Film by the Sea Award MH RE i 7 1 'Ik weiger ook de beschrijvingen van de korte inhoud te lezen. Ik wil helemaal niks weten voordat ik naar een film ga kijken.' Rinus Ferdinandusse, voorzitter van de jury in de Film- en Literatuurcompetitie In de elfde editie van Film by the Sea dingen elf literatuur- verfilmingen mee naar de Film by the Sea Award. Zes ju ryleden onder leiding van. voorzitter Rinus Ferdinandus se beoordelen. door Ali Pankow In Vlissingen wordt aan alle voorwaarden voor een goed festival voldaan", vindt Rinus Ferdinandusse. Hij is sinds 2002 Voor het leven' voorzitter van de jury voor de Film- Litera tuurcompetitie. „Ik ben daar voor gevraagd omdat ik van oorsprong een Zeeuw ben en veel kennis heb van Vlissingen." Fer dinandusse vindt het na al die jaren 'absoluut nog steeds een mooie taak'. „Film by the Sea is een van de betere festivals, omdat het aan het water ligt en je niet de hele stad door hoeft te sjouwen om van bio scoop naar bioscoop te trekken. In Vlissingen heb je alles dicht bij el kaar. Ook het café om 's avonds na afloop van de films na te praten." Ferdinandusse geeft dit jaar sturing aan een jury bestaande uit: Marjolein Beumer (actrice en scena rioschrijfster), Pierre Bokma (ac teur), Tania Heimans (schrijfster), Nelleke Noordervliet (schrijfster), Nazmiye Oral (actrice en tekstschrijf ster) en Max van Praag (voormalig managing director Universal Pictu res). De relatie tussen boek en film levert elk jaar weer een sprankelende dis cussie op. Voor Ferdinandusse hoeft de koppeling niet. „Ik lees absoluut niet vooraf die boeken. Het is zelfs nog erger: ik weiger ook de beschrij vingen van de korte inhoud te lezen. Ik wil helemaal niks weten voordat ik naar een film ga kijken." Volgens de voorzitter moet simpel weg de beste film winnen en welke dat wordt, laat hij in eerste instantie graag aan de zes juryleden over. Pas als zij er met elkaar niet uitkomen, kan hij altijd nog zijn invloed laten gelden. De elf nieuwe literatuurverfilmingen die dit jaar zijn geselecteerd voor de competitie zijn: Un barrage contra le Pacifïque, re gie: Rithy Panh. Naar het boek Een dam tegen de Grote Oceaan van Mar guerite Duras. Le hérisson, regie: Mona Achache. Naar het boek L'élégance du hérisson van Muriel Barbery. Les herbes folies, regie: Alain Res- nais. Naar het boek L'incident van Christian Gailly. Je l'amais, regie: Zabou Breitmann. Naar het boek Ik hield van jou van Anna Gavalda. The Damned United, regie: Tom Hooper. Naar het boek The Damned United van David Peace. The other bank, regie: George Ovashvili. Naar het boek Gagma na- piri van Nugzar Shataidze. Precious, regie: Lee Daniels. Naar het boek Push van Sapphire. Un soir au club, regie: Jean Acha che. Naar het boek De nacht van Christian Gailly. Terribly Happy, regie Henrik Ru ben Genz. Naar het boek Vreselijk ge lukkig van Erling Jepsen. Villa Amalia, regie Benoit Jacquot. Naar het boek Villa Amalia van Pas cal Quignard. Het film-en literatuurprogramma wordt maandagavond 14 september geopend met de Nederlandse pre mière van de film Precious met na af loop een 'boek en bal' met een optre den van Lady Linn and her Magnifi cent Seven. De literatuurverfilmin gen zijn verspreid over het festival op verschillende dagen te zien. Daar naast worden alle elf competitie films zaterdag 19 september tussen 12.00 en 20.30 uur nogmaals ver toond, met bij een aantal films na af loop een gesprekje met de regisseur. Aan de Film by the Sea Award is een geldbedrag van 5000 euro gekoppeld en een sculptuur ontworpen door Aat Veldhoen. De winnaar wordt za terdagavond 19 september bekend. Tania Heimans Max van Praag Pierre Bokma Nelleke Noordervliet Marjolein Beumer Gabourey Sidibe speelt in de film Precious de rol van Claireece 'Precious' Jones, een 16-jarig Afro-Amerikaans meisje geboren in Harlem. Nazmiye Oral 'frff? fffrfyTf'pfWfff 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 143