meningen 117 Vrouw in Iraans kabinet conservatief Super aanbieding! A brieven beroemde kasteelwijnen LEZERSE>'TRA PZC zaterdag 5 september 2009 s Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Kabinet Dit kabinet kraakt aan alle kanten, vertoont scheuren en wiebelt. De ze club, die de mond vol had van normen en waarden, kan ze zelf niet handhaven. Afspraken dreigen niet te worden nagekomen, beloof de onderzoeken werden niet ge daan. Beslissingen worden uitge steld en kritiek wordt genegeerd. Tijdens een scherp debat wordt een minister onwel. Onwel van on macht of niet bestand tegen spits roeden lopen? De Westerschelde- politiek wordt een galg; hoe harder er gesparteld wordt, hoe strakker de strop. Delicate zaken worden onder het tapijt geveegd. In dit licht gezien verwondert het uitstel van de commissie-Davids over de oorlog in Irak ook niemand; het rapport zou wel eens slecht uit kunnen vallen voor de premier en zijn geestgenoten. Négen maanden onderzoek is niet genoeg. De beval ling wordt vertraagd. Wat wordt het? Een doodgeboren kindje of een bastaard waarvan de vader zich niet bekend wil maken? Daar lijkt het op. Wim van Cilst, Boogerdlaan 23, Kortgene Olievondst Olievondst en IMF (PZC 3/9). We reldnieuws is, dat er een giganti sche olievondst is gedaan in de Golf van Mexico. Waarde: 2,1 mil jard'euro. Nederland stopt 3,4 mil jard euro extra in de IMF-pot naast de eerdere 9,3 miljard. Dit deed mi nister Bos even na een EU-beraad. Meer landen lenen bij het IMF van wege de recessie dus... Geen parle mentariër is te horen. Een polder- tje is belangrijker. Prinsjesdag na dert. De Koningin zal, namens de regering, melden dat er een reces sie is. Het land staat er slecht voor en er zal voor onze Nederlandse behoeften geen cent over zijn. Be zuinigen! Zwijgend wordt dit aan gehoord door onze volksvertegen woordigers. Zijn zé alleen maar goed in het dragen van mooie pak ken en jurken met grotere hoeden dan die van de koningin? Over schreeuwen ze zichzelf niet als ze 'Leve de Koningin'roepen? Degra deert Prinsjesdag tot een feestje voor Kamerleden en oude vrouw tjes? J.W.Minderhout Vredehoflaan 326 Vlissingen. Rottende dwergvinvis Graag wijs ik via deze brief dhr. C. Baan erop dat diegenen die de vin vis op sleeptouw namen, dezelfde jongeren zijn als degenen die als eerste geconfronteerd worden met o.a. een dode die aanspoelt, zes mensen die in verdrinkingsnood Het kadaver van een dwergvinvis wordt weggesleept bij Ritthem, op 22 au gustus. foto Lex de Meester verkeren, duikongevallen e.a. Die jongeren zijn de Vlissingse Strand- wacht en de puberleeftijd reeds voorbij! L.M. Poortvliet J. de Priesterstraat 17 Oost-Souburg Routing Vlissingen Heeft u in de Walstraat Zuid al ge zien hoe Vlissingen het probleem van de slechte routing van het win kelgebied oplost? Gewoon Walst raat Zuid afsnijden, waardoor win kels onzichtbaar worden voor het publiek vanaf de Kleine Markt. Zo verdwijnen er vanzelf weer een paar winkels in Vlissingen. Uitein delijk blijft dan over een jaar of vijf alleen het Scheldeplein over en is alles opgelost. Hans de Klerk Walstraat 30 ,Vlissingen Westerschelde 41 Het 'probleem' van de Westerschel de is eenvoudig op te lossen en misschien al eerder bedacht, nl. door in de monding van de Wester schelde een fors eiland op te spui ten, dit alles 'natuur' of wat er voor doorgaat. Tussen dit eiland en de Zeeuws-Vlaamse oever een getijcentrale bouwen, hetgeen ook drs. R.D. Boschloo oppert. Door het eiland en de getijcentrale ver mindert het volume in- en uitstro mend water, het getij verschil en de stroomsnelheid worden vermin derd en het overstromingsgevaar wordt verkleind. Het uitdiepen kan zonder aantasting van de 'na tuur' worden uitgevoerd, want er ontstaat nog meer Saeftinghe, waarvan de dijken door de Vader des Vaderlands, Willem van Oran je, als een van de eerste ontpolder- aars, omstreeks 1583 zijn doorgesto ken. Iedereen tevreden, de Belgen, de vogels, Boschloo en ik. Ing. A.L. Boonman Paardeweg 6, Goes Fietsoversteekplaats Soms snap je het als burger inder daad niet meer, er ligt al jaren een (veilige) tunnel in Sint Laurens, die overgens niet met een fiets is te nemen, en dan nu een nieuwe vei lige oversteekplaats. Klasse! De vori ge oversteekplaats was inderdaad gevaarlijk, zeker als er voor overste kende fietsers geremd wordt door voornamelijk toeristen die blijk baar de verkeersregels in Neder land niet kennen. Het is te hopen dat er nu veilig kan worden overge stoken. De reactie in de PZC van 4-9, ge tuigd echter van meer ergernis over de veelbesproken N57. Tja, de aanleg hiervan schiet gelukkig lek ker op! Heel veel automobilisten die zich elke dag door de trechter van Middelburg moeten wurmen zullen het hiermee eens zijn, je kan het je bijna niet voorstellen dat je in een streep door en onder door Middelburg vliegt! Want la ten we eerlijk zijn, een file van en kele kilometers voor een paar zeil boten, en verkeerslichten die totaal niet goed staan afgesteld, dat moet anno 2009 toch beter kunnen? Nog even, dan zijn we hiervanaf. Johan Izeboud Vroonstraat 6, Serooskerke Iran krijgt voor het eerst in dertig jaar een vrouwelijke minister. Donderdag keurde het parlement de meeste le den van het nieuwe kabinet van Ahmadinejad goed. Ze is de eerste vrouwelij ke minister in de der tig jaar oude Islamiti sche Republiek Iran. Maar of politica en gy naecologe Marzieh Vahid Dastjerdi als de nieuwe minister van Volksge zondheid de positie van vrouwen zal verbeteren, is zeer de vraag. De in 1959 geboren Vahid Dastjerdi combineert haar medische loop baan sinds begin jaren '90 met de politiek. Ze richtte in 1993 de Isla mitische Artsenvereniging op. Ze werd in die tijd tot parlementslid gekozen. In het parlement is ze ook voorzit ter geweest van de commissie Vrou wen, Familie en leugd. Ze is als arts en ex-parlementslid goed voorbereid op haar ministers post, maar waarnemers verwach ten geen belangrijke doorbraak voor de positie van vrouwen in het Iraanse stelsel. Vahid Dastjerdi is oerconservatief. Zo lanceerde ze bijvoorbeeld eind jaren negentig een plan om de ge zondheidszorg geheel op te split sen in een mannelijke en een vrou welijke sector. Er zouden ziekenhui zen komen voor uitsluitend man nen of uitsluitend vrouwen. Het plan is om praktische redenen nooit gerealiseerd. Vahid Dastjerdi zei dinsdag wel dat vrouwen een grotere rol moeten spelen in de het land. Ze wees er ook op dat vrouwen dat op veel plaatsen al doen. Op haar ministe rie bijvoorbeeld is de helft van het personeel vrouw. Ze wil speciale aandacht besteden aan de gezondheidsproblemen van vrouwen. Maar als het over rechts ongelijkheid bij bijvoorbeeld echt scheiding en voogdij over kinderen gaat, is volgens kenners weinig van haar te verwachten. Ze was in het parlement ook een bevlogen tegen stander van de ondertekening door Iran van de Conventie van de Elimi natie van Discriminatie van Vrou wen. Het Iraanse parlement stemde giste ren over alle aangedragen kandida ten. Drie van de 21 beoogde minis ters werden afgewezen, onder wie de twee vrouwelijke kandidaten voor de ministeries van Welzijn en Sociale Zekerheid. De voordracht van de in het buiten land zeer omstreden Ahmad Vahi- di als minister van Defensie werd wel bekrachtigd. Hij wordt in Argentinië gezocht in verband met een bomaanslag op een joods centrum in 1994 in Bue nos Aires, waarbij 85 mensen om het leven kwamen. Vahidi was toentertijd commandant van een speciale eenheid van de Iraanse Re volutionaire Garde. Chateau Gravade Minervois 2005 Jaargang 2005 biedt een rijke en in tense rode wijn. Zeer krachtige smaak met veel fruit, kruidig, warm, rokerig en met nuances van kersen. De afdronk is zeer lang, peperig met specerijen en kruidnagel. Adviesprijs 6,95 Lezersprijs 4,95 Chateau Donissan - Listrac Medoc Cru Bourgeois 2006 Indrukwekkende en elegante topwijn. De smaak is krachtig met verleidelijke impressies van zacht fruit, vanille en aangename tannines. Lange en krui dige goed gebalanceerde afdronk. Adviesprijs 14,95 Lezersprijs 8,95 Chateau Jacques Blanc - Saint Emilion Grand Cru 2006 Schitterende Grand Cru. Volle smaak met indrukken van bessen, rond, aro matisch, vol en krachtig met kruidige accenten. Lange evenwichtige afdronk met veel bessenfruit. 18 maanden lagering op Frans eikenhout. Adviesprijs 19,90 Lezersprijs 11,95 Voor meer informatie of bestellen peste op www.pzc.ni/webwinkel Betalen en bezorging Wij bieden u de meest veilige betalingsmogelijkheid. Nadat u de wijn heeft ontvangen, ontvangt u enkele dagen later de rekening per post. U betaalt dus pas als u uw bestelling heeft ontvangen. U heeft deze binnen maximaal zes werkdagen in huis. BON KASTEELWIJNEN Hierbij bestel ik (aantal) x dozen (6 flessen) Chateau Gravade a 4,95 p. fles. (aantal) x dozen (6 flessen) Chêteau Donissan a 8,95 p. fles. (aantal) x dozen (6 flessen) Chateau Jacques Blanc a 11,95 p. f. Vanaf vier dozen betaalt u geen verzendkosten. Bij minder dan vier dozen draagt u 5,95 bij. U ontvangt de rekening per post nadat de wijn geleverd is. voorletters voornaam Om Ov geboortedatum Stuur de volledig in blokletters ingevulde bon in een envelop naar Wijnwinkel, Antwoordnummer 10822,7960 WB Ruinerwold. (een postzegel is niet nodig.) De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 17