ge meente laat voor deelnemers, aan hang en bezoekers een gratis busje rijden tussen de Tourist Shop aan de Markt en de sportlocaties. Maandag 7 en woensdag 9 septem ber komen de bowlers tussen 10 en 17 uur in actie in De Kruitmo- len. Maandag 7 tot en met donder dag 10 september wordt getafelten nist op de Voorborch (10 -16 uur). De voetbalfinale is zaterdag 12 sep tember 11 uur op De Veerse Poort. mms&mmsmmusBBBgmtBsmsssBsssssssEsssg OOK VOOR AL UW REPARATIE AAN FIETS, SCOOTER, BROMMER OF SPARTAMET SEISWEG 45-47 - MIDDELBURG HULST Het kookadvies voor het drinkwa ter in de gemeente Hulst blijft voorlopig van kracht. Laborato riumonderzoek heeft uitgewezen dat er naar aanleiding van de breuk in de waterleiding eerder deze week een entercoccenbacterie is aangetroffen. Dit is een aanwijzing dat het drinkwater mogelijk be smet is met bacteriën die buikpijn of diarree kunnen veroorzaken. In woners moeten drinkwater drie minuten koken. Maandag worden nieuwe testresultaten bekend. door Theo Giele Pet, beenkappen, pofbroek, leren handschoenen, uni formjasje. Willem Murk ziet er altijd piekfijn uit. Hij is in de jaren dertig particulier chauffeur van de familie Boogaert. Jonkheer Boogaert had in 1904 vil la De Sprenck aan de Seissingel la ten bouwen. „Mijn vader was altijd een haantje de voorste. Voordat hij bij de fami lie Sprenck in dienst was, had hij ook al voor anderen als chauffeur gereden. Voor burgemeester Du- mont Tak bijvoorbeeld. Hij heeft zelf prins Hendrik rondgereden toen die in Zeeland was." De familie Boogaert heeft in de ja ren dertig gronden en boerderijen over heel Walcheren. De villa zelf is al een bedrijfje op zich, met drie dienstmeiden en een tuinman in dienst. En chauffeur Willem Murk, die 25 jaar voor de familie blijft werken. Tot 1940 als de de fa milie uit Middelburg vertrekt. „Mijn vader had een móórdbaan", zegt Coenraad Murk (1929) ruim zeventig jaar later. „Als de jonk heer naar het buitenland ging, sliep hij in dezelfde hotels. Hij kwam in Engeland, Frankrijk, Oos tenrijk. Hij nam ook altijd wat voor ons mee." Coenraad heeft nog een uit hout gesneden beertje uit Oostenrijk. De betrekking bij de adellijke fami lie heeft nog een voordeeltje voor de jonge Coenraad. Als de kinde ren Boogaert speelgoed overheb ben, mag zijn vader dat mee naar huis nemen. „De familie Boogaert is altijd erg goed voor ons ge weest." Vader is erg zuinig op de automo biel van zijn broodheer. „Mijn va der zocht de auto's zelf uit. De laat ste was in 1939, een Packard. Je mocht niet met je vinger over de lak gaan. Er zouden eens krasjes op komen." De auto staat gestald bij de garage van de firma Mullié en Kunst, aan de andere kant van de Seissingel. M.K. Garage doet in automobielen, motoren en fietsen. Het bedrijf heeft een.'autolift' en ss^mmeemsmmmmmaamgmBimsBNSBmssNsm MIDDELBURG De vereniging Stadspark Molenwa ter houdt vanmiddag een informa tiebijeenkomst bij de muziektent aan het Molenwater in Middelburg. Tussen 14.00 en 16.00 uur wordt uitleg gegeven over de plannen van de gemeente om parkeerplaat sen aan te leggen bij het Molenwa ter en de Zuidsingel en hiervoor bomen te kappen. De vereniging is hier tegen. Nog tot 24 september kunnen bij de gemeente bezwaren worden ingediend tegen de kap en de aanleg van de parkeerplaatsen. door Emile Calon VLISSINGEN - Een discofeest voor dertigplussers in het Arsenaalthea ter in Vlissingen is afgelast in ver band met de Mexicaanse griep. Or ganisator Nicky Krijger vindt het niet verantwoord het feest zater dag 3 oktober door te laten gaan. Krijger weet dat in de weekeinden en daarbuiten veel discotheken druk bezocht worden. Deson danks vindt ze dat zij als organisa tor een bijzondere verantwoorde lijkheid heeft. Zij wijst er ook op dat veel vaste bezoekers van haar discofeest in de zorgsector werken. Een aantal van hen heeft van de werkgever het verzoek gekregen geen onnodige risico's te nemen. Ook staat een aantal van hen op noodoproeplij sten voor het geval collega's uitvallen in verband met besmetting door de Mexicaanse griep. De speciale dertigplus-feesten in het Arsenaal waren volgens haar tot nu toe een groot succes. Onder meer omdat ze telkens waren uit verkocht. „Er waren steeds zo'n achthonderd bezoekers." Krijger wil niet het risico lopen dat het feest in oktober wordt be zocht door vier- tot vijfhonderd mensen, waardoor de sfeer min der is dan de voorgaande feesten. „Het moet goed zijn. Het belang van de bezoekers gaat boven het commerciële." Ze hoopt dat het volgende feest, gepland voor 13 februari 2010, wel kan doorgaan. laat dat met een uithangbord aan de gevel weten. Een brug, zoals dat tegenwoordig heet, is in die jaren geen vanzelfsprekendheid. Als jongen mag Coenraad mee als de jonkheer een rondgang maakt langs de pachters op Walcheren. Thuis is voor Coenraad de Rozen straat in Nieuw-Middelburg. Hij gaat naar de lagere school aan de Verwerijstraat. „School A. Ernaast wel dat Charles joods was, maar dat speelde voor de oorlog geen rol. Ook in de oorlog trokken we nog met elkaar op. Charles had toen al wel een jodenster op zijn jas. Toch gingen we dan bij de schouwburg kijken naar de Duit sers die met Middelburgse meiden naar een voorstelling gingen. Char les stond dan tussen ons in zodat die soldaten de ster niet zagen." was de gereformeerde school. De speelplaatsen waren gescheiden door een houten schutting." Zijn moeder was Wilhelmina Blok- poel. Hij heeft zijn hele leven in de 'nieuwe wijk' gewoond. In die buurt, in de Jacob Cats- straat, woont ook zijn vriend Char les Blaser. „Zijn vader was handels- reiziger, zijn moeder een uit Duits land afkomstige jodin. We wisten Op een dag was het huis aan de Ja cob Catsstraat leeg. „Vlak na de oorlog ben ik Charles nog een keer tegengekomen. Ik zag hem in de Korte Delft. Over de kampen sprak hij met geen woord. Hij ver telde dat hij naar Israël ging, naar een kibboets. Via zijn vader hoor de ik nog wel eens hoe het hem verging, maar ik heb hem nooit meer gezien." Willem Murk doet ook aan amateurtoneel. Hij is bij de groep 't Overschotje. De groep heeft zijn oorsprong bij de vrij ook naar Rottterdam om over 'geëmigreerde' Zeeuwen een voorstelling te geven. Willem Murk, met pet en in overall, pos hangt het uithangbord 'autolift' zoals de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24