PZC Overleg opvang asielzoekers zit vast Jakobsen redt Hogazon Telefoon 25 WALCHEREN 22 en 23 Gemeente Middelburg en COA worden het niet eens over kleinschalige opvang op meer locaties Twaalf uur kunst op het strand na almanak Komst afkickkliniek Wolphaartsdijk nog niet zeker Met de jonkheer op rondgang langs de pachters Zaterdag 5 september 2009 Tip? walcheren@pzc.nl door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Het overleg tussen de gemeente Middelburg en het Centraal Orgaan opvang Asielzoe kers (COA) over de toekomstige opvang van asielzoekers in de ge meente zit muurvast. Het lukt vooralsnog niet om tot overeen stemming te komen over nieuwe plekken voor opvang. In februari 2011 loopt het huidige contract tussen de gemeente en het COA af Daarin is de opvang van asielzoekers aan de Stromen- weg geregeld. De gemeente wil daarna wel een nieuw contract af sluiten, maar dan wel op haar ma nier: opvang op verschillende, klei nere plekken in de gemeente. Ze wil af van de massale opvang aan de rand van de stad. Het COA staat op zich welwillend tegenover deze opzet, maar stelt daarbij eisen waaraan de gemeen te niet kan voldoen, zegt wethou der Albert de Vries. „Zoals de ge sprekken nu lopen, zie ik geen op lossing. We willen medewerking verlenen aan de opvang van asiel zoekers, maar dan wel op de Mid delburgse manier. Ook asielzoe kers zijn burgers van onze stad." Vooral de eisen van het COA op het gebied van veiligheid blijken bij veel door de gemeente geopper de objecten of locaties een obsta kel. Het COA zegt daarom nu toch liever grotere locaties te willen, al dus De Vries. Welke objecten of locaties door de gemeente geschikt worden gevon den, wil De Vries niet zeggen. „Maar als het gaat om nieuwbouw, kijken we naar locaties waar nu ge bouwd wordt, zoals de Mortiere." In het vlakbij gelegen gebouw van het ROC aan de Ravensteijnweg, dat straks leeg komt, zouden kan toren en leslokalen voor de asiel zoekers kunnen worden gevestigd. „We hebben nog wel opties, maar ik zie geen oplossing." Volgens woordvoerder Martijn van de Koolwijk van het COA du ren de gesprekken met de gemeen te Middelburg inderdaad 'langer dan het COA hoopte'. „Maar we hebben nog wel goede hoop én de wil om eruit te komen. En het COA heeft inderdaad veel aan dacht voor veiligheid, zowel van bewoners, als van personeel, als van de omgeving." DISHOEK - Een twaalf uur durend evenement, met muziek, dans en kunst. Het strand bij Dis hoek was gisteren het tijdelijke podium van de stichting Dance and Art, die er de derde editie van het strDnAfeest hield. Op en rond paviljoen Kaapduin traden onder andere Dou ble RD, Patch Park en Joeri Jamison op. Stich ting Dansz en Move on gaven dansvoorstellin gen. Voor het eerst was er ook een beachdag met sporten zoals beachvolleybal en frisbee ën. Zelfs een gratis djembee-workshop was mogelijk. foto Lex de Meester SCHULTING ECHTE MAKELAAR Oil 8-6 I 66 I 7 door Frank Balkenende HEINKENSZAND - Na Hogazon Ge veltechniek in Heinkenszand, be ter bekend als Hogazon Zonwe ring, is ook de laatste van vijf ven nootschappen van de onderne ming failliet verklaard. Vorige maand werd nog even gedacht aan een doorstart van Hogazon Kunst stof, maar die poging is op niets uitgelopen. Er is wel een lichtpunt je: Jakobsen Beheer uit Middel burg blaast de naam Hogazon Tip? redactie@pzc.nl nieuw leven in. Jakobsen, die enke le jaren terug Roegiers Glas na een faillissement weer terug op de rails bracht, neemt alleen de han delsnaam over. Het pand en de in ventaris blijven in het faillisse ment, laat curator Chris van de Merbel weten. Mogelijk kan een deel van het personeel (22 men sen) aan de slag bij Jakobsen. Het Middelburgse bedrijf zal zich meteen bekommeren om klanten van Hogazon die bestellingen heb ben uitstaan. De Bevelander werkt sinds enige we ken op het kantoor in Terneuzen en daar waait sinds zijn komst de wind plots uit een heel andere hoek. Zijn zware donderstem doet menig ingedutte medewerker opschrikken. Hij heeft iets weg van een bootsman die zijn matrozen zelfs bij wind kracht tien of elf nog het want in stuurt. Alleen tegenover de dames van een belendend architectenbureau, bij wie hij deze week even aanwipte, sloeg hij een heel andere toon aan, die van een charmeur. Maar dat terzijde. Ook aan de telefoon spreekt hij met harde, monotone stem. Dat kan lei den tot misverstanden. Zoals bij de vrouw die deze week dacht dat ze een antwoordapparaat kreeg. Ze be gon prompt in te spreken, terwijl de Bevelander toch echt zelf aan de tele foon was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23