al een krachtmens 35 Open ZK motorcross begint op circuit Axel Terèse van Lare weer sterk in Zwintriatlon LEZERSENTRA PZCxi grote werk beginnen Zeelandbeker donderdag 3 september 2009 spsss a snelste vrouw achter zich. Ko mend weekeinde zal de mavoscho- liere aan het Nehalennia College in Middelburg tijdens de Ganze- trek in Wilhelminadorp en de Ka naalrace in Vlissingen ongetwij- foto Lex de Meester feld weer om de prijzen zwem men. Meerman betwijfelt echter of ze Carmen de Ridder (De Bruinvis) en Judith Stap (De Stormvogel) - de nummers één en twee in de in" 5 Dit weekeinde zijn er twee lange baanwedstrijden zwemmen in open water. Het gaat om de Ganze- trek en de Kanaalrace. Beide wedstrijden tellen mee voor de ZeeBandbeker. Ook de reeds gezwommen openwaterwedstrij- den in Sluis, Middelburg en Bres- kens tellen hiervoor mee. De Garozetrek wordt zaterdag ge houden in het Kanaal naar Goes bij Wilhelminadorp. De baan is een rechte lijn over 1000 meter. De eerste zwemmers gaan om 11.15 uur het water in. Om 14.40 begint de 2000 meter vrije slag bij de mannen jeugd en senioren. Vijf minuten later gaan de vrou wen jeugd en senioren het water in. Rond 15.20 uur is het de beurt aan de schoolslagzwemmers. De SnefldlrukkerBj.coimi/- Kanaalrace wordt zondag gehou den in het Kanaal door Walcheren. Het evenement concentreert zich rond de steiger nabij de Sloebrug aan de oostkant van het kanaal. De baan is een rechte lijn over 2500 meter. Het eerste nummer begint om 11.00. Om 14.15 uur zijn de man nen jeugd en senioren op de 2000 meter vrije slag aan de beurt. Vlak daarna beginnen de vrouwen jeugd en senioren aan hun race. Rond 14.25 uur zijn de deelnemers aan de schoolslag aan de beurt. MIDDELBURG - Op het circuit Smit- schorre in Axel gaat zaterdag de strijd om het open Zeeuws kam pioenschap van start. Iedereen met een geldige licentie kan mee doen. De titelstrijd bestaat in totaal uit vijf wedstrijden. Er wordt niet al leen in Axel, maar ook in Vlissin gen (19 september de Uitlaat), Ril land (26 september MC Rilland), Wemeldinge (3 oktober MC de Sproeier), Westdorpe (17 oktober finale Finlandcircuit) gereden. De organisatie hoopt op veel Zeeuwse deelnemers, maar op dit moment zitten er wel een aantal rijders in de lappenmand. Rinus van de Ven, Casper Ovaa en Martin Stroo kampen met blessu res. Daarnaast hebben verschillen de crossers, zoals Roy Gijsel, Mark Boot, Kevin Spruijt en Stefan Ha- ge ook nog andere verplichtingen tijdens het Open Nederlands kam pioenschap of de Belgische titel strijd. Hierdoor kunnen zij niet aan alle wedstrijden meedoen. Bij de senioren zal het vooral span nend worden in de klasse MX 2. Ti telhouder Stefan Hage krijgt con currentie van Mark Boot. De trai ningen beginnen steeds om 9.30 uur. De aanvang van de wedstrij den is 12.00 uur. In elke klasse wor den er twee manches verreden. stand om de Zeelandbeker op de vrije slag - beentje zal kunnen lich ten. „Maar je weet het natuurlijk nooit. Ik ga er in elk geval alles aan doen. Ik heb er hartstikke veel zin KNOKKE - Terèse van Lare (60) won gisteren voor de vijfde achter eenvolgende keer de leeftijdscate gorie vrouwen 50+ bij de Zwin triatlon. De inwoonster van Sluis deed over één kilometer zwem men, 45 kilometer fietsen en tien kilometer hardlopen 2 uur 27 mi nuten en 39 seconden, goed voor de 191e plaats overall. Bij de mannen was Sander de Bart de beste snelste Zeeuw. De 22-jari- ge verdediger van voetbalclub Aar denburg werd 124e (van bijna dui zend deelnemers) in 2.20,08 en 9e UIT TENNIS New York. US Open. Mannen, eerste ronde: Monfils (Fra/13)-Chardy (Fra) 6-1 6-4 6-3, Beek (Dui)-Korolev (Rus) 6-3 6-4 2-6 2-6 6-4, Murray (GBr/2)-Gulbis (Let) 7-5 6-3 7-5, La- pentti (Ecu)-Wawrinka (Zwi/19) 4-6 3-6 7-6 (6) 7-6 (3) 6-3, Querrey (VSt/22)-Yani (VSt) 6-3 7-5 6-4, Navarro (Spa)-Karlovic (Kro/27) 6-4 7-6 (8) 7-6 (5). Vroiuwen, eerste ronde: Dementjeva (Rus/4) - Pin (Fra) 6-1 6-2, Katerina Bondarenko (Oek) - Ivanovic (Ser/11) 2-6 6-3 7-6 (7), Zheng Jie (Chn/21) - Grönefeld (Dui) 6-3 6-2, Sjarapova (Rus/29) - Pironkova (Bul) 6-3 6-0. Tweede in categorie mannen tot 23 jaar. De zege bij de mannen ging naar de Belg Bart Aernouts. Zijn landge noot Luc van Lierde, die aan zijn laatste seizoen bezig is en een van de beste triatleten ooit was, werd tweede. Ook bij de vrouwen domi neerden de Belgen. Tine Deckers pakte de zege voor Sofie Goos, de winnares van vorig jaar. Dramatisch was de uitschakeling van favoriet Rutger Beke uit Brug ge. Hij viel bij het fietsen, brak zijn voet en werd gisteren nog geope reerd. ronde: Pennetta (lta/10) - Mirza (Ina) 6-0 6-0, Wozniak (Can) - Mauresmo (Fra/17) 6-4 6-0, Li (Chn/18) - Larcher de Brito (Por) 6-1 6-3, Vesnina (Rus/31) - Craybas (VSt) 7-6 (6) 6-1, Rybarikova (Slw) - Chang (Tai) 4-6 6-2 6-2 voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA DONDERDAG TENNIS Fixet Smalstad Open. Locatie: tennisvereni ging Jacoba van Beieren te Sint Maartensdijk. Aanvang: 18.00 uur. Summerkidsjeugdtoernooi. Locatie: tennis vereniging Yerseke. Aanvang: 11.30. ;:5- g met inhoud op Dag van het Platteland Als abonnee van de PZC kunt u zaterdag 5 september, op de Dag van het Platteland, een gratis Big Shopper met inhoud komen ophalen bij één van de BoerenBond of Weikoop winkels bij u in de regio. Ontdek het zelf: kom kijken, proeven, ruiken, aaien en beleven. De Dag van het Platteland is een ervaring voor jong en oud. Knip nevenstaande bon uit en neem deze mee naar één van de BoerenBond of Weikoop winkels in uw regio. U krijgt de Big i Shopper dan meteen mee. Ook staat er koffie en koek voor u klaar, zodat u optimaal kunt genieten van deze unieke dag. i I I Kijk op www.dagvanhetplatteland.nl voor een winkel bij u in de buurt. 80M GRATIS BIG SHOPPER MET INHOUD Ja, ik ben abonnee en wil een gratis Big Shopper met inhoud. VOORNAAM OM Ov I GEBOORTEDATUM Alleen geldig op 5 september 2009. Alleen volledig ingevulde bonnen worden geaccepteerd. Maximaal één Big Shopper per bon. Op Op De Dag van het Platteland is een initiatief van BoerenBond/Welkoop in samenwerking met Nederland Bloeit. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle Informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 97