1024-3650570 Ik ben niet bang voor de doden1 media Morgen begint het vierde seizoen van Ghost Whisperer op Net 5. Monique Brandt sprak met actrice Jennifer Love Hewitt, die nog lang niet is uitgekeken op haar rol als 'concierge van de doden': „Het bovennatuurlijke is in." media@wegener.nl 1 I Zaterdag 5 september 2009 Ze oogt in het echt jonger dan haar 30 jaar. Actrice Jennifer Love Hewitt, voor haar vrien den 'Love', is het niet aan te zien dat ze al twintig jaar in de entertainmentbusiness zit. „Gelukkig heeft niemand nog aan mijn jubi leum gedacht, want het klinkt alsof ik al heel oud ben", grijnst ze. De zangeres en actrice, die vanaf morgen (zondag) te zien is bij Net 5 in seizoen 4 van Ghost Whisperer, vertrok op haar 10de met haar moeder vanuit Texas naar Los An geles, met de bedoeling het te gaan maken in Hollywood. Dat lukte. Na een hele rits kleine rolletjes werd ze midden van de ja ren negentig deel van de cast van de serie Party Of Five, gevolgd door haar eigen (ge flopte) serie Time Of Your Life. De succesvol le tienerhorrorfilm I Know What You Did Last Summer in 1997 werd haar grote door braak en leidde tot het vervolg I Still Know What You Did Last Summer. Hewitt maakte, met name in Aziatische lan den, furore als zangeres. Ze heeft vier al bums op haar naam staan en richtte boven dien haar eigen film- en tv-maatschappij op. Op de set van Ghost Whisperer regisseer de ze bovendien ook enkele afleveringen. De muziek laat ze nu echter even voor wat hij is, mede omdat een echte doorbraak in Amerika maar op zich laat wachten. „Ghost Whisperer eist ook al mijn tijd op. Ooit, als de serie afloopt, ga ik zeker weer verder met muziek, maar nu even niet." In Ghost Whisperer speelt de actrice de rol van Melin- da Gordon, een jonge vrouw die communi ceert met de geesten van overleden mensen. Deze overledenen kunnen geen afscheid ne men van het leven, omdat ze nog niet-afge- handelde zaken met zich meedragen. Melinda probeert hen te helpen. De serie wordt geproduceerd door Hewitt en James van Praagh, een in Amerika bekend me dium dat een aantal boeken heeft geschre ven over de zaken waarmee hij zich bezig hield. Met de serie wil hij laten zien hoe las tig het dagelijks leven kan zijn voor iemand die tussen de soep en de aardappelen inge wikkelde contacten heeft met doden. De serie, die zeer succesvol is, is in de goede tijd gemaakt, denkt de actrice: „Kijk naar een serie als Medium, of het succes van de boekenreeks en de film Twilight, waarin een meisje een vampier als vriendje heeft. Het ik geesten in mijn nabijheid voel, wéét ik dat ze vriendelijk voor me zijn. Ik word te genwoordig wel voor heel veel begrafenis sen uitgenodigd, dat is wel bizar." Minder vriendelijk zijn de bedoelingen van de vele stalkers, door wie ze al jaren wordt lastiggevallen. Niet voor niets heeft ze ook nu twee bodyguards bij zich. Begin dit jaar kreeg een van hen, een man van 62, een straatverbod van drie jaar opgelegd. Hij had haar meer dan honderd brieven gestuurd waarin hij zijn seksuele fantasieën over haar beschreef en dreigde haar inmiddels ex-vriend Ross McCall dood te schieten. Het was niet de eerste keer dat ze werd be dreigd. Eerder had ze een vrouwelijke stal ker die haar ervan verdacht in haar hoofd te kunnen binnendringen. „Zoals je begrijpt, praat ik liever niet al te veel over dit onder werp. Zulke dingen gebeuren in films, niet in het echt. Ik snap wel een beetje hoe het werkt: als tv-acteur dring je elke week de huiskamer binnen. Je zegt in feite: hou van me, ik wil een deel van je familie zijn, laat me binnen. Sommige mensen'vinden het moeilijk te begrijpen dat je dat niet écht bent. En het thema van de show, het para normale, roept kennelijk extra hevige reac ties op. Veel mensen denken dat ik echt een medium ben. Het is het enige aspect aan mijn loopbaan dat ik echt verschrikkelijk vind." Haar lange dagen op de set worden inmid dels opgefleurd door haar nieuwe geliefde, medespeler Jamie Kennedy, in de serie psy chiater Eli James, een psycholoog met een bijna-doodervaring die daarna geesten kan horen. Het tweetal wijkt geen meter van el- kaars zijde en speelt ook samen in de film Café, die ergens komend jaar uitkomt. Dat lijdt tot veel geroddel. Hewitt reageert laco niek op alle publiciteit. „Het is onderdeel van deze business. Heel veel acteurs meten hun succes af aan de keren dat ze in de bla den staan of achtervolgd worden door papa razzi. Je moet beseffen dat dat erbij hoort. Als ik eerlijk ben, ben ik ook best dol op pu bliciteit. Als ik 80 ben, kijk ik vast met ver rukking terug op de periode dat ik 'hot' was. Tot die tijd leef ik er gewoon mee." Ghost Whisperer, zondag, Net 5, 21.30 uur Reageren? redactie.media@wegener.nl In Chost Whisperer speelt Jennifer Love Hewitt de rol van Melinda Gordon, een jonge vrouw die communiceert met de geesten van overleden mensen. foto GPD bovennatuurlijke is in. Ik denk dat de men sen die hier open voor staan, snappen dat wij mensen hier niet alleen zijn. De belang stelling geeft aan dat mensen graag willen begrijpen wat er is tussen hemel en aarde." De actrice zelf'gaat' overigens helemaal voor haar geesten. „Ik sta er open voor en heb veel boeiende ontmoetingen met me diums sinds ik aan deze serie werk. Ik heb zelf ook al behoorlijk wat gekke dingetjes meegemaakt: lampen bij mij thuis die aan en uit gaan, een hand op mijn schouder ter wijl er niemand in de kamer is. Verklaar me voor gek, maar ik weet echt wel dat dit geen toeval is. Ik ben me daardoor ook heel erg bewust van mijn verantwoordelijkheid als tv-maakster. Ik doe de doden recht in de manier waarop we hun verhalen verfilmen. Ik voel me soms een soort conciërge van de doden. Ik ben ook niet bang voor hen. Als Schuilt er niet in elke man een Al Bundy? Een on aangepast heerschap, on gecompliceerd en behept met een vleugje ironi sche humor, die zich eigenlijk het liefst met zijn geliefde sportkatem onder de arm terugtrekt op het toi let om te kunnen ontsnappen aan de zorgen van alle dag. In mij wel. Een beetje. Wij man nen zijn allemaal kleine Al Bun- dy's. En dat is niet erg. Al Bundy is cool. Hij weigert het leven moeilij ker te maken dan het al is, maar ja, zijn leven als schoenenverkoper geeft nu eenmaal weinig houvast om die filosofie te kunnen waar maken. Daar zorgen zijn vrouw Peggy, zijn puberende zoon Bud en dochterlief, de sletterige man- nenmagneet Kelly, wel voor. Het is 1987. Amerika kijkt massaal naar The Cosby Show en Growing Pains, keurige series over keurige gezinnetjes. Als op 5 april Married with Children voor het eerst te zien is, klimmen de tv-recensenten ly risch in de pen. 'Geweldig amu sant', schrijft USA Today. The New York Times is neutraler in het com mentaar, maar erkent dat 'het pu bliek nu eindelijk te zien krijgt wat er zich écht afspeelt in Ameri kaanse gezinnen'. De Bundy's moeten de eindjes aan elkaar knopen. Het geld dat Al ver dient, wordt vakkundig over de balk gesmeten door de andere ge zinsleden. Seks is een overheer send thema. Al troost zichzelf met de stripclub en het erotisch maga zine Big Uns. Peggy is eigenlijk al tijd geil, maar krijgt haar man zel den het bed in. Kelly kan in haar minirokjes iedere man krijgen die ze maar wil, terwijl broer Bud vrouwen juist afstoot. Op het hoogtepunt kijken weke lijks bijna 13 miljoen Amerikanen naar de serie. Married with Child ren liep elf seizoenen (259 afleve ringen) en was een voorbeeld voor meer series over arbeidersgezin nen, zoals Roseanne en de anima tieserie The Simpsons. De acteurs komen maar moeilijk af van het Bundy-imago. Een hoofdrol spelen in een Hollywood kaskraker is daarom een bijna on mogelijke opgave. Christina Apple- gate zei daarover in Playboy Maga zine: „Sommige regisseurs zien mij nog steeds als Kelly Bundy. Ongelooflijk, maar waar. Ik ben een keer afgewezen voor een rol omdat ik niet genoeg klasse zou hebben. Kom op zeg! Ik heb een prachtig huis, ik eet nooit fast food. Ik hou van kaviaar en cham pagne. Ik draag nu zelfs schoenen van Prada." Branko Eijssen Married with Children in de serie Heimwee TV worden elke week tv-series uit het verleden belicht die de geur van nostalgie ademen. foto GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 127