Zoeken naar de mening van de vrouw meningen 115 Laatste bus wacht niet op reizigers 'Zijn gezicht en zondagse kleding onder de zwarte slik' Cor de Jonge Even Edith SENIOR. ^AAA6TvS Postvak In zaterdag 5 september 2009 De lezersredacteur is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, Park Veldzigt35, Postbus 91 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118-434005 E-mail: Lezersredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internet; www.pzc.nl Koos van Zwieten uit Zie- rikzee kan er met zijn verstand niet bij dat de trein- en busdiensten niet beter op elkaar zijn afge stemd. Hij maakt zijn frustratie duidelijk met een voorbeeld: De trein uit Middelburg komt in Goes rond 22.36 uur aan en bij toeval zag hij dat even daarvoor de laat ste bus naar Zierikzee vertrok. „Ik dacht; waarom wachten ze niet een paar minuutjes?" Hij liet het er niet bij zitten en vroeg aan verschillende instanties of de diensten niet beter op elkaar afgestemd kunnen worden. Hij kon uiteindelijk bij busbedrijf Van Oeveren -die de dienst uitvoert voor Connexxion- zijn klacht in dienen. „Maarik heb niet veel hoop dat het er beter op wordt." De planner van Van Oeveren er kent het probleem. „We willen klantgericht zijn, maar dit is niet eenvoudig op te lossen." Hij verwijst naar de treinen, die 4 minuten eerder binnen zouden moeten komen. „Dan zijn we er uit." Maar de treinen en bussen hebben te maken met aansluitingstijden. Want waarom wacht de bus niet een paar minuutjes op de laatste reizigers? De chauffeurs hebben de opdracht om 22.33 uur te vertrek ken. „Als we weten dat er mensen in de trein zitten die nog naar Zie rikzee willen én als we weten dat de trein geen vertraging heeft, dan wachten onze chauffeurs een paar minuutjes. Die informatie bereikt ons echter zelden." Reizigers moeten aan de treincon ducteur doorgeven dat ze de laat ste bus naar Zierikzee willen ha len. „De conducteur regelt het ver der met de verkeersleiding van de bussen." Deze laatste bus moet om 23.00 uur in Zierikzee zijn om verder te rijden naar Oude Tonge „Daar moeten onze passagiers overstap pen op een andere bus (van Arri- va) naar R'dam. „Als we vijf minu ten te laat aankomen, mag die bus vertrekken. Dan zijn onze reizigers gestrand in Oude Tonge." OAJeS-eL-ijkrer BKU& Driekwart van de Nederlan ders vindt dat het de hoog ste tijd is dat er meer vrou wen in de media aan het woord worden gelaten. Dat blijkt uit on derzoek, uitgevoerd door Vrouwen- indemedia.nl. Aan het onderzoek hebben 1100 mannen en vrouwen meegewerkt. Het merendeel vindt dat vrouwen te eenzijdig worden benaderd in de media. Mannen worden vijf keer vaker dan vrou wen aan het woord gelaten. Volgens de ondervraagden ligt het probleem gedeeltelijk bij de vrou wen zelf. Vrouwen zijn vaak te be scheiden (31,8%) of niet zichtbaar (24,1%) geven ze te kennen. Uit het onderzoek blijkt verder dat er evenveel waarde gehecht wordt aan de mening van een man als door Harry van der Aa uit Kortgene aan die van een vrouw. Daaruit kan geconcludeerd worden dat Ne derland klaar is voor meer vrouwe lijke woordvoerders. Maar liefst 95 procent van de ondervraagden geeft aan dat het niet uitmaakt of er een man of een vrouw aan het woord is, maar dat het gaat om de expertise of kennis van de persoon over het betreffende onderwerp. Vrouwen stuiten echter op weg naar de top vaak op tegenstand of zelfs tegenwerking. Uit een recent onderzoek van de Volkskrant onder 29 beeldbepal- dende Nederlandse bedrijven kwam aan het licht dat het aantal vrouwen in managementsposities weliswaar van 24,5 procent naar 26,3 procent is gestegen, maar vrou wen hebben nog steeds een forse achterstand ten opzichte van man nen. Het Volkskrantonderzoek toont aan dat de verbetering van de arbeidspositie van vrouwen niet van de grond komt. 'Het ver andert pas als niet meer alleen mannen deel uitmaken van be stuurskamers en sollicitatiecom missies'. Uit het onderzoek van Vrouwenin- demedia.nl blijkt dat vrouwen ook kunnen bijdragen aan een betere vertegenwoordiging de media. Ruim 36 procent van de onder vraagden geeft aan dat de media minder gebruik zouden moeten maken van standaard bronnenlijst- jes, waarop voornamelijk mannelij ke deskundigen staan. Opvallend genoeg vindt ruim een derde (35%) van de 500 redactieleden en journalisten die aan het onder zoek deelnamen zelf óók dat ze verder moeten kijken dan de stan daard bronnenlijstjes. Een kwarr van hen geeft toe dat de media te weinig tijd nemen om op zoek te gaan naar deskundige vrouwen. Bij de PZC werken 21 vrouwelijke redacteuren op een totaal van 81. Een aantal journalisten zoekt be wust naar vrouwelijke woordvoer ders. Maar toch zijn die in de min derheid. De keuze voor een spreek buis wordt vaker ingegeven door de (goede) bereikbaarheid van de deskundige of het opgebouwde contact. Vrouwenindemedia.nl ontwikkelt een database om de' zoektocht van redacties naar vrou welijke deskundigen te vergemak kelijken. Boos worden heeft geen zin, maar soms... Zondagochtend, mooi weer. Voor me, op het smalle dijkweggetje, fietst een bejaard Kortgeens boertje keurig op de door de gemeente aangebrachte rode markering. Niets aan de hand. Tot we plots ingehaald wor den door een luidruchtige zwarte Dodge Ram 1500 pick-uptruck. Zo'n vette wagen die veelal de impotentie van de bestuurder moet com penseren. U kent dat wel. Het dijkweggetje is te smal om met dat type auto veilig te kunnen inhalen, maar dat weerhoudt de bestuurder kennelijk niet. Ik zie het bejaarde boertje schrikken van dit geweld, uitwijken en in het bermgras de macht over het stuur kwijtraken, waardoor hij over de kop slaat en een meter of wat lager in de sloot belandt. Samen met een behulpzame Belgische fietser halen we het boertje en zijn fiets uit de sloot. Beduusd staat het oude baasje op de kant, zijn gezicht en zondagse kleding onder de zwarte slik en kroos. Dan komt de bestuurder erbij; een jonge kerel met een coupe soleil kapsel en trendy beige kle ding. Hij begint zich direct te verweren, dat hij het boertje 'alle ruimte van de wereld gelaten had'. Het arme boertje stamelt alleen maar iets o^v: naar huis willen. De Belgische fietser vraagt aan de onbehouwen automobilist of hij het boertje verderop in het dorp naar huis kan brengen, waarop die mafkees antwoordt: 'Heb ik allemaal troep in mijn wagen.' J Boos worden heeft geen zin, maar soms...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15