Vaarwel design? 31 wonen w 'Keukenlijken' gezocht! iJöLfgl wonen@wegener.nl 151 024-3650509 Zaterdag 5 september 2009 SpongeBob-tosti's zet je tieners niet ijieer voor. foto PR Op deze wonenpagina's begin nen wij binnenkort met een nieuwe serie, 'Keukenlijken'. Voor deze rubriek zoeken wij le zers die ooit keukenspullen hebben gekocht, die ze later niet of zelden hebben gebruikt. Miskopen dus, die voor een an der wél bruikbaar kunnen zijn. Het kan bijvoorbeeld gaan om een ijsmachine, een slacentrifu ge, een weckketel, een brood bakmachine of een tosti-appa raat waarmee je alleen Sponge Bob-tosti's kunt bakken. Leuk voor als de kinderen naar de crèche gaan. Maar als zij groter worden, wordt het ook tijd voor een serieuzer apparaat. En SpongeBob? Tien tegen één dat die naar een donker plekje achterin het kastje verhuist. Denk ook aan 'klein gereed schap' als een kersenontpitter, een appelboor of een snijbo- nenmolentje. Goede kans dat ze ook bij u in een hoekje van de lade liggen te roesten. Van lezers die over hun eigen keukenlijk willen vertellen, wil len we graag antwoord op de volgende vragen: Wanneer is het keukenlijk gekocht? Wat was de prijs van het keu kenlijk? Met welk doel is het keuken lijk aangeschaft? Waarom wordt het keuken lijk niet (meer) gebruikt? Waar bewaart u uw keuken lijk? Wilt u uw keukenlijk wegge ven aan een goed doel? Dat goede doel kan bijvoor beeld een sportclub, een school, een hobbyclub, een ont wikkelingsproject of een bij standsgezin zijn. Die goede doe len kunnen in de week na elke aflevering per mail reageren. Wij sturen die reacties door naar de eigenaar en melden in een volgende aflevering of een keukenlijk goed terecht is geko men bij een nieuwe baas. Heeft u ook een keukenlijk? Mail uw verhaal, inclusief een foto waarop het apparaat (en liefst ook uzelf) staat, naar wonen@wegener.nl Bang voor kunstwerken van krijtjes en viltstiften op de houten eettafel? Leg een leuk tafelzeil op de tafel tijdens knutseltijd. Bijvoorbeeld de tafelkleden van Engelpunt (www.engelpunt.com) en Kitsch Kitchen (www.kitschkitchen.nl). Het krijgen van kinderen brengt veranderingen met zich mee in het interieur. Een kindje heeft ruimte en speelmogelijkheden nodig. Maar dat betekent niet dat het interieur in een speeltuin hoeft te veranderen. Hoe houd je het interieur kindvriendelijk en toch 'stylish verantwoord?' Tips en trends, door Renske Schriemer Vieze vingertjes zitten snel op de eerst nog vlekkeloze muren. En wat te denken van chocolade op de witte bank of moddervoetstappen op het tapijt? Ouders moeten slim en praktisch zijn. Bijvoorbeeld met afwasbaar behang. Dat is eenvoudig zelf te maken. Bestrijk het behang met een transparante muurverf of lak. Kleine stukjes behang zijn ook te bewerken met een bus haarlak. Een witte bank kan nog steeds, mits de hoes wasbaar is. Kijk eens op www.safemysofa.com voor nieuwe hoezen voor de populairste Ikea-banken. Of kies voor een bank van stevig, slijtvast en onderhoudsvriendelijk leer. Ook de vloer mag mooi blijven en toch praktisch zijn. Tegenwoordig zijn gietvloeren, laminaat en linoleum populair. Prettig, want deze vloeren zijn kindvriendelijk en toch trendy en hygiënisch. Handig voor kruipende kleintjes. Zie bijvoorbeeld de nieuwe collectie Novilonvloeren van Forbo (www.forbo.nl).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 117