Karper wekt Huizinga 'Vooral veel lopen' II 'Goedkope spullen die ik vroeger niet kwijtraakte, verkoop ik nu wel' J Bootje spoort vis op, voert en geleidt vislijn VISpas: groot en klein Joop Pastoors, importeur en winkelier Veel bekende Nederlan ders werpen een hengel uit, zoals Willem- Alexander, cabaretier Hans Sibbel (Lebbis) en topjudo ka Mark Huizinga. Als er vorig weekeinde geen WK judo was ge weest, had Huizinga - hij trad op als commentator bij Studio Sport - een poging gewaagd mee te doen aan het officieuze WK kar pervissen in Frankrijk. „Ik vis vooral op karpers. Er zijn periodes dat ik weken langs het water zit. Het werkt ontspan nend, rustgevend. Ik denk dan vooral aan de strategie. Maar het is ook heerlijk om gewoon na te denken over dagelijkse dingen. Als jongen vond ik het vooral spannend. In je fantasie zit zo'n klein binnenwa ter vol met gro te vissen. Soms vis ik op de een voudige manier met een hengel en een dobber. Soms heb ik zin om het groter aan te pakken. Dan laad ik mijn auto vol met een tent, matras en appara tuur en ga ik 's nachts uren ma ken'. Want het vissen op karpers is een kwestie van geduld. Als ik moe ben ga ik slapen. Heb ik beet, dan word ik gewekt door een geluid. Eigenlijk hoop ik dus dat ik zomin mogelijk nachtrust krijg." Mark Huizinga T" oost Ooijman (38) uit Velp I heeft kort geleden het sport- I vissen herondekt. „Ik viste als kind veel samen met mijn broers, daarna heb ik er 20 of 25 jaar niets meer aan gedaan. Sinds ik kinderen heb, vind ik het leuk om weer aan het water te zitten. Mijn zoontje boaz van vijr gaat mee, hij vindt het prachtig. We proberen roofvissen te vangen, snoek en snoekbaars. Het leuke daarvan is, dat je niet de hele dag stil zit, maar veel moet lopen, soms wel 10 of 20 kilometer; Steeds op zoek naar een plekje waar vis kan zitten. Waar ik al die uren aan denk? Ik let vooral scherp op de vissen en hun omge ving. Vissen is voor mij ontspan ning, samen op stap in de natuur. Het gaat mij ook om de totale be leving van de natuur; de planten, bomen en dieren die je ziet. Ik vind het belangrijk om met res pect voor de natuur om te gaan en dat over te brengen op m'n zoontje. In Nederland zetten we de vis altijd terug, op vakantie in Noorwegen of Frankrijk is het wel eens leuk om een zelf gevan gen visje bij je tentje op te eten." zaterdag 5 september 2009 De voerboot Carpcatcher JP 1 is het neusje van de zalm op gebied van karpervissen. Voor 2.999 euro spoort de op afstand bestuurbare miniatuur boot via sonar vette karpers op. De visser kan ver volgens voer doseren en de lijn met aas laten vie ren. Tonny Schrijver van Schrijver Modelbouw uit Slag haren maakte 13 jaar geleden zijn eerste voer boot. „Ik wilde ook graag de lastige plekjes in het water bereiken, zoals die bij de oevers onder strui ken en bomen." Hij heeft er sindsdien duizenden gemaakt en verkocht. Behalve het topmodel JP 1, vernoemd naar een overleden vriend, maakt Schrijver ook de BT-V (vanaf 975 euro) en laat hij in China het instapmodel Baitliner van 399 euro maken. Mei de ViSpas kun je mei twee hengels en alle toegestane aassoorten in meer dan 80 procent van de Nederlandse viswateren terecht. Ook ben je dan lid van Sportvisserij Nederland en van een sportvisvereniging. Gevangen vis mag in principe worden meegenomen en gedood, maar alleen als de verantwoordelijke vereniging dat toestaat. Met de kleine VISpas mogen niet-verenigingsle- den in een klein aantal aangewezen wateren vis sen, met slechts één hengel en met een beperkt aantal aassoorten. De vis moet onbeschadigd wor den teruggezet en mag niet worden gedood of meegenomen. foto's: Sportvisserij Nederland illustratie: Jos Diender m tot 14 jaar ot 18 jaar (voor sportvissers) Snoekbaars Lengte: max. 125 cm Gewicht: tot 10 kg Leeftijd: tot 16 jaar Vangverbod: 1 april tot laatste zaterdag mei Winde Lengte: max. 80 cm Gewicht: tot 1,5 kg Leeftijd: tot 18 jaar Vangverbod: 1 april t/m 31 mei Schubkarper Lengte: max. 120 cm Gewicht: tot 37 kg Leeftijd: tot 40 jaar Vangverbod: geen Ruisvoorn Lengte: max. 45 cm Gewicht: tot 20 kg Leeftijd: tot 20 jaar Vangverbod:geen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11