341 sport Oemoemenoe wacht zwaar rugbyseizoen Pl*ISClll3 AA601*111311 IS 1111 Kustloop meetmoment voor Kustmarathon Hartslag Monitor LEZERSEMTRA PZC OPEN WATER Veertienjarige zwemster van Luctor et Emergo wil aan het Zeeuwse titelstrijd golf bij Woeste Kop. Van der Meet door in enkel en dubbel donderdag 3 september 2009 door Hans Markusse MIDDELBURG - De rugbyers van Oe moemenoe staan aan de voora vond van een lastig seizoen. In het eerste optreden in de eerste klasse wisten de Middelburgers het vege lijf pas na twee promotie/ degrada tieduels tegen Breda te redden. Zondag start de nieuwe competi tie in de eerste klasse. Henny Zandbergen heeft de eerste selectie van Oemoemenoe weer onder zijn hoede. In het verleden leidde hij de Middelburgers al eens naar de ereklasse, maar een herha ling van dat huzarenstukje lijkt voorlopig ver weg. Zandbergen moet werken met een smalle selec tie van pakweg 20 spelers en dat is volgens de 55-jarige Middelburger veel te weinig: „Een pvaar blessu res en je komt al in de proble men." Oemoemenoe begint met onge veer dezelfde selectie als vorig sei zoen. De Nieuw-Zeelander Clint Dodds is vertrokken naar Enge land en Harry Pool gaat zijn kun sten voortaan op een lager niveau vertonen. Verder kan Zandbergen maar twee duels beschikken over Govert van Hoek, die daarna weer drie maanden gaat varen. Ook hebben de Middelburgers nog geen zekerheid over de dispen- 11 satieaanvraag van Laurent Leg rand, die in november 18 jaar wordt. AXEL Op het golfterrein de Woeste Kop in Axel wordt zaterdag en zondag het ZK strokeplay golf gespeeld. De vijf Zeeuwse clubs vaardigen de beste vier vrouwen en mannen af. Zaterdag zijn de kwalificaties, zon dag wordt er verder gespeeld door de beste tien vrouwen en mannen. Zaterdag wordt om 9.00 uur begon nen. Bij strokeplay komt het erop aan met het minste aantal slagen (stro kes) de baan af te leggen De voorbereiding stemt Zandber gen nog niet tot tevredenheid: „In het eerste duel tegen Schilde Dia- bolos hebben we goed kunnen oe fenen, maar een week later ontbra ken er op het voorbereidingstoer- nooi in Uden te veel spelers." Wel zag hij op het toernooi enkele tegenstanders uit de eerste klasse aan het werk en tegen zowel US- RS en Waterland, de kampioen van het afgelopen seizoen, ziet Zandbergen mogelijkheden voor zijn ploeg, die een gemiddelde leef tijd van 21/22 jaar heeft: „Water land werd vorig jaar met hulp van een aantal Australische spelers kampioen, maar na hun vertrek -is het daar als een kaartenhuis in el kaar gevallen en durfde de club de promotie naar de ereklasse niet aan. Daar help je dus een club niet mee." Zandbergen weet dat zijn selectie vorig seizoen veel ervaring heeft opgedaan en hoopt daar op voort te kunnen borduren: „Afgelopen seizoen maakte Oemoemenoe door het gunstige competitiepro gramma een verrassende start en behaalde het in de eerste vier duels 11 punten. Zo'n start is nu haast ondenkbaar!" Zondag begint Oemoemenoe in Sassenheim tegen het sterke Bas sets en een week later ontvangen de Middelburgers op eigen veld URC uit Utrecht. Geen gemakkelij ke opgave. ALMERE Na Lesley Kerkhove en Bernice van de Velde heeft ook Angelique van der Meet ('s-Heer Abtskerke) de laatste zestien van het tennistoer nooi van Almere gehaald. Ze ver sloeg de Belgische Bonaventure: 6-3 6-3. In het dubbelspel bereikte ze bo vendien de halve finales. Samen met Van de Velde klopte ze een Roemeens koppel: 6-3 6-3. Lesley Kerkhove en Nicolette van Uitert strandden in de kwartfinales. door René van Stee VLISSINGEN - Haar recent behaalde nationale titel op de tien kilome ter vrije slag bij de jeugd in het open water zwemmen geeft al aan dat Priscilla Meerman over boven matig veel talent beschikt. De veer tienjarige Vlissingse begint binnen kort weer met haar trainingen in het binnenbad. Een hekel heeft: ze daar natuurlijk niet aan. „Maar het liefst zou ik het hele jaar buiten bezig zijn. Daar voel me echt als een vis in het water. Binnen doe ik vooral de 800 me ter, de 1500 meter en de twee kilo meter vrije slag. Dat gaat best goed, maar eigenlijk is het te kort. Voordat ik goed en wel ben warm- gedraaid, moet ik er alweer mee stoppen", vertelt de zwemster van Luctor et Emergo uit Middelburg. Zij pakte in Stadskanaal niet alleen de nationale titel bij de jeugd, maar zij kaapte op haar onderdeel ook de derde plaats bij de vrou wen weg. Priscilla Meerman wil alles op al les zetten om een topper in het open water zwemmen te worden. Volgens haar trainer Thierry Potin heeft zij daarvoor de kwaliteiten in huis. „Ze is nog niet volgroeid, maar er zit nu al geweldig veel kracht in haar kleine lichaam. Natuurlijk kun je niet te ver vooruitkijken, maar Priscilla is toch wel een bij zonder talent dat ook mentaal heel sterk is", zegt trainer Thierry Potin. De zwemcoach noemt Meerman ook een 'wild meisje'. „Maar dat bedoel ik dan in de goede zin van het woord. Ze wil altijd zó graag. We moeten haar regelmatig afrem men. Aan de andere kant is het al leen maar goed dat ze enthousiast is. Ze heeft echt alles over voor haar sport." Wat Priscilla Meerman betreft be gint ze nog eerder vandaag dan morgen aan het echte grote werk. Het gaat dan om wedstrijden van twintig kilometer of langer. Regle menten van de zwembond KNZB schrijven echter voor dat ze dan Priscilla Meerman kijkt uit naar de ec nog twee jaar geduld moet heb ben. Ook dat vindt Potin alleen maar goed. „Ze zou het best aankunnen, maar het is nog te vroeg. Haar tijd komt nog wel." :e lange afstanden bij het open water zwer Uiteraard zwemt Priscilla Meer man altijd voorin tijdens Zeeuwse open water zwemwedstrijden. Eind juli hield zij op de zeezwem tocht tussen Westkapelle en Zoute- lande na vier kilometer zelfs de Lezersprijs 24,95* Uw hartslag meten zonder borstband exclusief 4,50 verzendkosten. Voor meer informatie en levertijden zie webwinkel. Bel bestel: 0900-2002003 (lokaal tarief) op werkdagen 900-1700. Afvallen, de conditie op peil houden of een hoger gelegen trainingsdoel? Train dan met de Topcom hartslagmonitor met vinger sensor! In tegenstel ling tot andere hartslaghorloges is het niet nodig een oncomfortabele borstband te dragen. Hartslag Monitor (46498) Normale prijs 34,95 K bestel opwww.pzc.nl/gezondheidswinkel VROUWENPOLDER - De derde editie van de Kustloop staat zaterdag nog meer dan bij de voorgaande jceren in het teken van de Zeeuwse Kust marathon. Veel wandelaars en hardlopers willen in de halve mara thon, die zaterdag zijn start en fi nish heeft in Vrouwenpolder, de vorm testen voor de marathon die vier weken later plaatsvindt. Er gaan 600 wandelaars en 400 hard lopers van start. In voorgaande jaren gold de halve marathon van Westenschouwen als hét meetmoment voor de Kust marathon. Omdat deze wedstrijd in verband met de Senior Games nu pas 12 september wordt gehou den, kiezen veel sporters voor de Kustloop. Bovendien gaat een groot deel van het parkoers van de Kustloop over het Kustmarathon- traject: het stuk over het strand van Vrouwenpolder naar Oostka- pelle. Het parkoers is iets aange past. Tijdens de eerste kilometers wordt voor het eerst het strandje langs het Veerse Meer aangedaan en in de slotfase is een onverhard stuk door een natuurtuin ge schrapt. Bij de favorieten ont breekt Huub Maas. De Brabander, die vorig jaar won, geeft de voor keur aan het NK 10 kilometer op de weg in Tilburg. Ook Ronnie Overgaauw uit Zoutelande gaat naar Tilburg. Wim Padmos lijkt nu favoriet voor de zege. Hij krijgt concurrentie van Alwin Vermeu len, Miquel van Tongeren, Wilko de Vos, Wim van Sparrentak, Niels Koole en Edwin de la Ruelle. Bij de vrouwen ontbreekt Irma Heeren. Ze is geveld door griep. Anita Jozias.se, Anjolie Engels en Leonie Ton behoren nu tot de favo rieten. De wandelaars starten om 11.00 de hardlopers om 12.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 96